Klausimas apie rusiškos ir baltarusiškos produkcijos išėmimą iš prekybos „Mere“ atstovams nebuvo malonus. P. Židonio nuotr.

Rusiškam tinklui – vietinių boikotas

Rusiškam tinklui – vietinių boikotas

Ant Panevėžio autobusų nebeliko Rusijos kapitalo prekybos tinklo „Mere“ reklamos. Tačiau tai nereiškia, kad daugiausia rusiška ir baltarusiška produkcija prekiaujančios parduotuvės uždaro duris.

Lietuvoje prekybos tinklams masiškai iš lentynų pašalinus Ukrainą brutaliai niokojančioje Rusijoje ir jos sąjungininkėje Baltarusijoje pagamintas prekes, miestuose toliau sėkmingai veikia „Mere“ parduotuvės.
Jų atstovai, išgirdę klausimą apie prekybą rusiškomis ir baltarusiškomis prekėmis, užuot komentavę, renkasi tylą.

Iš 19-os Lietuvoje veikiančių „Mere“ parduotuvių dvi – Panevėžyje. Viena jų duris atvėrė vos prieš keletą mėnesių, pernai lapkritį. Tai yra praėjus vos mėnesiui po to, kai Ukrainos nacionalinė saugumo ir gynybos taryba nusprendė uždrausti šiam Rusijos kapitalo parduotuvių tinklui veikti Ukrainoje.

Prekyba tęsiasi

Dar vakar apsilankius „Mere“ parduotuvėse Panevėžyje buvo akivaizdu, kad didžiąją dalį jų asortimento sudaro rusiški ir baltarusiški gaminiai.

Joms vadovaujanti Eglė Valaitienė į klausimą, ar ketinama atsisakyti Rusijoje ir Baltarusijoje pagamintos produkcijos, sureagavo klausimu: kodėl aš turėčiau jums į tai atsakyti?
Lietuvoje „Mere“ parduotuves valdo 2019 m. Lietuvoje įsteigta bendrovė „Valientė“. Šios atstovai pasirodė ne ką kalbesni.

Paskambinus viešai skelbiamu „Valientės“ telefonu, atsiliepusi darbuotoja susilaikė nuo komentarų apie prekybą rusiškomis ir baltarusiškomis prekėmis.

„Taip, žinoma, planuoja išimti, bet, žinote, nieko kol kas nekomentuojame“, – teigė bendrovės atstovė.
Paklausta, gal įmonė pateiks poziciją bent kitą savaitę, darbuotoja tik tarstelėjo: „Labai tikiuosi“.

Akcininkai Rusijoje

Registrų centro duomenimis, bendrovės „Valientė“ akcininkai yra Rustam Kilizhekov iš Krasnodaro krašto, Valeriy Iakovlev, Andrey Shnayder ir Sergey Shnayder iš Krasnojarsko, Andrei Veikulainen iš Krasnodarsko.

„Mere“ yra parduotuvių tinklas, veikiantis kaip Rusijos kapitalo bendrovės „Svetofor“, kurios vadovybė įsikūrusi Krasnojarske, tarptautinis prekės ženklas. „Svetofor“ pavadinimu šis parduotuvių tinklas veikia Rusijoje, Baltarusijoje ir Kazachstane, o veiklą Europos Sąjungoje pradėjo prieš dvejus metus kaip „Mere“. Į Lietuvos prekybos rinką šis žaidėjas 2020-aisiais atėjo patyliukais – šio ženklo pirmoji parduotuvė Kaune atidaryta be reklaminės kampanijos, apie jos veiklą paskelbus tik žinutę socialiniame tinkle.

Atsisakė reklamuoti

Nepaisant Vakarų įvedamų sankcijų Rusijai ir Baltarusijai, „Mere“ gali toliau prekiauti rusiška ir baltarusiška produkcija.

Kaip portalo 15min.lt žurnalistams paaiškino Užsienio reikalų ministerijos (URM) Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas, šio prekybos tinklo veiklą Lietuvoje būtų galima apriboti tik tokiu atveju, jei visoje Europos Sąjungoje būtų nuspręsta drausti Rusijos kapitalo įmonių veiklą.

O kol kas Rusijos kapitalo tinklui boikotą skelbia su „Valiente“ verslo santykių turėjusios vietinės įmonės. Panevėžio autobusų parkas prieš dvi dienas savo iniciatyva vienašališkai nutraukė reklamos paslaugas šiam prekybos tinklui – ant miesto maršrutinių autobusų nebeliko „Mere“ reklamos.

Autobusų parko vadovo Arnoldo Gražio teigimu, toks sprendimas priimtas nenorint remti Rusijos ir Baltarusijos prekybininkų bei solidarizuojantis su visuomene, atsisakančia šiose šalyse pagamintos produkcijos.

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų