Ruošia projektą dėl privalomo skiepijimo

Ruošia projektą dėl privalomo skiepijimo

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad šiuo metu yra rengiamas projektas, numatantis privalomą skiepijimą tam tikrų profesijų atstovams. Anot ministro, reikalavimas būtų taikomas sveikatos apsaugos, švietimo, socialinės rūpybos sektorių darbuotojams, diskutuojama ir apie kariuomenės bei karinės valstybės tarnybos atstovų skiepijimą.

„Šiandien vyksta galutinis teisės aktų projektų derinimas tarpinstituciniu lygmeniu, o jį planuojama paskelbti viešai šiandien arba pirmadienį“, – susitikimo su opozicine Darbo frakcija metu penktadienį kalbėjo ministras.

A. Dulkys pabrėžė, kad apie visuotinį privalomą skiepijimą nėra diskutuojama.

„Kol kas dar nėra baigtas derinti, tai galėčiau pasakyti tiek, kad nekalbama apie visuotinį privalomą skiepijimą, kalbama apie skiepijimą tam tikrų profesinių grupių, dirbančių su padidintos rizikos žmonėmis. Tai būtų sveikatos apsaugos sistema, švietimo sistema, socialinė sritis, globa, slauga, yra pasiūlymų pasvarstyti kariuomenę, valstybės tarnybą“, – pridūrė ministras.

Paklaustas, koks būtų nesutinkančių pasiskiepyti darbuotojų likimas, ministras detalių neatskleidė
„Įvairūs terminai ir įgyvendinimo detalės dabar dar yra aptariamos. Dabar nenorėčiau jų įvardinti, kad neįvesčiau didesnės sumaišties. Palaukime kitos savaitės“, – sakė A. Dulkys.

ELTA primena, kad A. Dulkys anksčiau užsiminė apie privalomą skiepijimą dėl naujosios koronaviruso omikron atmainos.

Komentarai

  • Nu jo, medicinos personalo turime perdaug, kaipgi kitaip atsikratysi, jeigu ne su privalomais bandomaisiais skiepais, o paskui vėl galės rėkt jog trūksta medikų, sesučių – reikia uždarynėt medicinos istaigas

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų