Savivaldybių įmonėms nekokios žinios: vertins jų reikalingumą

Savivaldybių įmonėms nekokios žinios: vertins jų reikalingumą

Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtiems Vietos savivaldos įstatymo pakeitimams, kurie turėtų užtikrinti efektyvesnį ir skaidresnį savivaldybių valdomų įmonių valdymą.

„Priimtas įstatymo projektas leis peržiūrėti savivaldybės įmonių funkcijas, įvertinti jų reikalingumą, prireikus atsisakyti perteklinių funkcijų, atskirais atvejais priimti sprendimą dėl savivaldybės valdomų įmonių veiklos tęstinumo. Šie sprendimai prisidės prie veiksmingesnės ir skaidresnės savivaldybių įmonių valdysenos“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Vyriausybė pritarė siūlymui Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinti, kad savivaldybės tarybos periodiškai peržiūrėtų savivaldybės kontroliuojamų įmonių reikalingumą, ir nustatyti maksimalų 4 metų periodiškumo laikotarpį, tad kiekvienos kadencijos savivaldybės taryba bent kartą turės apsvarstyti šį klausimą.

Savivaldybės valdomos įmonės gali veikti tais atvejais, kai jų veikla būtina savivaldybės bendruomenės interesams patenkinti, privačios įmonės nesiimtų tokios veiklos arba dėl savivaldybės valdomų įmonių nenukenčia ir nėra diskriminuojamos kitos bendrovės. Todėl tais atvejais, kai savivaldybės įmonių veikla neatitinka joms keliamų reikalavimų, bus sprendžiama dėl jų atsisakymo.

Siekiant didesnio savivaldybės valdomų įmonių veiklos viešumo, įstatyme siūloma nustatyti, kad būtų skelbiama bent trejų pastarųjų metų informacija apie savivaldybės kontroliuojamų įmonių veiklą ir rezultatus, taip pat viešinami savivaldybių valdomų įmonių įstatai.

Savivaldybėms siūloma apsvarstyti savivaldybės įmonių, veikiančių pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą, pertvarkymo į kitų teisinių formų juridinius asmenis galimybes, prioritetą teikiant pertvarkymui į akcines bendroves ar uždarąsias akcines bendroves.

Komentarai

  • Aš manau , kad reikia mažinti nereikalingų bobelių kiekį Panevėžio butų ūkyje. Pati esu mačiusi sėdi skaito delfį , o mums reikia joms mokėti . Mažinti ir ženkliai. Tarnybos poskyrius sumažinti ir palikti daugiausiai du.

  • As manau kad reiketu naikinti Velzio komunalini ir prijungti prie miesto .Nes is ju naudos kaip is ozio pieno

  • Nebedirba :Butų ūkis“. Kiek kreipies, tai atsakymas, gerai padarysim, tik kada – neaišku. Nieko Liutkus nedirba, Bernatonis niekam nereikalingas, nes nieko nesupranta apie darbus, naujas inžinierius Darius ne savo kėdėje sėdi. Gamybos viršininkė nelabai supranta savo darbą. Kam tokie reikalingi? Ar partija juos laiko, ar giminės? Kaip suprasti?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų