S. Eidrigevičiui įteiktas garbingas apdovanojimas

S. Eidrigevičiui įteiktas garbingas apdovanojimas

Tapytojui, grafikui ir iliustratoriui Stasiui Eidrigevičiui Kultūros ministerijoje ketvirtadienį įteiktas aukščiausias šios įstaigos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“, pranešė ministerija.

Apdovanojimą įteikęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sako, kad įvairiapusis menininkas atlieka didžiulius darbus Lietuvos kultūrai ir jos sklaidai visame pasaulyje.

„Stasys Eidrigevičius yra tas žmogus-tiltas, per kurį eina daugybė ryšių su mums gretima lenkų kultūra, jos nuolatiniu gyvybės rimtu, su be galo plačiais pasaulio kontekstais. Šis apdovanojimas – simbolinis menininko kūrybos turinio, laikysenos, atsidavimo įvertinimas“, – sako M. Kvietkauskas.

Lenkijoje gyvenančiam menininkui dar rugsėjį apdovanojimas skirtas už daugiasluoksnę kūrybą, išsiskiriančią savitu metaforų prisotintu meniniu braižu ir žaismingu, įtraukiančiu meninės minties pasauliu.

S. Eidrigevičius – Lietuvoje ir pasaulyje žinomas kaip tūkstančių piešinių, šimtų tapybos darbų, ekslibrisų, miniatiūrų, pastelių, koliažų, plakatų, knygų iliustracijų, įvairių žanrų fotografijų, taip pat skulptūrų, instaliacijų, performansų, teatro spektaklių ir straipsnių kultūros spaudoje autorius. Jo kūryba įvertinta 35 svarbiais tarptautiniais apdovanojimais.

Menininko kūrinių yra Lietuvos ir Lenkijos muziejuose, Britų muziejuje Londone, Modernaus meno muziejuje Niujorke, Nacionalinėje bibliotekoje Vašingtone, Vatikano muziejuje, Tokijo kūrybos galerijoje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje. Panevėžyje planuojama pastatyti šio menininko menų centrą, jis yra žadėjęs dovanoti savo kolekciją.

BNS inf.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų