Savivaldybė: jei padaryta žala paukščiams, atsakomybę turės prisiimti rangovas

Savivaldybė: jei padaryta žala paukščiams, atsakomybę turės prisiimti rangovas

Panevėžio miesto mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas, l. e. p. administracijos direktorius Tomas Jukna drauge su Aplinkos apsaugos Panevėžio valdybos viršininke Ieva Jakubkaite, Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos viršininku Alfredu Breive apžiūrėjo Laisvės aikštės medžių retinimo darbus.

„Dėl medžių gamtosaugininkai priekaištų neturėjo. Visi apžiūrėję Laisvės aikštę nepamatėme nė vieno iš inkilo iškritusio sparnuočio. Aną savaitę, išduodama leidimą kirsti nesaugius, sergančius, pavojų gyventojams keliančius medžius, Savivaldybė nurodė rangovui iškelti vienintelį čia buvusį inkilą. Rangovas tikina, kad tai ir buvo padaryta. Ar paukščiams padaryta žala, toliau aiškinsis aplinkosaugininkai. Nustačius pažeidimų rangovas turės prisiimti atsakomybę“, – sako V. Jakštas.

Taip pat aplinkosaugininkai ieškos galimai iškritusius paukščius mačiusių liudininkų, kad galėtų tiksliau išsiaiškinti situaciją.

Savivaldybė rangos sutartį Laisvės aikštei ir prieigoms tvarkyti pasirašė kovo viduryje. Darbų grafikas patvirtintas balandžio mėnesį. Projektas turi būti įgyvendintas iki 2020 m. gruodžio.

Darbai pradėti nuo Laisvės aikštės – dirbti aplinkinėse gatvėse sutrukdė čia netrukus pradėsimi kloti šilumos, vandens tinklai.

Atnaujinant Laisvės aikštės želdinius remiamasi A. Stulginskio universiteto mokslininkų išvadomis – numatyta pašalinti sergančius, pavojų keliančius medžius, taip pat būtinus ekologinės būklės gerinimui. Aikštėje jų bus pasodinta keliskart daugiau.

Komentarai

  • Reiktu kuo greiciau vel is savivaldybes Rackauska isgrusti, kad dar daugiau zalos nepadarytu miestui.

  • Kur miesto gelbetojas RACKAUSKAS pasikavojo kai Laisves aikste kertama? Gal vel Japonijon isskrido uz mokesciu moketoju pinigus, ar po rinkimu jau nusispjauti jam i miestieciu problemas?

    • Atsakyti
    • Gal vel arestineje sedi, teismo laukia…

  • Nustokit verkt. Iškirs kelis medżius: sergančius ir trūkdančius augti kitiems. Geriau buvo kai nieko nedaro. Pagarba savivaldybes administracijai už graźejantį miestą.

  • Ir kas per žmonės, nieko nedaro- negerai, daro vėl negerai. Ar mes norim gyventi Panevėžyje padoriau ar nenorim?Jei norim tai kodėl pasiduodam kelių žmonių sapalionėms (tipo gynėjams, specialistams visais klausimais). Jau tikrai bloga man nuo jų. Pagarba žmonėms ,kurie tai daro mūsų, mūsų vaikų ir anūkų gerovei. Ačiū

  • Tik jau nevemkite, kokia pagarba savivaldybės darbuotojų, kai taško mūsų mokėtojų pinigus, atsakykite Mindaugai, o tie paukšteliai kirie galbūt išktito tikrai nelauks, kol ateis jų ponai patikrinti. Kaltų tikrai nebus, galiu patvirtinti, patys sau nekens, tačiau kokie specialistai, taip ir dirba, jiems nusisšvilp ant visų.

  • reikėtų tuos sumanytojus pakart ant likusių medžių…

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų