P. Židonio nuotr.

Sėkmingai dirba Sank Peterburge

Sėkmingai dirba Sank Peterburge

Dvejus su puse metų FK „Panevėžys“ vyriausiuoju treneriu dirbęs Aleksandras Kurtijanas birželio mėnesį stojo prie Sankt Peterburgo „Dinamo“ komandos vairo.

Legendinis „Dinamo“ klubas buvo įkurtas 1922 metais ir kelis kartus keitė savo pavadinimą, 2010-aisiais buvo išformuotas, bet po metų vėl atkurtas. Naujieji klubo vadovai nusprendė sugrąžinti „Dinamo“ komandai prarastą šlovę.

Šiemet po pertraukos „Dinamo“ komanda vėl rungtyniauja Rusijos II lygos pirmenybėse. Čempionato startas A. Kurtijano auklėtiniams buvo sėkmingas. Pirmajame ture „Dinamo“ ekipa išvykoje sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Smolensko“ komanda, o antrajame ture namuose 3:2 įveikė Kaliningrado „Baltiką-BFU“. Be to, „Dinamo“ komanda sėkmingai startavo ir Rusijos taurės turnyre. Pirmajame turnyro etape Sankt Peterburgo komanda namuose po baudinių serijos (pagrindinis rungtynių laikas 2:2) įveikė „Čitos“ ekipą ir pateko į kitą etapą.

A. Kurtijanas į Aukštaitijos sostinę atvyko 2018 metų pradžioje ir jau pirmajame sezone pasiekė puikų rezultatą. Jam vadovaujant 2018 metais FK „Panevėžys“ tapo Pirmosios lygos nugalėtoju ir iškovojo teisę rungtyniauti A lygoje.

2019 metų sezone Aukštaitijos sostinės komanda stipriausiame šalies futbolo divizione tarp aštuonių komandų užėmė penktąją vietą ir įvykdė iškeltus uždavinius.

Ruošdamasis 2020 metų sezonui FK „Panevėžys“ sužaidė septynis draugiškus susitikimus ir nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Kadangi komanda nesėkmingai pradėjo A lygos čempionatą, birželio mėnesį buvo nutraukta FK „Panevėžys“ ir ekipos vyriausiojo trenerio A. Kurtijano sutartis.

Kišiniove gimęs A. Kurtijanas sulaukęs vos septyniolikos užsivilko savo miesto „Zimbru“ klubo marškinėlius ir šiai komandai atstovavo penkis sezonus, tiek pat sykių tapo Moldovos čempionu. Per 1996–1997 metų sezoną A. Kurtijanas gynė Lenkijos „Vidzev“ klubo garbę ir su komandos draugais tapo šios šalies čempionato aukso medalių laimėtoju. Kitais metais futbolininkas persikėlė į Rusiją ir kartu su Sankt Peterburgo komanda laimėjo šalies taurę. A. Kurtijanas pateko tarp 33 geriausių Rusijos čempionato futbolininkų. 1999-aisiais A. Kurtijanas debiutavo Vokietijos „Bundeslygoje“, kur atstovavo „Hamburg“ klubui. Po sezono Vokietijoje futbolininkas vėl grįžo į Rusiją ir atstovavo Sankt Peterburgo „Zenito“ bei Maskvos „Torpedo-ZIL“ komandoms.

Saugo pozicijoje rungtyniavęs žaidėjas per savo karjerą nuo 1994 iki 2001 metų sužaidė 38 rungtynes Moldovos nacionalinėje rinktinėje. A. Kurtijanas du kartus (1993 ir 1998 metais) buvo išrinktas geriausiu Moldovos futbolininku.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų