P. Židonio nuotr.

Saugant perinčius paukščius, nebegalima pjauti saugotinų medžių

Saugant perinčius paukščius, nebegalima pjauti saugotinų medžių

Draudimas šalinti saugotinus želdinius ar jų dalis įsigalioja kovo 15 dieną, prasidedant intensyviam paukščių veisimosi laikotarpiui.

„Jeigu medį ar kitą augalą šalinti būtina, gyventojai turi gauti ornitologo eksperto pažymą arba savivaldybės leidimą“, – rašoma pranešime.

Saugotiniems priskiriami medžiai, kurie pagal augimo vietą, rūšį ir matmenis atitinka Vyriausybės patvirtintus kriterijus.

Tai – ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skirpstai, skroblai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, pušys, beržai, augantys daugiabučių namų ir kitų gyvenamųjų pastatų teritorijose.

Privačioje žemėje mieste saugotinas yra didesnio nei 20 cm, užmiestyje – didesnio kaip 30 cm skersmens medis.

Žemės ūkio paskirties ir rekreacinio naudojimo žemės sklypuose privačioje žemėje saugotini didesni nei 30 cm skersmens minėtų rūšių medžiai, kurortuose ir kurortinėse teritorijose – didesni kaip 20 cm skersmens.

Taip pat saugotini medžiai ir krūmai, įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių, Augalų nacionalinių genetinių išteklių sąrašus.

Savivaldybių sprendimu, privačioje žemėje saugotini dendrologiškai, ekologiškai, estetiškai vertingi ir kultūros paveldui bei kraštovaizdžiui reikšmingi želdiniai.

Ministerija ragina nepjauti  ir visų kitų nesaugotinų medžių, krūmų.

„Sparnuočiams reikia ramybės. Jeigu nėra galimybės nenupjauti augalo, ministerija prašo įsitikinti, kad juose nėra apgyvendintų lizdų“, – teigia ministerija.

Jos teigimu, draudimas genėti medžius netaikomas, jeigu genimos ne didesnės nei 5 cm skersmens (pjovio vietoje) šakos.

Nuo kovo 15 iki rugpjūčio 1 dienos draudimui kirsti ir genėti gali būti taikomos išimtys, kai medžiai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui arba pateikiama ornitologo eksperto pažyma, kad kertamame ar genimame medyje ir greta augančiuose nesiveisia laukiniai paukščiai.

Draudimą numato Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarka.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų