M. Garucko nuotr.

Senieji metai palydėti bėgimu

Senieji metai palydėti bėgimu

Panevėžiečiai liko ištikimi tradicijai ir senuosius metus vėl palydėjo bėgimu. Tai buvo jau 19-asis  kartas, kai palydint senuosius metus rengiamas bėgimas.

Prie „Aukštaitijos‘ sporto rūmų startavo virš šimto bėgimo dalyvių, kurie maždaug po valandos ten pat finišavo. Visi dalyviai buvo apdovanoti specialiais atminimo suvenyrais – mažais kalendoriais.

Šiame bėgime nebuvo nei nugalėtojų, nei pralaimėjusiųjų, nes ir bėgimo laikas nebuvo fiksuojamas. Visi sporto entuziastai kartu startavo ir finišavo. Naujametiniame renginyje vieni  dalyviai bėgo,  kiti važiavo dviračiais. Buvo ir tokių, kurie visą trasą įveikė riedučiais.

Pagrindinio šio renginio organizatoriaus, sporto klubo „Rambynas“ vadovo Stasio Kavaliausko teigimu, pirmą kartą mintis surengti Naujametinį bėgimą kilo tada, kai įžengėme į naują tūkstantmetį. „Tuomet, pamenu, lygiai vidurnaktį perbėgome tiltu per Nevėžio upę ir taip sutikome Naujuosius metus. Tada šalia mūsų sproginėjo petardos, fejerverkai ir bėgimui sąlygos nebuvo palankios. Jau kitais metais dėl saugumo bėgti per pačius Naujuosius metus atsisakėme ir dabar tai darome likus kelioms valandoms iki vidurnakčio“, – „Sekundei“ pasakojo S. Kavaliauskas.

S. Kavaliauskas prisimena, kad pirmuose renginiuose būdavo vos 20 ar 30 dalyvių, bet kasmet jų skaičius augo. Dabar jau kelių kartų atstovai dalyvauja populiariu tapusiame bėgime.

„Naujametiniame bėgime yra buvę ir 20 laipsnių šalčio, ir pliusinės temperatūros. Šiemet labai palankus oras, todėl renginyje dalyvavo net 123  sporto entuziastai. Kitais metais panevėžiečiai dalyvaus jubiliejiniame, dvidešimtajame, bėgime. Dabar jau žymiai lengviau organizuoti tokį renginį nei pirmaisiais metais. Turime sukaupę nemažą patirtį, yra daug entuziastų, o man daug padeda ir šešiolikmetis anūkas Matas Mickus“, – „Sekundei“ sakė S. Kavaliauskas.

Panevėžio kūno kultūros ir centro direktorius Saulius Raziūnas, kuris ir pats anksčiau ne kartą yra dalyvavęs šiame bėgime, pasidžiaugė, kad panevėžiečiams priimtinas sveikas gyvenimo būdas.

„Smagu matyti ištisas šeimas ir jų artimuosius kasmet dalyvaujančius bėgime. Dalyvių gretos kasmet auga, o tai dar kartą parodo, kad toks renginys mūsų miestui reikalingas“, – „Sekundei“ sakė S. Raziūnas.

Tradicinį bėgimą surengti padėjo sporto klubo „Rambynas“, Kūno kultūros ir sporto centras, Panevėžio miesto savivaldybė.

Galerija

 

 

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų