Sąskaitos Naujųjų metų nelauks

Sąskaitos Naujųjų metų nelauks

 

Liaudies išmintis sako, kad jei nenori, jog skolos persekiotų visus ateinančius metus, jas reikia atiduoti iki Naujųjų metų. Kas prietarais netiki, tą primena paslaugų tiekėjai.

Paslaugų centras „Gilė“ gyventojams išsiuntinėjo trumpąsias žinutės ir elektroninius laiškus su priminimais už gruodį suvartotą elektros energiją bei dujas susimokėti dar iki paskutinės šių metų dienos.

Nors tai, kaip teigiama, tik rekomendacinio pobūdžio pranešimai, jų ignoravimas skaudžiai kirs per kišenę – kitąmet elektros energija brangsta 15 proc., o dujos – net 20 proc.

Artėja brangūs metai

Kaip „Sekundei“ teigė „Lietuvos energijos tiekimas“ Komunikacijos projektų vadovas Artūras Ketlerius, klientams išsiuntinėti elektroniniai laiškai ar žinutės, primenančios, kad šie dar iki šių metų paskutinės mėnesio dienos turintys suskubti deklaruoti gamtinių dujų ir elektros energijos skaitiklio rodmenis, yra tik rekomendacinio pobūdžio. Jie negalintys versti savo klientų mokėti, nors nuo šių metų vasario priimtas įstatymas ir nurodo, kad turi būti deklaruojami einamojo mėnesio skaitiklių rodmenys. Iki šiol nepatogumų nekildavo, nes tiek elektros, tiek gamtinių dujų kainos jau kurį laiką nekito. Tačiau jau nuo Naujųjų metų laukia nemaži kainų pokyčiai – vartotojams vieno laiko zonos tarifo „Standartinis“ kaina sieks 13 centų už kilovatvalandę (kWh). Dieninis tarifas bus 14,3, naktinis – 10 ct už kWh. Dujų kaina suvartojantiesiems mažiau nei 300 kub. m auga iki 0,66 Eur, o suvartojantiesiems iki 20 tūkst. kub. m – 0,46 euro.

„Tam, kad klientai už suvartotą elektros energiją ir dujas galėtų sumokėti tuo tarifu, kuris galioja gruodį, jie privalo tą padaryti iki paskutinės šių metų dienos. Kitu atveju teks mokėti jau didesniais tarifais“, – aiškino A. Ketlerius.

Jo teigimu, elektroninėje mokėjimo svetainėje yra galimybė elektros energijos ir gamtinių dujų rodmenis deklaruoti dar šiemet, bet susimokėti jau kitąmet, iki sausio pabaigos. Tokiu atveju klientai mokėtų senaisiais tarifais.

Vartotojai, bandantys sutaupyti nurodydami gerokai daugiau suvartotos elektros energijos ar gamtinių dujų, gali sulaukti netikėtų svečių. Jeigu „Energijos skirstymo operatoriaus“ darbuotojams kiltų įtarimų, jie gali patikrinti skaitiklių duomenis. Tokiu atveju atsiskaitymo knygelėje įrašyti didesni deklaruoti kiekiai būtų perskaičiuoti naujais tarifais.

Svarbiausia – deklaruoti

Nors priminimai už šį mėnesį suvartotą elektrą ir dujas sumokėti dar gruodį sukėlė nemažą ažiotažą ir gyventojų pasipiktinimą, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija stoja tiekėjų pusėn.

Šios komisijos Veiklos valdymo skyriaus patarėjos Aistės Griškonytės teigimu, pagal nustatytą tvarką buitiniai vartotojai einamąjį mėnesį suvartotą elektros energiją ir taip privalo deklaruoti iki paskutinės mėnesio dienos, o atsiskaityti ne vėliau kaip iki kito mėnesio paskutinės dienos, kainomis, kurios galiojo tą mėnesį, už kurį yra atsiskaitoma.

„Pavyzdžiui, vartotojai 2018 m. gruodžio mėnesį suvartotą elektros energiją turi deklaruoti ne vėliau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d. ir atsiskaityti iš karto arba iki 2019 m. sausio 31 d., taikydami 2018 m. galiojusius elektros energijos tarifus“, – paaiškino A. Griškonytė.

Tuo atveju, jei vartotojas einamąjį mėnesį suvartotą elektros energiją deklaruoja vėliau nei paskutinė to mėnesio diena, šis kiekis bus vertinamas jau kaip suvartotas kitą mėnesį ir atsiskaitant už jį bus taikomi tuo laikotarpiu galiojantys tarifai.

„Jeigu 2018 m. gruodžio mėnesį suvartotą elektros energijos kiekį vartotojas deklaruos 2019 m. sausio mėnesį, atsiskaitant už jį bus taikomi nuo 2019 m. sausio 1 d. galiosiantys elektros energijos tarifai“, – įspėjo A. Griškonytė.

Komentarai

  • […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

    • Atsakyti
    • saskaitos uz komunalines paslaugas mokama sekanciai; uz lapkricio men. mokama gruodzio men. uz gruodi sausio men, o jau vasario men mokesime uz sausi nauju tarifu ,aisku elektrikai ir dujininkai,o kas neturi kur deti pinigu tegul moka nors uz visus metus i prieki..

  • […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

    • Atsakyti
  • nesuprantu vieno atvejo kodel as turiu moketi uz gruodi gruodzio menesi o ne sausio m. tai nelogiska as matau tik viena atveji ,pasipelnijomo saltini ,del kainu skirtumo bendroves gaus papildomai pinigu. I TOKIUS REIKALAVIMUS DEL KAINU NORECIAU ATKREIPTI DEMESI MOKESCIU INSPEKCIJA IR FINANSISIU NUSIKALTIMU TIRIMO DEPARTAMENTA vien uz tai kad ju reikalavimai prsilenkia su protui nesuprantamais dalykais ir teisinemis normomis

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų