UAB „Norac“ 2019 metais planuoja pasiekti 29,4 mln. eurų apyvartą, o 2020 metais – 32,4 mln. eurų apyvartą. A. ašakėnės nuotr.

Sėkmingi sprendimai augina įmonę

Sėkmingi sprendimai augina įmonę

Viena stambesnių Panevėžio apskrities darbdavių, nuo 2006 metų veikianti norvegų kapitalo jūrinių laivų vidaus sistemų ir antžeminių vonios kambarių gamintoja UAB „Norac“ pastaruosius porą metų smarkiai atsinaujino ir gerokai padidino gamybos pajėgumus. Tam prireikė priimti ne vieną svarbų sprendimą, visgi įdėtos pastangos pateisino lūkesčius bei leido pasiekti džiuginančių rezultatų.

Pastaraisiais metais norvegų „Otterlei Group“ įmonių grupei priklausanti UAB „Norac“ įveikė nemažai iššūkių, kurie įmonei užtikrino dar konkurencingesnę poziciją darbo rinkoje.

Jūrinių ir antžeminių vonios kambarių sistemos, jūrinių vidaus sistemų plokštės, skirtos laivams ir naftos platformoms, – specifinė UAB „Norac“ gamybiniuose cechuose gaminama produkcija. Net 40 proc. įmonės apyvartos sudaro plokštės, 38 proc. – antžeminiai vonios kambariai, o 10 proc. – laivuose naudojamos durys.

Užsakovus Panevėžyje pagaminti vonios kambarių moduliai pasiekia jau paruošti naudoti: su visa reikiama apdaila ir įranga – lieka tik sumontuoti naujai įrengiant ar atnaujinant viešbučių sistemas, statant laivus.

UAB „Norac“ vertybės – gebėjimas prisitaikyti ir lanksčiai dirbti, įgyvendinti net ir reikliausių užsakovų norus bei gaminti aukščiausios kokybės produktus už konkurencingą rinkos kainą – kasmet didina produkcijos paklausos rodiklį.

UAB „Norac“ direktorė Neringa Miltienienė sako, kad praėję metai įmonei buvo geriausi per dvylika veiklos metų.

Profesionalią ir kokybišką įrangą gaminančia įmone pasitiki visame pasaulyje žinomos statybų kompanijos „Veidekke AS“, „Skanska AS“ ar „Consto AS“, o ilgamečiai laivų statybų partneriai yra tokie gigantai kaip „Meyer GmbH“, „EMS Precab GMBH“, „Norwegian Marine“ ir kt.

UAB „Norac“ direktorė Neringa Miltienienė sako, kad praėję metai įmonei buvo geriausi per dvylika veiklos metų. 2017 metais bendrovės apyvarta, dirbant 460 žmonių, siekė 25,6 mln. eurų. Pernai, dirbant 419 darbuotojų, apyvarta šoktelėjo iki 27 mln. eurų. O šiais metais jau pasiekta 72 proc. planuojamos metinės apyvartos, kuri, skaičiuojama, turėtų išaugti iki 29,4 mln. eurų.

„Rodikliai rodo, kad einame teisinga linkme. Nebuvo lengva, bet rezultatai geri“, – džiaugiasi vadovė.

Pirmiausia, įsitikinusi ji, tokių rezultatų nebūtų pavykę pasiekti be stabilios, profesionalios komandos. Žinoma, prie sėkmės prisidėjo ir nemažai naujų sprendimų, kuriuos priėmus pavyko ne tik sutaupyti, bet ir padidinti darbo efektyvumą.

Motyvacijos sistema pasiteisino

Per pastaruosius metus UAB „Norac“ ne tik įdiegta atlyginimų, bet pradėta kompiuterizuoti ir motyvacijos sistema. N. Miltienienė tikina, jog šie procesai – rimtas bei atsakingas žingsnis, nes siekiant motyvuoti darbuotoją, privalu įsigilinti į kiekvieną jo gamybos grandyje atliekamą procesą.

Siekiant sukurti patrauklią motyvacijos sistemą ir automatizuotą apskaitą buvo įdiegta brūkšninių BAR kodų sistema, kuri palengvino medžiagų, gamybos operacijų apskaitą bei kontrolę.

Kol kas sudėtingi procesai visose įmonės srityse nėra iki galo užbaigti, visgi dalis darbuotojų jau galėjo išbandyti naujai įdiegtą modelį.

Surinkti duomenys rodo, jog darbuotojų produktyvumas bei motyvacija yra ženkliai išaugę, pavyzdžiui, skardos karpytojų produktyvumas nuo 40 procentų šoktelėjo net iki 72 procentų.

Džiugina ir plytelių klijuotojų pažanga. Prieš pokyčius per dieną vidutiniškai būdavo išklijuojama 8–9 kv. m plytelių, dabar kai kurių darbuotojų pasiekimai per tą patį laiką išaugo dvigubai. Vadovė pastebi, jog darbuotojai yra suinteresuoti padaryti daugiau, nes nuo pasiektų rezultatų priklausys ir priedai prie jų darbo užmokesčio.

Naujoves įdiegusi UAB „Norac“ – patrauklus darbdavys, kurio šiandienos didžiausias uždavinys yra pritraukti ir išlaikyti kvalifikuotą specialistą.

Panevėžio darbo rinkoje, pasak N. Miltienienės, jaučiamas didelis kvalifikuotų specialistų, tokių kaip plytelių klijuotojai, suvirintojai, stygius, tačiau įmonė pasirengusi priimti ne tik profesionalus ir kvalifikuotus darbo ieškančius asmenis: įgūdžių galima įgyti darbo vietoje, svarbiausia – paties darbuotojo motyvacija.

Dideli pokyčiai

Investicijos į naujus įrenginius paruošimo barui palengvino darbo procesą, pagerino produkcijos kokybę, bet svarbiausia – lėmė įmonės veiklos rezultatų augimą.

Naujas skardai iš ritinių karpyti skirtas įrenginys, leidžiantis pagerinti darbo našumą ir efektyviau naudoti skardą, įmonę pasieks dar šių metų pabaigoje, o ateityje planuojama įsigyti ir betono maišymo bei paskirstymo mechanizmą. Nauja įranga, pasak įmonės vadovės, turėtų 20–30 proc. padidinti darbų produktyvumą.

UAB „Norac“ investavo ir į antžeminių vonios kambarių profilių gamybos kokybės gerinimą.

„Su šiais profiliais pradėta gaminti nauja vonios kambario konstrukcija, leidžianti sutrumpinti gamybos laiką“, – sako N. Miltienienė.

Iki šiol per mėnesį įmonė pagamindavo apie 25 tūkst. kvadratinių metrų plokščių, o vos per savaitę – 35 vonios kambarių modulius.

Tikimasi, jog gamybos apimtys netrukus turėtų dar sparčiau išaugti. Dabar skaičiuojama, kad investavus į gamybos procesą, bendrovei realu per mėnesį pagaminti iki 42 tūkst. kv. m plokščių, taip pat ir dešimčia kambarių modulių daugiau.

Bendrovės artimiausiuose planuose – ir daugiau kardinalių pokyčių, leidžiančių ne tik patogiau dirbti, bet ir išplėsti gamybos pajėgumus.

Praėjusiais metais nutraukusi sutartį su pagrindiniais savo konkurentais durų gamintojais „Baggerod AS“, UAB „Norac“ intensyviai rengiasi gaminti savo pačių sertifikuotą produkciją: gaminiai yra testuojami, sertifikuojami, kad ateityje laivų naudojamam durų asortimentui būtų galima pasiūlyti savo produkciją.

Komentarai

  • Kadaise Norac buvo prestizine imone… o dabar nuvalkiota, su didziule zmoniu kaita, senbuviu nesiskaitymu bei pacio sau pasipelnimo imone. Pagal deklaruojamus “milijonus” imoneje vieni maziausiu atlyginimu ne tik Lietuvoje bet ir Panevezyje. Motivacine sistema yra tragiska bei ne visiem darbuotojams taikoma. Ir pabaigai, kas juokingiausia, kad tokia imone net neturi savo nuosavu patalpu, kurios leistu n kartu didinti gamybos apimtis bei sumazintu bereikalingas islaidas.

  • Žurnalistai, Jūs gal juokaujate-rašydami tokius straipsnius apie „sėkmingai augaučią“ įmonę. Kažkaip visi bėga iš tos įmonės. ir kuo toliau….

    • Atsakyti
  • si imone labai zemina zmones, nuskaiciuoja pinigus jei kazka ne taip pasakei, vadovai jokio issilavinimo neturi, tik rekia ir tyciojasi is vargso darbuotojo, motyvaciju nera, issidirbineja, o baro vadovas karaz,,ja jokio baigimo neturi, o tokiu “ protingu, ir pasiekusiu “ save laiko, esu as daugiau visi kiti yra niekas pries mane, administracija gryba pjauna, atsiuncia priziuretojus klisus, kad priziuretu kaip zmones dirba, gaila zmoniu kurie yra gabus, ir juos niekina.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų