(BNS nuotr.)

Rūkaliams gresia nauji draudimai

Rūkaliams gresia nauji draudimai

Neseniai sugriežtinęs alkoholio vartojimą ir prieinamumą, Seimas netrukus imsis ir rūkymo ribojimų. Valdantieji užsimojo gerokai sumažinti vietų, kur būtų galima rūkyti.

Atitinkamas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas įregistravo „valstiečiai“ ir keli socialdemokratai.

Jie siūlo uždrausti rūkyti arčiau kaip 10 metrų nuo vaikų ir jaunimo iki 18 metų, nėščių moterų, laisvalaikio ir poilsio vietose lauke, kur vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai.

Dabar rūkyti šalia nepilnamečių ir nėščiųjų negalima tik automobiliuose.

Taip pat rūkalius siūloma išguiti iš daugiabučių namų, balkonų, terasų, galerijų, jie negalėtų rūkyti ir lauke arčiau kaip 20 metrų nuo daugiabučių, vaikų žaidimo, sporto bei poilsio aikštelių, 10 metrų nuo visuomeninio transporto aikštelių.

Pataisas remiantis socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis BNS sakė, kad visiems siūlymams Seimas nepritars, pavyzdžiui, nebūtų įmanoma sukontroliuoti draudimo rūkyti arčiau kaip 10 metrų nuo nepilnamečių, todėl, jo teigimu, toks draudimas nereikalingas.

„Eini gatve ir rūkai ir prasilenki su nepilnamečiu, ir ką daryti? Pradėsime bėgioti nuo jų? Natūralu, jeigu stovi su nepilnamečiu, neprisikursi cigaretės“, – kalbėjo parlamentaras.

Anot jo, reikėtų numatyti ir baudas už pažeidimus: „Kam čia viskas vyksta, jeigu be baudų?“.

Seimas 2014-aisiais ir 2016-aisiais kelis kartus jau yra atmetęs siūlymus drausti rūkyti balkonuose, arčiau negu 10 metrų aplink daugiabučius – pataisų priešininkai tuomet argumentavo, kad jų nebūtų įmanoma įgyvendinti, o policija būtų apkrauta darbu.

Komentarai

  • jau ir į privačią erdvę ruošiasi valdantieji įlysti…jo…trūksta ne tik žodžių,bet ir proto.Na priėmė įstatymą dėl alkoholio, apribojo-užtai visos snarglynės liko, kuriose latrų pilna visą dieną 🙂 Panašu, kad Lietuvoje kitokių problemų nėra…VIsi prasigėrę ir prasirūkę,o ekonominių problemų nereikia spręsti. Išvažiuos ir dar daugiau, ypač po darbo kodekso siurprizų 🙂

  • ,kad galvoja apie norincius gyventi sveikiau.Pabukit autobusu stotyje.Tiesiog nera kur detis is visu pusiu eina dumai:vienas baige kitas pradejo.Reikia irengti rukymo vietas toliau nuo zmoniu,tegu nuodyjasi vieni,jei toks ju tikslas.Arba prie daugiabuciu po langais irengti suoliukai tikras kantrybes isbandymas.Kas eina pro sali ,seda parukyti.Kada atsidaryti langa?Kazin butu ukio darbuotojai noretu,kad po ju langais butu rukomasis?Dar ir suola pastato ne dviems,o kaip autobusu stotyje sesiems.Kiek dar reiks laiko,kol nustosim sokineti apie trokstancius svaigintis ivairiausiais budais ir pagalvosim apie tuo ,kuriems to nereikia?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų