DELFI nuotr.

Seimūnų susitikimai su interesų grupėmis – po paslapties šydu

Seimūnų susitikimai su interesų grupėmis – po paslapties šydu

2018 m. Seimo pavasario sesijos metu tik kiek daugiau negu pusė (75 iš 141) parlamentarų skelbė apie savo susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais. Iš Panevėžio mieste ir rajone išrinktų penkių parlamentarų du apie tokius susitikimus nėra pateikę informacijos.

Tai paaiškėjo „Transparency International“ Lietuvos skyriui (TILS) peržiūrėjus Seimo narių oficialius darbo kalendorius, asmenines svetaines ir svetainę manosusitikimai.lt.

Ryšiai su lobistais

Iš Panevėžio krašte išrinktų Seimo narių daugiausia susitikimų deklaravo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Guoda Burokienė. „Transparency International“ surinktais duomenimis, parlamentarė šį pavasarį turėjo 7-is susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais. Tai yra žymiai mažiau nei pernai pavasarį, kai tokių G. Burokienės susitikimų būta 17.

Tos pačios partijos narys panevėžietis Petras Nevulis skelbia šįmet turėjęs šešis susitikimus, o pernai per tą patį laikotarpį – nė vieno.

Su „valstiečiais“ į Seimą atėjęs nepartinis Povilas Urbšys ir praėjusių metų, ir šį pavasarį deklaravo po du susitikimus.

Įdomiausia statistika – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkės pavaduotojos Rasos Juknevičienės ir šiai partijai palankumą demonstruojančio nepartinio Bronislovo Matelio. Šiedu parlamentarai, kaip skelbia oficialūs Seimo narių teikiami duomenys, nei praėjusį, nei šį pavasarį nėra turėję nė vieno susitikimo su interesų grupėmis ir registruotais lobistais.

Lyderis – ūkio ministras

Daugiausiai susitikimų 2018 m. pavasario sesijos metu paskelbė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius – 65. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė 44 susitikimus, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis – 38, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Liberalų sąjūdžio narys Simonas Gentvilas – po 29 susitikimus.

7 iš 10 visų Seimo narių susitikimų paviešino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (406 iš 676) ir LR Liberalų sąjūdžio (87 iš 676) frakcijų nariai.

Trys ketvirtadaliai Liberalų sąjūdžio (77 proc.) ir Lietuvos socialdemokratų partijos (75 proc.) bei du trečdaliai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (70 proc.) frakcijų narių yra deklaravę bent po vieną susitikimą.

Savo susitikimus viešino 3 iš 7 Mišrios Seimo narių grupės atstovų, 10 iš 30 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir 3 iš 11 Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narių. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje susitikimus viešino 2 iš 8, frakcijoje „Tvarka ir Teisingumas“ – 1 iš 7.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija taip pat skelbia atskirą frakcijos darbotvarkę, kurioje paviešino 4 frakcijos susitikimus su interesų grupėmis.

8 iš 15 komitetų pirmininkų yra paviešinę bent po vieną susitikimą su interesų grupe. Tarp frakcijų seniūnų tik 3 iš 8 viešina susitikimus su interesų grupėmis.

Daugiausiai paskelbtų susitikimų vyko su NVO atstovais (221), verslo asociacijomis bei verslininkais (200), švietimo ir mokslo (110), medicinos (39) ir religinių bendruomenių (23) atstovais.

Apie savo susitikimus su registruotais lobistais (11) skelbė dvigubai daugiau parlamentarų (8) negu 2017 m. pavasario sesijos metu (3).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų