Rudenį senjorai pasitiko iškylaudami

Rudenį senjorai pasitiko iškylaudami

Būrys Panevėžio senjorų rudenį pasitiko pirmą kartą susirinkę į jiems Kultūros ir poilsio parke organizuotą pikniką. Jo dalyvius suvienijo muzika, menas ir noras bendrauti.

Renginyje susirinkusiuosius džiugino Panevėžio neįgaliųjų draugijos ansamblis, meno terapijos užsiėmimai, Raudonojo Kryžiaus edukacinė programa bei gausus vaišių stalas, kurį sunešė patys iškylos dalyviai.

Kaip teigė viena iš jų Milda Bagužienė, senjorams svarbiausia ryšys: „Tik pabendraut su visais – tai visas gerumas. Labai noriu, kad tokie piknikai vyktų kiekvienais metais.“

Pasak senjorės, čia ji sutiko senų pažįstamų, užmezgė ir naujų pažinčių.

„Labai daug draugiškų naujų ir senų veidų – visi glėbesčiuojamės, džiaugiamės, švenčiame“, – geromis emocijomis tryško M. Bagužienė.

Pirmą kartą surengtam piknikui Panevėžio senjorai ruošėsi atsakingai.

„Lietuvai pagražinti“ draugijos narės pynėm vainikus stalams, fotosesiją paruošėm, kad galima būtų atvykus pasidaryti gražių nuotraukų – juk toks renginys“, – pasakojo Bronė Slapšienė.

Pasak parke besilinksminusių iškylautojų, tai – tikras senjorų vakarėlis.

Norėtų ir naktišokių

Daugelis pikniko dalyvių pasakojo, kad renginių senjorams Aukštaitijos sostinėje trūksta. „Panevėžyje niekada nevyksta tokie renginiai – jei vyktų, žinotumėm. Bet nebūna“, – kalbėjo iškyloje dalyvavusi Vanda.

Ji prisipažino, kad, nors vieniša nesijaučia, nes turi augintinį, būtų smagu sekti kitų miestų pavyzdžiu ir organizuoti senjorams naktišokius ar liaudiškos muzikos renginius.

„Kad būtų tiesiog smagu ir linksma. Kad tik nors kas nors vyktų. Kažkas neįpareigojančio – be jokių blizgančių batų ar puošmenų“, – norėtų Vanda.

Ji taip pat sakė, kad daugelis senjorų jaučiasi atskirti nuo miesto gyvenimo, o situacijai pakeisti reikia bet kokių, net ir nedidelių, renginių, organizuojamų būtent jiems.

Smagios senatvės paslaptis

Visgi, B. Slapšienės nuomone, norintiems veiklos senjorams Panevėžyje yra kuo užsiimti.

Panevėžietė įsitikinusi: tiesiog kai kurie renkasi sėdėti namuose ir nejudėti iš vietos.

„Yra tos veiklos, bet gal senjorai nesidomi. Gal pagalvoja, kad geriau namuose. Nereikia senti tuose namuose. Reikia dalyvauti, veikti. Kai žiūriu į jaunus žmones, džiaugiuosi pati ir, atrodo, širdimi pajaunėju“, – kalbėjo B. Slapšienė.

Su tuo sutiko ir M. Bagužienė. Jos nuomone, bet kokiame amžiuje laimės paslaptis susijusi su judesiu.

„Kad neužsisėdėčiau, lankau diabeto klubą – ten vyksta visokių užsiėmimų, paskaitų, visokių darbelių, turim labai gerus mokytojus. Reikėtų kiekvienam ateiti, kuris dar neguli lovoj – eiti, judėti, kol dar jėgos leidžia. Tik taip gali visavertiškai gyventi“, – malonios senatvės receptu dalijosi senjorė.

Skatina bičiulystę

Piknikai senjorams nuvilnijo per visą Lietuvą. Tokie renginiai po atviru dangumi įvyko Šiauliuose, Mažeikiuose, Telšiuose, Kaišiadoryse, Zarasuose, Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje.

Juos organizuojančio Nacionalinio socialinės integracijos instituto atstovų teigimu, ši idėja atvežta iš Amerikos, o piknikų tikslas – skatinti senjorų bičiulystes, kurti mielas akimirkas ir švęsti senatvę.

Instituto Panevėžio regiono vadovės Santos Novickės teigimu, veiklos senjorams išties mažai.

„Renginių vyksta daug, bet jie tikrai mažiau pritaikyti būtent senjorams. Dažnai girdime, kad senjorai jaučiasi vieniši, ypač vasarą, kai artimieji atostogauja, darbuojasi ir nebegali jiems skirti laiko. Dėl to ir kilo mintis surengti pikniką senjorams – kad jie tiesiog pasibūtų, pabendrautų, užmegztų ilgalaikių draugysčių“, – kalbėjo S. Novickė.

P. Židonio nuotraukos

Galerija

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų