Ryškiausios vasaros fiestos

Ryškiausios vasaros fiestos

Sakoma, jog vasara – didžiulė nesibaigianti fiesta. Tad visai nenuostabu, jog šiuo laikotarpiu žmonės kaip niekad nusiteikę švęsti gyvenimą. Kai kurie, beje, ganėtinai keistais būdais.

Vasara – geriausias metas leisti sau atsipalaiduoti ir kaip reikiant pašėlti. O kas geriausiai padeda tai padaryti, jei ne keisčiausios pasaulio fiestos, pritraukiančios krūvas smalsuolių.

Po to, kai žmogus išmoko smagiai vakaroti, visame pasaulyje įvyko tūkstančiai bendruomenių susibūrimų. Dar ir dabar daugelis festivalių yra laikomi neatsiejama tautos tradicija, sujungiančia istoriją ir vietos papročius.

Šiuolaikiniai festivaliai vasarą kiekvieną savaitę vyksta visame pasaulyje. Vieni jų remiasi tradicinėmis ceremonijomis, kiti turi komercinę kilmę, o saujelė yra rengiama ir dėl kilnių priežasčių. Štai keletas kiek neįprastų festivalių, vykstančių visame pasaulyje.

Šokinėjimas per kūdikius, Ispanija

Pasaulyje egzistuoja keletas mums neįprastų krikšto tradicijų, tačiau šokinėjimo per kūdikius šventė Kastrilo de Mursijoje, Ispanijoje, drąsiai galėtų būti vadinama viena keisčiausių Vakarų pasaulyje.

Nuo 1600-ųjų vietiniai kaimo gyventojai savo kūdikius savotišku būdu laimina per „Corpus Christi“ šventę kiekvienų metų birželio mėnesį. Festivalio metu vyrai, apsirengę velnio kostiumais, šokinėja per kūdikius, gulinčius tiesiog ant čiužinių gatvėse. Taip neįprastai norima apsaugoti kūdikius nuo piktųjų dvasių. Iš pradžių tai buvo tik vietinis paprotys, o dabar žmonės iš viso regiono suneša čia savo kūdikius palaiminti per keistą ritualą.

Plaukų skulptūrų konkursas, Kanada

Beje, Kanadoje ir žiemą netrūksta pramogų. Tarptautiniame plaukų skulptūrų konkurse, kuris vyksta kiekvieną vasarį, pagrindinių kūrybos įrankiu tampa plaukai, vanduo ir šaltas Kanados žiemos oras.

Konkursas kasmet sutraukia minias keistuolių, norinčių pasivaržyti dėl įspūdingiausios šukuosenos. Kurorte Takhini karštojoje versmėje konkurso dalyviai susėda į kunkuliuojantį šaltinį ir šukomis šukuoja šlapius savo plaukus. Dėl itin žemai tuo metu nukritusios oro temperatūros maždaug po minutės plaukai užšąla. Kuo įspūdingesnė šukuosena susiformuoja, tuo didesnė tikimybė laimėti šį neįprastą konkursą. O pasivaržyti tikrai yra dėl ko – pirmosios vietos dalyvis apdovanojamas net 2000 dolerių.

Cheung Chau Bun“ festivalis, Honkongas

Gegužę Honkonge prasideda tikrų tikriausia saldėsių mėgėjų fiesta. Pagrindinis šios šventės akcentas – bemaž 20 metrų aukščio saldžių tradicinių kinų bandelių bokštai Čung Čau gatvėse. Festivalio dieną konkurentai varžosi, kuris prisirišęs virve, kopdamas saldžiaisiais bokštais per tam tikrą laiką pagriebs kuo daugiau bandelių.

Cheung Chau Bun“ festivalio ištakos siekia dar Čingų dinastiją, valdžiusią šalį daugiau nei prieš šimtmetį. Tuo metu Čung Čau miestą buvo smarkiai paveikęs maras. Vildamiesi išvaryti piktąsias dvasias, kaimiečiai meldėsi dievams ir surengė tradicinių bandelių paradą siaurose miesto gatvelėse. Stebuklingai maras baigėsi netrukus po parado. Nuo tada Čung Čau gyventojai susibūrė švęsti bandelių festivalio, tikėdami, kad ir šiandien taip apsaugos savo namus nuo blogos akies.

Savaitę truksiančio festivalio metu visi Čung Čau saloje tris dienas gamina tradicines baltas bandeles. Šios, manoma, ypatingų galių turinčios bandelės daugiausia gaminamos iš miltų, vandens ir cukraus ir yra trijų skirtingų skonių – lotoso sėklų pastos, raudonųjų pupelių ir sezamo sėklų. Ant bandelių viršaus kiniškais rašmenimis puikuojasi užrašas „ping“, reiškiantis „taiką ir saugumą“. Laimę nešančios bandelės po festivalio išdalijamos visiems jo lankytojams.

La Tomatina, Ispanija

Vienas garsiausių festivalių šiame sąraše – „La Tomatina“ festivalis – masinės pomidorų kovos Bunolio gatvėse.

Šis festivalis pradėtas organizuoti 1945 metais netoli Valensijos, Bunolio miestelyje, Ispanijoje, ir vyksta iki šių dienų paskutinį rugpjūčio trečiadienį. „La Tomatina“ festivaliui kasmet sunaudojama tonos pomidorų, o dalyvių ir žiūrovų jis pritraukia daugiau nei 30 tūkstančių!

Šis festivalis – didžiausia maisto mėtymosi kova pasaulyje. Nors dalyviai nuo galvos iki kojų būna šlapi ir aplipę pomidorų tyre, tačiau tai tik dar labiau kaitina pomidorų mūšyje dalyvaujančiųjų kraują.

Pomidorų mėtymosi tradicija Ispanijoje atsirado dar 1940 metų viduryje, tačiau kokia tiksli festivalio kilmė, nėra žinoma. Kiek vėliau, 1950 metais šis festivalis buvo uždraustas, vietiniai gyventojai net surengė didžiulio pomidoro laidotuves, jį paguldė į karstą ir ceremonijos metu nešė aplink miestą. Galiausiai miestelio valdžia leido pomidorų skonio ištroškusiems gyventojams vėl organizuoti pomidorų kovas gatvėse.

Laikui bėgant šis festivalis tapo toks populiarus ir sulaukdavo tiek lankytojų, kad 2013 metais miesto valdžia buvo priversta apriboti dalyvių skaičių iki 20 tūkstančių.

Povandeninis muzikos festivalis, Florida

Narai ir muzikantai, pasipuošę įmantriausiais kostiumais ir nešini įvairiausiais imituotais muzikos instrumentais, kasmet susirenka į Floridos povandeninį muzikos festivalį. Išties šio kiek keisto festivalio tikslas labai kilnus – nardytojai nori atkreipti dėmesį į koralinių rifų išsaugojimą.

Renginio pradžia siekia devintąjį dešimtmetį – jis atsirado siekiant padidinti sąmoningumą, kad būtų išsaugotas Floridos salų koralinis rifas. Nardytojai kiekvieną liepą sušoka į vandenį, kur gali stebėti žuvimis ir undinėmis persirengusius muzikantus, neva grojančius jūriniais instrumentais, pavyzdžiui, žuvies formos ukulele ar trombonu. Vandenyje esantys festivalio lankytojai gali mėgautis muzika vandenyno motyvais, kurią per povandeninius garsiakalbius transliuoja vietinė radijo stotis. Beje, krante likusių festivalio dalyvių taip pat laukia gausybė pramogų.

Pasaulio pėdų imtynių čempionatas, Ašburnė

Ar kada lietėtės kojų pirštais su visiškai nepažįstamais žmonėmis? Nevaržomai tai daryti galite rugpjūčio mėnesį Pasaulio pėdų imtynių čempionate Ašburne, Jungtinėje Karalystėje.

Pėdų imtynėse du žmonės susitinka, sėda vienas prieš kitą ir liečiasi tik kojų pirštais. Išties ši kova labai panaši į mums įprastą rankų laužimo čempionatą. Pėdų imtynėse laimi tas, kuris jėga priverčia varžovą pėda paliesti pagrindą.

Česnakų festivalis, Kalifornija

Gilroy“ česnakų festivalis Kalifornijoje yra didžiausias ir, be abejonės, kvapniausias maisto festivalis pasaulyje. Liepos mėnesį net tris dienas galėsite mėgautis česnakų kvapais, pačiais nuostabiausiais jų patiekalais ir įvairiausiomis pramogomis.

Dar nesate ragavę česnakinių ledų? Šiame festivalyje jų tikrai galėsite paragauti!

Gilroy“ česnakų festivalis yra vienas žinomiausių šalies maisto festivalių, pritraukiantis lankytojų iš viso pasaulio. Gilroy mieste gyvena apie 60 000 žmonių, o miestas yra pagrindinis česnakų augintojas ir importuotojas, dar vadinamas „Pasaulio česnakų sostine“.

Purvo festivalis, Pietų Korėja

Nuostabiame Pietų Korėjos pajūrio mieste Borijonge vyksta kasmetinis purvo festivalis. Šis festivalis – tarsi vienas didelis vakarėlis, kuriame skamba muzika ir masina daugybė su purvu susijusių veiklų, tokių kaip purvo imtynės, slidinėjimas purvu ar purvo fejerverkai.

Turistai ir vietiniai gyventojai liepą čia gali pasijusti lyg kiaulaitės, besimėgaujančios purvo voniomis. Dvi savaites vykstantis purvo festivalis sutraukia milijonus lankytojų iš viso pasaulio. Čia galite pasivaikščioti purvu palei pakrantę ar mėgautis purvo voniomis ir mineralinėmis jo savybėmis. Festivalis pirmą kartą buvo surengtas 1990-ųjų pabaigoje, norint plačiai išreklamuoti regiono purvo pagrindu gaminamas kosmetikos priemones.

Kanamara Matsuri“, Japonija

Kultūra dažnai siejama su kuklumu. Tačiau tik ne tuomet, kai kalbama apie „Kanamara Matsuri“ festivalį Japonijoje. Šios šventės metu pagrindiniu akcentu tampa… falas.

Festivalio metu garbinama viskas, kas turi falo formą. Beje, šventėje ypatingas dėmesys nukreiptas į jaunų, tik ką ištekėjusių moterų vaisingumą, taip pat kaupiamos lėšos ŽIV tyrimams.

Kiekvieną balandį trys didžiulės vietinių sukonstruotos falinės šventovės tris valandas nešiojamos miesto gatvėmis. Pasibaigus paradui festivalio dalyviai gali vaišintis vietiniais falo formos maisto produktais, saldainiais, raižytais vaisiais ar net išbandyti savo jėgas varpos drožimo iš medžio varžybose.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų