Savivaldybėms skirs 10 mln. eurų švietimo pagalbos specialistams

Savivaldybėms skirs 10 mln. eurų švietimo pagalbos specialistams

 Švietimo pagalbos specialistams – psichologams, socialiniams, specialiems pedagogams – kitais metais 10 mln. eurų bus didinamas skiriamas finansavimas.

Papildomus pinigus kaip tikslinį finansavimą švietimo pagalbai ir prevencinėms patyčių programoms įgyvendinti savivaldybėms skirs Švietimo ir mokslo ministerija, perskirstydama klasės krepšeliui įgyvendinti skirtas lėšas.

Tai sutarta trečiadienį vykusiame švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) direktorės Romos Žakaitienės susitikime, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

„Bendromis Vyriausybės ir savivaldybių jėgomis turime užtikrinti, kad švietimo pagalba būtų kokybiška ir prieinama visai švietimo bendruomenei. (…) Savivaldybės turės daugiau galimybių užtikrindamos kokybišką ir efektyvesnę funkciją“, – pranešime cituojama švietimo ir mokslo ministrė.

Švietimo pagalba yra savivaldybių savarankiškoji funkcija, tačiau LSA vadovė R. Žakaitienė sako, kad tam nėra skiriamas pakankamas finansavimas, trūksta lėšų psichologų, socialinių pedagogų, specialiųjų pedagogų ir kitų darbuotojų veiklai.

„Savivaldybių duomenimis, 2019 metų biudžeto projekte švietimo pagalbai trūksta per 20 mln. eurų. Švietimo pagalba yra sudedamoji ugdymo proceso dalis. Todėl, neužtikrinus reikiamo finansavimo, gali stigti šios srities specialistų. Dėl to nukentėtų vaikų ugdymo kokybė bei specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių integracija“, – sako R. Žakaitienė.

Susitikime svarstytas ir ministerijos siūlymas papildyti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, kad sutaupytos lėšos būtų skiriamos ir švietimo pagalbai. Taip pat sutarta, kad kitąmet bus vertinama, ar pakanka lėšų šiam tikslui, ir prireikus 2020 metų biudžete bus ieškoma galimybių skirti papildomų lėšų.

Padidintas švietimo pagalbos lėšas, skirtas iš valstybės, savo nustatyta tvarka ir toliau skirstys pačios savivaldybės. Ministerija pažymi, kad tam nebus naudojamos etatiniam mokytojų apmokėjimui skirtos lėšos.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų