Savivaldybė teiks Panevėžio autobusų stoties konversijos projektą

Savivaldybė teiks Panevėžio autobusų stoties konversijos projektą

Panevėžio savivaldybės taryba po ilgų diskusijų vis dėlto davė startą autobusų stoties atnaujinimui.

Tarybos narių balsų dauguma pritarta, kad ES finansavimui gauti būtų teikiamas autobusų stoties teritorijos konversijos, pritaikant komercinei ir bendruomenių veiklai, projektas.

Numatoma rekonstruoti dabartinį autobusų stoties pastatą (Savanorių a. 5): apšiltinti sienas ir stogą, pakeisti langus, sutvarkyti šildymo, gaisrinę, apsaugos sistemas, inžinerinius tinklus, perplanuoti ir sutvarkyti vidaus patalpas.

Daug dešimtmečių čia šurmuliavusius keleivius ateityje pakeis turistai ir pradedantieji verslininkai. Dabartiniame autobusų stoties pastate po rekonstrukcijos iš Laisvės a. persikels Turizmo informacijos centras, o iš Kranto g. – Verslo konsultacinis centras. Po tuo pačiu stogu taip pat būtų įrengta erdvė miesto gyventojų bendruomenių veiklai.

Tokį sprendimą dėl pastato konversijos palaikė 20 Tarybos narių, susilaikė šeši opozicijos atstovai, prieštaraujančiųjų nebuvo.

Preliminari projekto vertė – per 861,2 tūkst. Eur. Iš jų 732 tūkst. Eur – ES lėšos, po 64,6 tūkst. Eur – valstybės ir miesto biudžeto.

Paraiška Centrinei projektų valdymo agentūrai turi būti pateikta iki gruodžio 31 d.

Naują autobusų stoties pastatą numatyta statyti valstybinės žemės sklype tarp įvažiavimo į stotį ir vadinamojo alyvų skverelio. Taip pat planuojama jo vietoje įrengti stoties peroną, o vietoje dabartinių autobusų sustojimų – naują parką.

Autobusų stoties konversija būtų finansuojama Didžiųjų miestų kompleksinės plėtros („Urban“) programos lėšomis. Pagal ją Panevėžiui 2014-2020 m. ES investicijų laikotarpiu numatyta beveik 20 mln. Eur, Savivaldybė juos ketina panaudoti 14 projektų.

 

 

 

Komentarai

 • Va. O stotis palauks.

 • Nu man patiko tarybos nare kuku..raitiene: stovi graziausia stotis ir lai stovi. Miestieciai isimenam sia pavsrde!

 • Jau 25metus stato nauja stotį….pinigus statyboms tai isvagia.Lauksime dar dievas žino kiek

 • Dabartine stoti tvarkykit, o ne durnystem uzsiiminekit. Po vienu stogu tilps ir turizmo informacijos centras ir stotis. Laikas blaiviai pradeti galvoti o ne dar 10 metu fantazuoti

  • Atsakyti
 • Kam rūpi ta jūsų stotis Rusai puola. Nieko ateis i Panevėžį šikančios kreždutes tai bus renginių visokių minejimu marijos kalabybiskio prisikelimo partizanų rinktines ir t. t ir būsim mirstanciu nupezusiu pensininkų miestas. Įdomu būtų sužinoti ką Raša yra gero padariusi miestui bei Lietuvai? Nes be lojimo nieko daugiau nesigirdi.

 • Miesto vadovai ir toliau laukia verslininkų-gelbetojų. Kada gi bus stotis. Ir kam ant asfalto sodint medžius tai tikrai durniau nesugalvosi.

  • Ant asfalto sodinti medžius ir panasiai… grynai kad daugiau butu darbu daugiau įsisavinti ES pinigu kad pusę ju galim būtų pavogti.

   • girdėjau bambekliams pencijas sumazins pagal nepasitenkinimo laipsnį.

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų