Šeimos drama: sužalota moteris ilgas valandas laukė pagalbos

Šeimos drama: sužalota moteris ilgas valandas laukė pagalbos

Naujamiesčio kaime – sunkiai protu paaiškinamas, kraupus įvykis: sunkiai sužalota 57-erių moteris net kelias valandas kentė milžinišką skausmą, kol sulaukė pagalbos.

Paliko nežmoniškose kančiose

Pirminiais duomenimis, jos šiek tiek vyresnis sutuoktinis, važiuodamas automobiliu „Toyota Corolla“ atbuline eiga ir galbūt neblaivus, kliudė bei partrenkė žmoną. Nors viskas nutiko apie 15 valandą, medikai iškvietimo padėti automobilio sumaitotai nelaimėlei sulaukė tik vėlai vakare.

Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Rasa Meištė sako, kad pranešimas gautas penkios minutės po devintos vakaro. Pareigūnus iškvietė net ne pats sunkiai žmoną sužalojęs įtariamasis, o pašalinis asmuo, namo kieme pastebėjęs kraujo dėmes ir drabužių draiskanas. Iš pradžių į įvykio vietą išvyko vienas policijos patrulių ekipažas, tačiau netrukus jiems prireikė pastiprinimo, kai susirinkę kaimynai ėmė pasakoti, jog skausmuose savo moterį palikęs vyras gali būti girtas ir galbūt namuose turi šaunamąjį ginklą. Apie tai išgirdę patruliai išsikvietė dar vieną ekipažą. Pasak R. Meištės, nors įtariamasis nebuvo užsibarikadavęs namuose, bet nedegė noru įsileisti pareigūnus į vidų. Tik patekę į trobą, jie pastebėjo sužalotą moterį. Nors ji buvo sąmoninga, tačiau itin sunkios būklės. Pareigūnė nuolatos kalbino sužalotą moterį, kad šioji neprarastų sąmonės, kol atvyks greitoji.

Sukrėtė ir medikus

Policijos į Naujamiestį iškviesti greitosios medikai poros namuose išvydo kraupų vaizdą. Moteris gulėjo lovoje apklota. Ji buvo sąmoninga, tačiau vaitojo iš skausmo, net menkiausias krustelėjimas jai kėlė nežmoniškas kančias. Net ilgą darbo stažą turintys medikai pripažino tokio vaizdo per savo darbo praktiką nematę. Išvydę sunkiai sužalotą ligonę, gelbėtojai iškvietė antrąjį greitosios ekipažą.

Medikai daugiau nei pusvalandį stabilizavo moters būklę, kad ją galėtų perkelti ant neštuvų. Nukentėjusiajai suleisti skausmą slopinantys vaistai mažai ką gelbėjo.

Ji pati neturėjo jėgų papasakoti, kas nutikę.

Plėštinės žaizdos, kaulų lūžiai

Respublikinės Panevėžio ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjos Eugenijos Reinikovienės teigimu, 57-erių metų moteris į ligoninę atvežta likus penkioms minutėms iki vidurnakčio, mieguista nuo skausmą malšinančių vaistų.

Sužalotajai nustatyti daugybiniai sužalojimai. Pasak E. Reinikovienės, moteriai lūžę veido kaulai – skruostikauliai, žandikaulis. Lūžęs krūtinkaulis, yra ir šonkaulių lūžimų, bet, ligoninės medikų vertinimu, jie lūžę ne dabar. Ar tai ankstesnės traumos pasekmės, ar prieš nukentėjusiąją buvo smurtauta, kol kas atsakymo nėra.

Peršvietus stuburą, nustatyti dviejų keterinių ataugų lūžiai krūtininėje dalyje ir juosmeninėje. Be to, anot skyriaus vedėjos, buvo didžiulių paviršinių žaizdų.

„Ausies plėštinė žaizda, veido, dešinės akies. Daug smulkių, pjautinių, aštrių, nešvarių žaizdų. Taip pat dešinio peties ir dešinės rankos mėlynės“, – pasakojo E. Reinikovienė.

Pasak E. Reinikovienės, į ligoninę atvežtai moteriai lūžę veido kaulai – skruostikauliai, žandikaulis, taip pat krūtinkaulis. Yra ir šonkaulių lūžimų, bet ligoninės medikai juos įvertino kaip senus. M. Garucko nuotr.

Paviršines žaizdas teko tvarkyti ilgai – dirbo dvi medikų brigados iš įvairių sričių specialistų. Galvos nuotraukos parodė, kad didelių smegenų pažeidimų moteris nepatyrė. Pasak gydytojos, yra pavienių kraujosruvų, tačiau jos didelės įtakos sąmonei neturi. Moteris išliko sąmoninga, dėl susiūtų žaizdų negali atmerkti dešinės akies, tačiau kairiąja matė. Vakar medikai jos dar nekalbino.

E. Reinikovienės teigimu, išlieka komplikacijų tikimybė – gydant gali paaiškėti, jog yra kitų sužalojimų. Pavyzdžiui, paryškėti galvos trauma.

Dėl krūtinkaulio lūžio sužalotosios kvėpavimas gana paviršutiniškas, tad gali tekti prijungti plaučių ventiliavimo aparatą. Sekama, ar neišryškės pilvo sužalojimų. Atlikus utragarso tyrimą, ant antinksčio rasta nedidelė kraujosruva, tačiau inkstų funkcija gera.

Medikės teigimu, nukentėjusios moters plėštinės žaizdos nėra labai didelės, išskyrus tai, kad nuplėšta ausis. Medikams susiuvus plėštinius sužalojimus, vaizdas jau nebuvo toks baisus.

„Dabar būklė nėra kritiškai sunki. Moteris sąmoninga, plaučiai neventiliuojami, gydoma antibiotikais ir skausmą slopinančiais vaistais“, – apibūdino E. Reinikovienė.

Vyrą rado girtą

Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus viršininko Einio Kudžmos teigimu, pirminiais duomenimis, moteris sužalota automobilio. Ar nelaimė įvyko dėl vairuotojo neatsargumo, ar vis dėlto jis ant moters važiavo tyčia, kol kas nežinia. Tai, kad naujamiestietis nekvietė automobilio ratų sumaitotai moteriai pagalbos, paliko ją didžiuliuose skausmuose, stebina net visko mačiusius pareigūnus.

„Stebina toks elgesys. Sužalojęs turėjo iškviesti policiją ir greitąją medicinos pagalbą“, – sako E. Kudžma.

Kadangi vėlų vakarą į sutuoktinių namus aplinkinių iškviesti pareigūnai vyriškį rado neblaivų – jam nustatytas 1,58 promilės girtumas – laukiama, kol šis išsiblaivys ir galės papasakoti įvykio aplinkybes. Naujamiestietis blaivosi areštinėje. Jis sulaikytas 48-ioms valandoms.

Tai, kad naujamiestietis nekvietė automobilio ratų sumaitotai moteriai pagalbos, paliko ją didžiuliuose skausmuose, stebina net visko mačiusius pareigūnus. M. Garucko nuotr.

Kaime sklando kalbos, kad moteris sunkiai nukentėjo, kai vyrui užstojo kelią tikėdamasi taip jo neišleisti važiuoti pirkti svaigalų.

Visgi, E. Kudžmos teigimu, kol kas tokia versija nėra patvirtinta. Taip pat dar nėra aišku, ar naujamiestietis po įvykio buvo išvažiavęs iš kiemo, o jei buvo, kur važiavo. Pats automobilis trečiadienio rytą kol kas tebestovėjo šeimininkų garaže. Vėliau tyrėjai vyko jo apžiūrėti. Pasak E. Kudžmos, bus ieškoma įvykio liudytojų, apžiūrima nelaimės vieta.

Problemų nekėlė

Naujamiesčio seniūnas Jonas Sankaitis tvirtino apie įvykį sužinojęs tik trečiadienį ryte. Pasak jo, žmonos sužalojimu įtariamas naujamiestietis nėra asocialus, seniūnijoje dėl elgesio nesvarstytas.

Paklaustas, ar įtariamasis mėgdavo išgerti, seniūnas teigė, kad, ko gero, išgerdavo kaip ir visi.

Šeima gyveno dviese, vaikų neturi. J. Sankaitis teigia taip pat iš žmonių girdėjęs, kad esą žmona neleido vyrui išvažiuoti, o vėliau pareigūnai šturmavo namus ir ją radę sužalotą. Apie problemas ar smurtą šeimoje negirdėjęs – bent jau tokios žinios seniūnijos nepasiekdavo.

Komentarai

  • Kas ten per kaimyne kad bijojo pakviest greitaja baisus nuzmogejimas mergaite viska pasake kad pijokas pervaziavo savo zmona o ta nuejo miegot kita nelaimej palikusi

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų