P. Židonio nuotr.

Seimui siūlys pataisas dėl privalomos medicinos darbuotojų vakcinacijos

Seimui siūlys pataisas dėl privalomos medicinos darbuotojų vakcinacijos

Trečiadienį į posėdį susirinkęs Ministrų Kabinetas apsisprendė Seimui siūlyti skubos tvarka priimti įstatymų pataisas, kuriomis būtų numatyta pareiga asmenims, dirbantiems sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų srityse, būti pasiskiepijusiems nuo užkrečiamosios ligos, dėl kurios tuo metu šalyje yra paskelbta ekstremali situacija ar karantinas.

„Nuspręsta pradėti nuo tų sričių, kur dirbant jose yra labai sudėtinga arba praktiškai neįmanoma išvengti tiesioginių kontaktų su pacientais arba asmenimis, kuriems yra teikiamos paslaugos“, – Vyriausybės posėdyje sakė A. Dulkys.
Pasak ministro, reikalavimas nebūtų taikomas persirgusiems ar dėl medicininių priežasčių pasiskiepyti negalintiems šių sričių darbuotojams.

„Skiepytis nebūtų privaloma, kai darbuotojai yra persirgę, bet tik tokį laikotarpį, kurį persirgimas laikomas pakankama apsauga. Tai yra 210 dienų, arba kai darbuotojai negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų“, – aiškino jis.

„Kitais atvejais kontaktiniu būdu darbuotojas negalėtų dirbti. Turėtų būti skiriamas dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu tai neįmanoma, toje pačioje darbovietėje perkeliamas į kitą darbą, jeigu jį galima dirbti nepasiskiepijus. Jeigu tokių galimybių nėra – nušalinimas nuo darbo, nemokant darbo užmokesčio, iki kol pasiskiepys ir įgis imunitetą. Bet, aišku, ne ilgiau nei truktų ekstremali situacija ar karantinas. Po trijų nušalinimo mėnesių darbdavys turėtų teisę nutraukti sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos“, – teigė A. Dulkys.

Atitinkamų Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų poreikį sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys grindė duomenimis, kurie rodo, kad pasiskiepijimas sustiprinamąja doze 3 kartus sumažina riziką užsiplėsti šiuo metu sparčiai plintančia koronaviruso omikron atmaina. Vakcinacija, ministro teigimu, apskritai 5 kartus sumažina galimybę užsikrėsti COVID-19, pasiskiepijus tikimybė patekti į ligoninę dėl šios ligos yra 10 kartų mažesnė, o rizika numirti – sumažėja 20 kartų.

Siūloma, kad Seimui priėmus šias pataisas, jos įsigaliotų nuo kitų metų vasario 14 dienos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų