„Saulėtekio“ progimnazija pravėrė meno skrynią

„Saulėtekio“ progimnazija pravėrė meno skrynią

Nuo 1992 metų paskutinę gegužės savaitę „Saulėtekio“ progimnazijoje organizuojama šokių šventė. Pagrindinis šventės tikslas – populiarinti liaudišką ir šiuolaikinį šokį, ugdyti mokinių muzikos ir judesio suvokimą, ieškant įvairių raiškos priemonių, kurios skatina ugdytinius bendrauti ir bendradarbiauti. Kasmet šio renginio tema vis kita.

Šventės organizatorė šokių mokytoja Agnė Šidlauskaitė siekia į meną žvelgti kaip į raiškos priemonę, per kuria mokiniai atsiskleidžia kaip kūrybingos asmenybės. Šokio kompozicijos kuriamos kartu su mokiniais, o puoselėjant tautinį meną lietuvių liaudies sceniniai šokiai stilizuojami ir pritaikomi aikštei.

Bėgant metams šventės repertuaras turtėjo, plėtėsi. Atsirado žodžio ir muzikos galia renginį praturtinančios dainos, jas atlieka vyresni mokiniai. Jiems vadovauja muzikos mokytoja V. Skukauskienė. Mokyklos direktorius A. Gedeikis „Saulės“ ženkliuku apdovanoja labiausiai nusipelniusius pradinių klasių mokinius, o padėkos raštus įteikia mokyklą palaikantiems tėveliams. Juos sveikina muzikos mokytojos S. Kamantavičienės vadovaujamas popchoras „Mažieji dainorėliai“. Per šventę atsisveikiname su ketvirtokais, kurie žingsniuoja į aukštesnę ugdymo pakopą, išsinešdami šviesius prisiminimus apie nenuoramą vaikystę.

Mokyklos pradinukai – šios šventės šeimininkai. Savo sugebėjimais jie džiugina ne tik ugdymo įstaigos administraciją, mokytojus, bet ir tėvelius, senelius ar išgirdusius muziką ir stabtelėjusius mokyklos kieme praeivius.

Šiais metais šokių šventė „Aš praversiu meno skrynią“ jubiliejinė – 25-oji. Sulaukėme svečių iš Panevėžio „Šaltinio“ ir „Ąžuolo“ progimnazijų. Šias mokslo įstaigas atstovaujantys šokėjai praturtino renginio programą nuotaikingais pasirodymais. Šventės vedėjai 5–6 klasių mokiniai susitapatino su pasakų herojais. Vaikai, nestokodami energijos, savo gebėjimus perteikė vaidybiniais elementais. Mokyklos kieme susirinkę svečiai garsiais plojimais palydėjo mažuosius „Saulėtekio“ šokėjus, kurie atliko net 8 šokio kompozicijas.

Šokis vaikams – tai pirmiausia kūrybos džiaugsmas, o protas, kūnas, klausa, vaizduotė ir, aišku, judesys suteikia galimybę atrasti save.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų