Savivaldybės projektai dingo kaip į vandenį

Savivaldybės projektai dingo kaip į vandenį

Kovo 5-osios pavakare Panevėžio miesto savivaldybė kvietė gyventojus susitikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

Susitikime visuomenei turėjo būti pristatytas miesto darnaus judumo planas, kurio esmė – strategiškai pereiti prie ekologiškesnių ir darnesnių transporto sistemų naudojimo. Bet būrelis susidomėjusiųjų tema liko nieko nepešę.

Veltui susirinko

Pirmadienį, darbo dienai einant į pabaigą, viešosios bibliotekos duris varstė keletas akivaizdžiai sutrikusių žmonių. Netrukus tapo aišku, jog visi jie susirinko į konferenciją, per kurią turėjo būti pristatytas Panevėžio miesto darnaus judumo planas visuomenei. Tačiau visi nemaloniai nustebo paaiškėjus, jog niekas neketina nieko pristatyti.

Bibliotekos administratorės tik gūžčiojo pečiais ir tikino nieko apie tai nežinančios, tačiau patvirtino, jog renginiu domisi ne vienas žmogus. Atsidūrusios nemalonioje situacijoje moterys pačios suskubo ieškoti informacijos apie organizuojamą susitikimą ir internete, ir bibliotekos lankstinukuose. Deja, bergždžiai.

Besibūriuojantys žmonės atkakliai tvirtino gavę Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros skyriaus rengiamą naujienlaiškį, kuriame juodu ant baltu parašyta tiek vieta, tiek data. Tačiau kiek pastoviniavę, ir jie ėmė skirstytis tebespėliodami, kodėl gavo klaidingą informaciją.

Planas yra, pristatymo – ne

Panevėžio miesto savivaldybės svetainėje informuojama, jog darnaus judumo planas yra parengtas. Jį rengė UAB „Civitta“ su jungtine komanda „Pupa – strateginė urbanistika“ ir VGTU Teritorijų planavimo institutu. Informacijoje skelbiama, jog prie plano sėkmės gali prisidėti ir visuomenė. Gyventojai buvo kviečiami iki vasario 28 dienos teikti savo pastabas ir pasiūlymus, o juos įvertinęs plano rengėjas suorganizuos pristatomąjį posėdį plačiajai auditorijai.

Oficialioje svetainėje rašoma, jog po pristatymo planas bus teikiamas derinti plano komisijai prie Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos. Jai pritarus, savo žodį tars miesto Taryba. Patvirtintas planas bus viešai prieinamas visą plano galiojimo laikotarpį, iki 2030 metų, oficialiame savivaldybės interneto tinklalapyje.

Tačiau aktyviai viešame pristatyme dalyvauti skatinta visuomenė jo taip ir nesulaukė, o Savivaldybės atstovai antradienį neatsiliepė nė vienu nurodytu kontaktiniu telefonu.

Tikriausiai nesusipratimas

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys Povilas Vadopolas buvo vienas tų, norėjusių sudalyvauti taip ir neįvykusios konferencijos. Sekundei.lt jis sakė lig šiol niekaip negalintis paaiškinti tokio nesusipratimo: jis pasakojo atėjęs likus penkiolikai minučių iki pradžios, pamatęs, jog laukiančių žmonių nėra, tad ėmęs teirautis, ar bibliotekoje nenumatomas toks renginys. Gavęs neigiamą atsakymą, išskubėjo lauk.

„Tikriausiai nesusipratimas įvyko…“ – svarstė politikas.

Tik antradienio pavakare pagaliau pavyko išsiaiškinti, jog išties įvyko nesusipratimas – Savivaldybės administracijos teigimu, dėl darbuotojo kaltės.

Komentarai

 • Puiki foto. Gražiausias rūmas mieste — Biblioteka.

  • Už tokią gražią biblioteką panevėžiečiai turėtų būti dėkingi velioniui Lietuvos Respublikos Prezidentui Algirdui Brazauskui, kuris vėliau, eidamas Lietuvos Respublikos Premjero pareigas, skyrė šio pastato renovacijai didelę sumą pinigų.

   • Jeigu AMB nebutu states Valdovu rumu, tokios bibliotekos galejo atsirasti visuose didesniuose Lietuvos miestuose… Aciu!

    • Gal geriau Valdovų rūmai Vilniuje, nei biblioteka Šalčininkuose ar Balbierišky.

     • Salcininkuose ir Balbierisky biblioteka reikalinga daug labiau, nei rumai Vilniuje!

 • Dėkoti reikia Kukuraitienei su Umbrasiene kurios taip ir sutvarkė apskrities biblioteka. Butent Panevėžyje. Mokėjo dirbti merginos tai ne dabartiniai miesto vadukai iš savo viziju neisbrendantys kuriu neturėjo kai dirbo beveik ta pati darba tik be biudzeto ir europos pinigu

  • Oooo

   • Atsakyti
   • Na jau jei pasakei o sakyk ir b. Ko ten jos prisitvarkė ? Nes kitaip esi pats supranti kas.

 • nieko jau senai nebestebina savivaldybes nekompetencija ir betvarke…. Vienintele viltis 2019 savivaldos rinkimai

  • visiškai pritariu. Bet kaip tuos glušus iš ten iškrapštyti? Sulys vėl kaip tarakonai.

   • suprantu,kad Jūs neturite jokio supratimo apie savivaldybės struktūrą ,darbą ir atsakomybes.
    Blogai,kai diletantai komentuoja „iš oro“….

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų