Panevėžio miesto savivaldybė. „Sekundės“ nuotr.

Savivaldybių vadovai sekmadienį aptars, kaip vykdys karantino sąlygas

Savivaldybių vadovai sekmadienį aptars, kaip vykdys karantino sąlygas

 Šalies savivaldybių vadovai sekmadienį rengia pasitarimus planuodami, kaip nuo pirmadienio vykdys Lietuvoje įdedamo karantino sąlygas.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas BNS sakė, jog pasitarimas dėl to, kaip organizuoti darbą nuo pirmadienio, su institucijų ir savivaldybės padalinių vadovais planuojamas vidurdienį.

„Kalbėsime būtent ta apimtimi, kiek atsiranda naujų įpareigojimų, įgaliojimų savivaldybei, kad juos visus apsitarti ir pirmadienio rytą pasitikti karantino sąlygomis“, – sakė jis.

Pasak mero, kol kas didžiausias iššūkis yra rasti patalpas saviizoliacijai asmenims, kurie neturi galimybių jai namuose, nes tik visai neseniai paaiškėjo tokioms patalpoms keliami reikalavimai.

Kaip BNS atsiųstame komentare teigia Kauno savivaldybės Operacijų centro koordinatorius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras, sekmadienį savivaldybės atstovai planuoja su policijos pareigūnais galutinai suderinti veiksmų algoritmus, kaip užtikrinti įsigaliojančią dar griežtesnę tvarką ir tinkamą jos kontrolę, kuomet galės dirbti tik maisto prekių parduotuvės ir vaistinės.

„Taip pat sėsime prie stalo su viešojo transporto paslaugas teikiančios bendrovės „Kauno autobusai“ atstovais. Spręsime dėl galimybių dar labiau papildomai didinti dezinfekcijų skaičių transporto priemonėse ir užtikrinti kitus Vyriausybės sprendime numatytus siūlymus miestų viešajam transportui“, – teigia P. Keras.

Pasak jo miestas yra išsprendęs patalpų saviizoliacijai klausimą, į kvietimą teikti tokias paslaugas atsiliepė ir privatus sektorius – sulaukta kelių pasiūlymų iš viešbučių. Taip pat bebaigiamos tvarkyti patalpos gydymui, jei ligoninėse pritrūktų vietų, sprendžiama dėl personalo bei maitinimo.

Kaunas sprendžia ir tai, kaip užtikrinti socialinių paslaugų tęstinumą, ypač vienišiems, senyvo amžiaus žmonėms, rizikos šeimose gyvenantiems vaikams ir kitoms pažeidžiamoms grupėms.

Panevėžio miesto Ekstremalių situacijų komisija tolimesnius žingsnius aptaria nuo sekmadienio ryto, BNS teigė laikinai miesto savivaldybei vadovaujantis vicemeras Deividas Labanavičius.

„Sprendžiame, kaip viskas vyks toliau, pirmiausia turime pasidalinti turima informacija, tuomet ir bus nuspręsti tolimesni žingsniai“, – sakė vicemeras.

Vilniaus miesto savivaldybės vadovai ir administracija būsimus veiksmus aptaria nuo 10 valandos, BNS sakė administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Šiaulių meras Artūras Visockas sako dar šeštadienio vakarą ir sekmadienio naktį su administracija apsitaręs svarbiausius klausimus dėl karantino, įskaitant ir tai, kaip bus organizuojamas miesto tarybos darbas. Anot jo, apsispręsta išbraukti visus mažiau svarbius tarybos klausimus, taip pat apmokyti politikus dirbti nuotoliniu būdu.

„Klausimas, ar rinksimės, nėra teisingas. Mes tai jau darome nuotoliniu būdu. Taip, kai kuriais atvejais susirinkimas bus reikalingas vien tam, kad pasimokytumėme dirbti nuotoliniu būdu“, – sakė meras.

Anot jo, šiuo metu svarbiausia savivaldybės užduotis – tinkamai ir operatyviai informuoti gyventojus apie permainas, ir tai savivaldybė užtikrina. Pasak, jo, yra „akivaizdu, kad visi turi paklusti naujoms sąlygoms“, nors pripažįsta, kad šiauliečiams nebus lengva persiorientuoti.

„Mes patys puikiausiai susitvarkysime, nes nuotolinis darbas Šiauliams nėra naujiena. Be to, mes puikiai susitvarkėme su pirmąja banga, kuomet pirmasis ligonis atkeliavo į Šiaulius. Dabar iš Šiaulių keliauja ta viltis, kad viskas valdoma ir liga yra įveikiama. Baimintis gal ir reikia, bet panikuoti – tikrai ne“, – kalbėjo jis.

Daugelis savivaldybių jau penktadienį ar anksčiau paskelbė atšaukiančios tiesioginį gyventojų aptarnavimą ir darbą ėmė vykdyti nuotoliniu būdu.

Siekdama pristabdyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė nuo pirmadienio šalyje įvedė karantiną, jo metu bus draudžiama atvykti į Lietuvą užsieniečiams, o iš šalies – išvykti Lietuvos gyventojams.

Karantino metu uždaromos kavinės, nebūtinų prekių parduotuvės, bažnyčiose nevyks pamaldos. Jau anksčiau Vyriausybė nutraukė ugdymą mokyklose, darželiuose ir universitetuose. Draudžiamas pacientų ligoninėse, kalinių lankymas, privačiam ir viešajam sektoriui rekomenduojama dirbti iš namų.

Pasaulyje koronavirusas diagnozuotas daugiau nei 156 tūkst. žmonių, daug

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų