Seniūno kėdė – nebūtinai geriausiam

Seniūno kėdė – nebūtinai geriausiam

Iš atranką Valstybės tarnybos departamente perėjusių dviejų kandidatų į Miežiškių seniūnus Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis paskyrė surinkusįjį mažiau balų. E. Lunskis tvirtina, kad tokiam sprendimui neturėjo įtakos, jog rajono Savivaldybėje darbuojasi būsimojo seniūno artimieji – žmona ir dėdė.

Savivaldybėje giminių padaugėjo

Nuo rugpjūčio 1-osios Miežiškių seniūno pareigas pradės eiti pastaruosius penkiolika metų Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dirbantis 38-erių Remigijus Budreika.

Savo giminėje jis bus jau ne pirmasis rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus E. Lunskio pavaldinys. Tos pačios Savivaldybės Apskaitos skyriuje darbuojasi R. Budreikos sutuoktinė, o dėdė Saulius Skrebė prieš septynetą metų tapo Panevėžio seniūnijos seniūnu.

Iš atranką Valstybės tarnybos departamente perėjusių dviejų kandidatų į Miežiškių seniūnus E. Lunskis paskyrė surinkusį mažiau balų. Direktorius tuo įstatymo nepažeidė. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Į tokią pat kėdę Miežiškiuose netrukus atsisėsiantis sūnėnas gali manyti sučiupęs laimės paukštę – nors Vilniuje, Valstybės tarnybos departamente, surengtame konkurse pagal surinktą balų skaičių liko antras, šios pareigos atiteko jam.

Pasirinko jaunesnį

Komisijos geriau įvertintas Piniavos gyventojas Gintaras Petrauskas, buvęs įmonės „Panevėžio gatvės“ ilgametis direktorius, neslepia taip ir nesupratęs, kuo rajono Savivaldybės administracijos vadovui pasirodė prastesnis.

„Komisija man skyrė 8,9 balo, R. Budreikai – iki 8 balų. Tikrai buvau šokiruotas: iš visų kandidatų gavau aukščiausią balą, o man pasakė, kad pasirinko kitą. Klausiu – kodėl? Sako – jis jaunesnis“, – pokalbį su E. Lunskiu prisiminė 56-erių G. Petrauskas.

Jis pripažįsta nė abejonių neturėjęs, kad po atrankos Vilniuje užims seniūno vietą. Kai sulaukė kvietimo atvykti pas administracijos direktorių, buvo beveik įsitikinęs, kad važiuoja pasirašyti darbo sutarties.

„Direktorius man pasakė, kad iš visų apklaustųjų pasirodžiau geriausiai, kad mano patirtis didžiausia, bet renkasi kitą“, – nuo tokių viražų iki šiol apstulbęs G. Petrauskas.

Komisijos geriau įvertintas G. Petrauskas taip ir nesuprato, kodėl neįtikęs rajono Savivaldybės administracijos direktoriui. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Daugiausia balų surinkęs, bet siektos darbo vietos vis tiek negavęs kandidatas nusiuntė užklausą į Valstybės tarnybos departamentą. Atsakymo nesulaukęs dar ir paskambino. Jam paaiškinta, kad Savivaldybės administracijos direktorius įstatymo nepažeidė: nėra reglamentuota, kad iš dviejų komisijos atrinktų kandidatų privalo pasirinkti pelniusį daugiausia balų.

„Vadinasi, gali būti profesionalu, bet be jokių argumentų pasirinks kitą kandidatą“, – stebisi G. Petrauskas.

Jis pats prieš septynetą metų kaip seniūnaitis dalyvavo renkant Panevėžio seniūnijos seniūną. Pamena, kaip tada komisija kandidatams uždavė klausimus, jų atsakymus vertino balais, o daugiausia surinkęs S. Skrebė buvo paskirtas seniūnu.

„Keista girdėti pagyrūniškas kalbas, kad dabar skaidriai renkami seniūnai, nes juos vertina komisija Valstybės tarnybos departamente. Kur čia skaidrumas, jei įstatymas leidžia administracijos direktoriui pasirinkti tai, kas jam reikalinga, o ne daugiausia balų pelniusį kandidatą? Ir be jokių motyvų. Kam tada tas konkursas Vilniuje?“ – pasipiktinęs G. Petrauskas.

Šneka ir šnekės

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius E. Lunskis, pats su Miežiškių seniūnijos seniūnaičiais dalyvavęs kandidatų atrankoje sostinėje, teigia, jog G. Petrauskas ir R. Budreika buvę lygiaverčiai pretendentai.

„Pats dalyvavau konkurse, uždaviau klausimų, mačiau kiekvieno kandidato pasirodymą, komisijos įvertinimą balais. Turėjau teisę iš dviejų atrinktųjų pasirinkti vieną ir pasirinkau R. Budreiką. Abu kandidatai buvo lygiaverčiai, kiekvienas turėjo pliusų ir minusų“, – sako administracijos vadovas.

Kodėl pasirinkęs ne daugiausia balų surinkusįjį, direktorius neaiškina. Jis motyvuoja tiesiog pasielgęs taip, kaip leidžia įstatymas.

E. Lunskis kategoriškai neigia, kad tokiam sprendimui galėjo daryti įtaką kandidato giminystės ryšiai. Direktorius sako žinojęs, kad Savivaldybėje dirba R. Budreikos sutuoktinė, bet apie giminystės ryšius su S. Skrebe net negirdėjęs. Ir patį būsimąjį seniūną E. Lunskis sako pirmą kartą išvydęs tik konkurse.

„Suprantu, kad priimant sprendimus tokių dalykų geriau vengti, tačiau įstatymas suteikia galimybę galutiniame etape pasirinkti darbdaviui. O žmonės šneka ir šnekės“, – tvirtina direktorius.

Nuo dėdės nutylėjo

Su kolegomis Nacionalinėje mokėjimo agentūroje liepos 26-ąją atsisveikinsiantis R. Budreika sako iš anksto nusiteikęs, kad bus susidomėta giminystės ryšiais su Savivaldybės darbuotojais.

Anot jo, įtarinėjimai, kad tai jam pridėjo papildomą balą darbdavio akyse, – laužti iš piršto.

„Nė vienas giminaitis nebus mano tiesioginis vadovas. Nei žmona, nei dėdė negalėjo padaryti įtakos administracijos direktoriui. Dėdė netgi pats paskutinis sužinojo. Paskambinęs pasveikinti nustebo, kodėl nebuvau nė užsiminęs“, – teigė būsimasis Miežiškių seniūnas.

Jam nerūpi, kad toks atėjimas į naujas pareigas kam nors gali pasirodyti įdomus ir keistas.

R. Budreika sako iš anksto nusiteikęs, kad bus susidomėta jo giminystės ryšiais su rajono Savivaldybės darbuotojais. Asmeninio albumo nuotr.

„Nesureikšminu tokių įtarinėjimų ir kalbų, nes ateityje turbūt bus visko dar daugiau. Jei pradėsiu kreipti dėmesį į tokias kalbas, nebus nei darbo, nei ramybės“, – sako R. Budreika.

Į Miežiškių seniūnus jis sako kandidatavęs jausdamas, kad per ilgai užsisėdėjo Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, ir vedamas sentimentų šiam kraštui.

Nors R. Budreika gimęs ir užaugęs Panevėžyje, Miežiškių apylinkės jam nuo vaikystės artimos – čia praleidęs daug laiko pas senelius.

Komentarai

  • ir motina berods Julija Budreikiene dirba savivaldybeje statistikos virsininke.

  • parinko gerą seiniūną, na ir gerai, o kiek tų taškų surinko ne taip ir svarbu, mokytas,turi patirties, žino apylinkes ir žmones, belieka kad dirbtų ne sau

  • Teko dalyvauti. Visi konkursai dėl akių. Savų protegavimas.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų