Vos per septynerius metus nuo sandėlio darbuotojo iki ykdančiojo direktoriaus pareigų pakilusio D. Ušinsko sėkmės receptas labai paprastas – imlumas, atsakomybė ir motyvuojantys darbdaviai.

Sėkmės istorija: nuo praktikanto iki direktoriaus

Sėkmės istorija: nuo praktikanto iki direktoriaus

Motyvuoti, darbštūs ir žinių trokštantys darbuotojai – didžiausia įmonės vertybė. Bet ar jie gebės atskleisti savo potencialą, turės motyvacijos augti ir tobulėti, didele dalimi priklauso ir nuo darbdavio požiūrio į savo darbuotojus. Kai darbdavys ir darbuotojas kartu koja kojon žengia iššūkių keliu, gimsta geriausi sprendimai.

Karjeros pradžia – sandėlyje

Panevėžyje įsikūrusi viena lyderiaujančių lanksčių pakuočių su fleksografine spauda gamintojų Baltijos šalyse „IOCO Packaging“ laikosi pozicijos, kad kliento sėkmę kuria laimingi darbuotojai. Vienas tokių – 28-erių Denas Ušinskas. Į įmonę jis atėjo kaip praktikantas, o šių metų pradžioje jam jau patikėtos vykdančiojo direktoriaus pareigos. Vos per septynerius metus D. Ušinskas padarė stulbinamą karjerą. Jaunas vadovas svarsto, kad jo sėkmės receptas susideda iš kelių ingredientų: reikia būti imliam, motyvuotam, atsakingam, degti noru būti rinkos priekyje. Bet ne ką mažiau svarbu, kad darbdavys pastebėtų tas gerąsias savybes ir paskatintų atskleisti potencialą.

„Viskas įmanoma, jei tik stengiesi, esi protingas ir esi ten, kur puikus kolektyvas bei vadovai“, – šypsosi D. Ušinskas.

Tiesa, jis neatmeta ir sėkmės faktoriaus. Būdamas informacinių sistemų antro kurso studentu, D. Ušinskas praktiką atlikti buvo paskirtas vienoje didelėje Panevėžio bendrovėje, bet taip atsitiko, kad ten jo priimti nebegalėjo. Tuomet jam pasiūlyta praktiką atlikti tuometėje „Panoden“ įmonėje. Antro kurso vaikinui pažintis su ja prasidėjo nuo svarbiausių darbų sandėlyje. Net ir į pačius paprasčiausius darbus Denas kibo su didžiausiu troškimu ir atsakomybe. Tai neliko nepastebėta – bendrovės vadovai praktikantą pakvietė prisidėti prie komandos ir tapti spausdinimo mašinų operatoriumi. Jau po metų jis sulaukė paaukštinimo ir pradėjo dirbti pamainos meistru. O dar po kelerių tapo įmonės technologu.

„Kiekviename karjeros etape buvau pastebėtas vadovų ir esu jiems už tai dėkingas. Kita vertus, man atėjus prasidėjo naujas įmonės tobulėjimo etapas. Visa įmonė augo, kartu su ja augau ir aš. Semdavausi žinių ne tik iš kolegų, kurie yra savo srities specialistai. Įmonės vadovai organizavo įvairius mokymus darbuotojams. Per pastaruosius penkerius metus įmonė išties daug investavo į savo darbuotojus“, – pasakojo D. Ušinskas.

Lyderio pozicija

Savotiškas D. Ušinsko lūžis įvyko, kai jis buvo paskirtas SMED lyderiu ir prisidėjo prie LEAN filosofijos kūrimo įmonėje. Jam pačiam buvo be galo įdomu, todėl į šią veiklą įsitraukė visa galva. LEAN – tai ilgalaikių rezultatų siekimo priemonė, kurios tikslas – gamyboje trumpinti užsakymo įvykdymo laiką, mažinti išlaidas, gerinti darbų saugą ir kokybę, o kartu į kasdieninę tobulinimo veiklą įtraukti darbuotojus. Panevėžietis su komanda už vieną iš SMED projektų užėmė pirmą vietą Lietuvoje.

Kitas labai svarbus etapas buvo beveik prieš trejus metus, kai įmonė keitė apskaitos programą nauja. Tam reikėjo žmogaus, kuris padėtų įgyvendinti numatytus įmonės tikslus – sukurti procesų pokyčių valdymo sistemą. Vadovų akys ir šįkart nukrypo į D. Ušinską – jis ne tik turėjo patirties gamybos procesų srityje, bet ir puikiai išmanė informacines technologijas. Denas buvo paskirtas informacinių technologijų ir procesų vadovu. Kartu su konsultantais bei kolegomis jis sukūrė skaitmeninį įmonės procesų pokyčių valdymo įrankį ir pritaikė kiekvienai darbo vietai bei išmokė kolegas. Su kiekvienu skirtu iššūkiu D. Ušinskas puikiai susidorodavo, todėl šių metų pradžioje pasiekė aukštą karjeros laiptelį – tapo vykdančiuoju direktoriumi.

„Turiu didžiulę vidinę motyvaciją ir atsakomybę, kurią įskiepijo tėvai. Esu labai reiklus sau – ką padarau, man vis atrodo per mažai. Tai man ir padėjo augti. Kritinėse situacijose moku suvaldyti emocijas ir vadovautis šaltu protu. Tikriausiai tą manyje pastebėjo ir vadovai“, – svarsto D. Ušinskas.

Stiprybės šaknys – šeimoje

Anot naujojo „IOCO Packaging“ vykdančiojo direktoriaus, kai nori pasiekti gerų rezultatų, darbui turi atiduoti visą save. Kartais dėl to nukenčia laisvalaikis ar šeima. Su gyvenimo drauge Denas augina dukrytę, tad visą laisvesnį laiką stengiasi skirti dviem svarbiausioms savo gyvenimo moterims. Laisvalaikiu taip pat mėgsta žiūrėti ir žaisti krepšinį, laiką leisti su šeima, draugais ar artimaisiais. Žinoma, domisi IT sritimi, duomenų analitika.

„Mane labiausiai motyvavo ir palaikė šeima. Tėvai mokė – ką užsidirbsi, tą ir turėsi, niekas iš dangaus nenukris. Nesakau, kad tėvai manęs nelepino, tiesiog išauklėjo labai gerai“, – šypsosi D. Ušinskas.

Stulbinamų karjeros aukštumų laiptelis po laiptelio jis pasiekė pats. Anot D. Ušinsko, vadovas, pradėjęs savo karjerą nuo žemiausios pozicijos, kiek kitaip yra vertinamas ir kolegų.

„Tokio vadovo, kuris žino, kaip atliekamas vienas ar kitas darbas, už nosies nepavedžiosi. O jeigu rimtai, labai džiaugiuosi, kad mano likimas taip susiklostė, jog atsidūriau čia, kur dabar esu“, – sako D. Ušinskas.

Vertinamas kiekvienas

Bendrovės „IOCO Packaging“ marketingo vadovė Drąsutė Burbienė pastebi, kad kiekviena karta turi savo unikalumą ir tapatumą, bet visos randa, kaip įmonėje save įprasminti. Net visiškai jokios patirties neturintys žmonės čia vertinami.

„Mūsų įmonė nebijo priimti jaunų, nepatyrusių darbuotojų, nes pati išsiugdo tokius, kokių jai reikia. Jauni darbuotojai tobulėja ir mato realias karjeros perspektyvas, jų atsidavimas įmonei ir darbo motyvacija būna aukšti“, – teigė D. Burbienė.

Žinoma, įmonės vadovų indėlis į darbuotojų motyvaciją ir profesinį bei asmeninį augimą milžiniškas. Anot D. Burbienės, vadovai siekia, kad žmonės gerai jaustųsi kolektyve. Į kiekvieną darbuotoją žiūrima kaip į didžiausią turtą, todėl labai daug investuojama į žmones.

„Mūsų generalinis direktorius yra tikras vizionierius, vedantis mus į progresą. Aplinka veikia darbuotoją, o darbuotojas – darbo aplinką, vyksta nuolatinis prisitaikymo procesas ir abipusiai pokyčiai bei abipusė nauda“, – kalbėjo D. Burbienė.

Komentarai

  • Niekam čia neįdomus tokie „stebuklai“.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų