Jau kitų metų pavasarį turėtų užvirti dešimtmečius gyventojų aistras kursčiusios Šiaurinės g. tiesimo darbai. V.Bulaičio nuotr.

Rožynui – nauja gatvė

Rožynui – nauja gatvė

Panevėžio savivaldybė deda tašką daugiau nei dešimtmetį didžiules gyventojų aistras kėlusioje naujos Šiaurinės gatvės istorijoje.

Savivaldybės taryba balsų dauguma leido administracijai skelbti viešųjų pirkimų konkursus rangos darbams pirkti Statybininkų ir Molainių gatvėms rekonstruoti ir naujai, Rožyno mikrorajoną kirsiančiai Šiaurinei gatvei tiesti dar neturint tam finansavimo. Savivaldybės administracija motyvuoja šitaip paspartinsianti procesą, tačiau būsimąja gatve nepatenkinti Rožyno mikrorajono gyventojai neslepia planuojantys savo teisę į ramybę ginti teisme.

Administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Juknos teigimu, viešųjų pirkimų konkursai užtrunka mažiausiai 3 mėnesius. Juos paskelbus po biudžeto patvirtinimo nebespėjama per metus atlikti remonto darbų ir Savivaldybė nebespėja įsisavinti lėšų.

Konkursus paskelbusi anksčiau nei paskirstomas finansavimas, Savivaldybė sutartis su rangovais tikisi pasirašyti jau ateinančių metų balandį.

Per 2018-uosius planuojama už 2 mln. eurų nutiesti pirmąją dviejų juostų Šiaurinę g. dalį – nuo Pramonės g. iki Amerikos g. Likusią gatvės dalį iki Smėlynės g. numatyta tiesti 2019-aisiais.

Nutiesus Šiaurinę gatvę, iš Rožyno mikrorajono būtų galima pasiekti automobilių turgų ir vakarinę miesto dalį kur kas greičiau nei dabar sukant per miesto centrą.

Perspektyvoje suplanuota Panevėžį apjuosti savotišku žiedu, sujungsiančiu Ramygalos, J. Tilvyčio, Savitiškio, Pramonės, Jurginų, Smėlynės, Senamiesčio gatves.

Nors ateityje Šiaurinę g. numatyta pratęsti kertant Liekupio bendruomenės teritoriją, R. Baranauskas (dešinėje) gatvės priešininkams įrodinėja, jog liekupiečiai vis tiek pritaria Savivaldybės planams. V.Bulaičio nuotr.

Susikibo dėl demokratijos

Klausimas dėl naujos Šiaurinės g. statybų į Tarybos posėdį privertė ateiti ne tik politikus, bet ir nevienareikšmiškai tokį projektą vertinančius panevėžiečius.

Tačiau užsitęsus politikų diskusijoms, Šiaurinės g. perspektyvą Taryba ėmėsi svarstyti tik antroje dienos pusėje, kai dalis gyventojų, nesulaukę jiems svarbaus klausimo, jau buvo išėję.

Šiaurinės g. likimas virto dvikova tarp valdančiųjų ir opozicijos. Balsų dauguma į tribūną neįleidus ne kartą savo neigiamą nuomonę dėl šios gatvės viešai išsakiusio ir posėdžiui jau prasidėjus vėl žodžio paprašiusio Eugenijaus Ušinsko, opozicija apkaltino miesto valdžią perėmus demokratijos stoka garsėjančio Druskininkų mero vadovavimo metodus. Valdantieji atsikirto, jog žodžio negavęs Rožyno gyventojas savo poziciją jau yra išsamiai išdėstęs Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetui.

Opozicija ragino valdančiuosius klausimą išbraukti, motyvuodama, jog viešas Šiaurinės g. projektinių pasiūlymų svarstymas numatytas dar tik sausį.

Jį atidėti siūlė ir Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje Kristina Vareikienė, paaiškėjus, jog nėra parengto Šiaurinės g. techninio projekto ir nėra aišku, už kokią sumą numatyta nutiesti naująją gatvę.

Vis dėlto, Savivaldybės administracijos direktoriaus Rimanto Paužos nuomone, tokie argumentai nėra esminiai, kad dėl vertėtų stabdyti procesą.

Anot jo, politikams siūloma apsispręsti ne dėl gatvės vietos ar nutiesimo kainos, o tam, kad Savivaldybė galėtų skelbti viešųjų pirkimų konkursus rangovams parinkti.

„Šiaurinės gatvės reikalingumas, vieta seniai yra nuspręsti ir juos jau seniai patvirtinusi Taryba. Šiandieną balsuojame dėl to, kad paskubintume rangos darbus ir jie vyktų sklandžiai“, – tašką diskusijose padėjo R. Pauža.

Rožyniečiai skilo perpus

Dar nenutiesta Šiaurinė gatvė, kirsianti Rožyną, jau padalijo į skirtingas stovyklas ramaus mikrorajono gyventojus.

Vienos aktyviausių Panevėžyje Liekupio vietos gyventojų bendruomenės pirmininkas Rimas Baranauskas tvirtina, jog naujoji gatvė bus išsigelbėjimas ne tik nuo automobilių srauto dūstančios Smėlynės g. gyventojams, bet visam Rožynui.

„Piko valandomis iš Liekupio g. kvartalo pasiekti miesto centrą labai sudėtinga, pasukti kairėn į Smėlynės g. beveik neįmanoma. Šiaurinė g. sumažintų automobilių srautą, o iš Rožyno į vakarinę miesto dalį nuvažiuoti būtų daug patogiau, nereiktų kirsti miesto centro“, – motyvuoja R. Baranauskas.

Nors ateityje Šiaurinę g. numatyta pratęsti nuo Smėlynės g. iki Senamiesčio g., kertant Liekupio bendruomenės teritoriją, jos gyventojų atstovas tvirtina, jog tą suvokdami liekupiečiai vis tiek pritaria Savivaldybės planams. Anot pirmininko, dėl pozicijos šiuo klausimu buvo tariamasi bendruomenės valdyboje.

Dėl dar sovietmečiu suplanuotos Šiaurinės g. likimo kilo arši dvikova tarp valdančiųjų ir opozicijos.

„Gyventojai čia sklypus pirko žinodami, jog kažkada pro juos eis gatvė. Ji netgi numatyta tiesti per bendruomenės įrengtą stadioną, kuriame mūsų kvartalo gyventojai sportuoja. Bet turime žvelgti toliau savo sklypo. Negalima dėl asmeninių interesų aukoti miesto gerovės. Jei kiekvienas tik iš savo kiemo žiūrėsim, miestas taip niekada ir neprasiplės nė perspektyvų neturės. Kuriam miestui pamaišytų nauja gatvė?“ – sako R. Baranauskas.

Neatmeta teismo galimybės

Tačiau kita dalis Rožyno gyventojų tvirtina surinkę šimtus naujajai gatvei prieštaraujančiųjų parašų ir tikina nesustosiantys.

Rožyno seniūnaitė Roma Šerplienė teigė neabejojanti, jog kitas rožyniečių žingsnis – teisminis procesas.

Anot jos, bendruomenė dėl Šiaurinės g. klausimo yra subūrusi darbo grupę ir išsiuntusi krūvas raštų svarbiausioms institucijoms: Seimo kontrolieriaus tarnybai, Susisiekimo ministerijai, Valstybinei automobilių kelių direkcijai, prašydami stabdyti Šiaurinės g. statybų finansavimą.

„Dar suprastume, jei ta gatvė kažkur nuvestų, o dabar, perkirtusi Rožyną, atsirems į Smėlynės gatvę. Ir dėl to esą sumažins automobilių srautus?“ – piktinosi R. Šerplienė.

Dalis Rožyno gyventojų piktinasi, jog ateityje numatyta ne dviejų, o keturių eismo juostų Šiaurinė g. eis prie pat gyvenamųjų namų, kai kur atstumas nuo jų tebus kelios dešimtys metrų.

Esą per mikrorajono vidurį nutiesus tokią gatvę, Rožynas būtų nepataisomai sugadintas – kaip peiliu perpjautas į dvi nesusisiekiančias dalis, gyvenamuosiuose namuose ištisai girdimas transporto, netgi sunkiasvorio, gaudesys, žmonės priversti kvėpuoti teršalais.

Protestuojantieji prieš gatvę siūlo ją tiesti ne per mikrorajoną, bet gerokai šiauriau už miesto, Panevėžio rajono teritorijoje. Kita jų siūloma išeitis – įrengti išvažiavimą iš Rožyno į Pušaloto, Nemuno ir J. Janonio gatvių žiedą.

Asmeninius interesus pamynė

Tokius gyventojų siūlymus Savivaldybės administracija vadina brangiais ir neracionaliais.

Pasak T. Juknos, dalį bendruomenės gąsdinanti Šiaurinė g. nebus magistralinė, kol kas numatytos tik dvi eismo juostos. Anot jo, tokia gatvė nebus patogi tranzitiniam sunkiasvoriam transportui.

T. Juknos teigimu, kilus ažiotažui dėl Šiaurinės g., Savivaldybė sulaukė daugybės panevėžiečių skambučių. Anot valdininko, dauguma skambinusiųjų išsakė kitokią, nei deklaruoja Rožyno seniūnaitė, poziciją.

„Nenorintieji naujos gatvės veikiausiai turi asmeninių interesų, o jai pritariantieji žiūri į miesto plėtrą ir supranta, jog nauja gatvė šitame mikrorajone būtina“, – sako T. Jukna.

Komentarai

 • Kada miesto valdžia suremontuos Elisono gatvę, baisu žiurėti asfalte mėtro didumo duobės,o čia svaigsta apie naujų gatvių tiesimą. Kol koks ponas mašinos nesudaužys, tol tokia betvarkė ir bus.

 • Ir as noreciau.kad visas gatves aplink mane uzdarytu.paliktu privaziavima tik prie mano namo

 • Jurgynų gatvės gyventoja toje dikynėję kur eis gatvė turi pasidarę daržus, pasistatę malkines. Miesto valdžia visą tai nori atimti. Būtinai reikia teismo. už savavališkai užgrobtą žemę

  • Atsakyti
  • turbut Roma Šerpienė ten irgi turį malkinę ir daržą.

 • 100 procenu reikalinga gatve

  • Tu galva persisviesk su ta gatve.. Cia gyvenamasis rajonas taip ir turi likt.

   • tai varyk i kaima ir gyvenk vis del to mieste gyveni o miestai visada pleciasi tai neverkit po to del kamsciu ir sviesoforu ismaniu taip yra del to kad neleidzia gatviu mieste nauju tiest kaimo jurgiai varykit ir gyvenkit vienkiemi jei noryt ramybes

    • Kvailiuk, esi toks bukutis ir nepastebi kad kai tik atsiranda „ismanusis“ sviesaforas taip ir uzsikisa sankryza? Gal tau po akmeniu gyvent reiktu, nes matosi mieste nelabai orientuojiesi.

 • atsibodo tie rozynieciai su savo pretenzijom.pagalvokit kaip kitos gatves dusta ir nuo kamsciu ir nuo smarves.tik jums vieniems negerai.i miska vaziuokit gyventi.visko uzteks.nauja gatve ir kuo greiciau.

  • Dar vienas svaigalas.. Prie taves gatve tiestu tai paziureciau kaip siktum i kelnes ir nonoretum kad po langais masinos vazinetu viena po kitos. Pristato idiotai visokiu ismaniuju sviesaforu tai ir eismas paziurekit koks mieste. O cia blet gatve sumasto statyt ir jiems kamsiai pamazes. Invalidai visiski…

 • pamenų laiką kai iš cukraus fabriko i Šiaulius mašinos važiavo dabartinėmis Marijonų, Smėlynės, per Laisvės aikštę, į Klaipėdos gatvę. o kur dabar susiduria Laisves aikštė ir Ramygalos gatvė viduryje sankryžos stovėjo namas.

 • jo jo supynes pastate kurios galejo stovet pusyneli kuriame net suoliuko bobutem atsiset nera.o cia ir supynes ir suoliukas.as jau isivaizduoju ta cirka kai atvaziuos buldozeris.

  • Tikriausiai tau 15 metu kokiu kad rasao tokias pievas.. Visiskai nusisneki

 • gal ir verta bus balsuot uz sita valdzia

  • Atsakyti
 • Darykit tą gatvę ir greičiau! Kelios rypaujančios nesustabdys viso miesto reikalo!

 • Nuo kada iš Rožyno į automobilių turgų reikia važiuoti per centrą??? Kas rašė straipsnį gal ne Panevėžyje gyvena???

 • Tikrai malonu, kad pagaliau pradėjo miestas tvarkytis ir viskas juda į priekį. Visi turim pažiureti globaliau,nes problemų visada buvo ir bus.O gatvė tikrai reikalinga. Gerų švenčių visiems !!!

  • Atsakyti
 • Dabar žinosime, kad Liekupio bendruomenės pirmininkas valdžios subinlaižys.

  • ne visi gali suprast ,kad kiti irgi gali turet savo nuomone, ar visi kas ne už jus niekšai? Jai nori kažką pasakyt , paskambink tam pirmininkui,o ne slepkis po ,,nuomone,,

   • Tamstai silpnai su lietuvių kalbos gramatika, nes komentare labai daug gramatinių klaidų. Ir teksto suvokimas per silpnas, nes nesuprantate ir maišote žodžių reikšmes.

 • Tik už gatvę! Labai keistas seniūnaitės pasisakymas. Pagal piktų rožyniečių logiką reikėtų du trečdalius gatvių mieste uždaryt, nes namai prie jų net arčiau nei per 10 metrų.

 • tai uŽdarom visas gatves jei taip ir su dviračiais lakstom visi va bus ramybe kokios tik noryt, O jei rimtai mieste tikites ramybes varykit i kaima gyvent ko cia sedit

 • MES PALAIKOME SENIŪNAITĖS gerb. ŠERPLIENĖS TEIGINIUS. PALAIKYSIME VISĄ TAI IR TEISME. JEIGU KAM NEAIŠKU KOKS PRAGARAS GYVENTI PRIE PRAVAŽIUOJAMO KELIO-GATVĖS. DIENĄ-NAKTĮ NĖRA RAMYBĖS. NEPADEDA NEI ĮSTATYTI Trys STIKLAI LANGUOSE.Tegul neapsimetinėja p. Jukna, kad jam kas skambina , šituo klausimu. Gali skambinti tik tas , kurio neliečia šios gatvės tiesimas. Toks gatvės suplanavimas – absurdas. Ar galima suplanuoti ir tiesti gatvę, kada jos atsiradimas kenkia gyventojams.

  • tik apie galvoji.o ant kitu tau nusisvilpt

 • Ar neapsurdas kad ruošiami projektai naujom gatvėm kai senosios tragiškos?Ar čia vėl tik nerorima prikrauti savu kišeniu? Visame Panevėžyje klausimas ar yra gatviu nelopitu netvarkitu kurias reiketu perlieti is naujo.Atsakikit protinguoliai ar nereiketu senasias sutvarkiti? Kad borteliai butu kad butu galima normaliai vaikščioti kad apšvetimas visur būtų? Sako miesto gerove atsiras vienoje gatvėje kai visas miestas skendi duobese? Ir saligatvuose kur gali koja nusilaušti? Kam didinti kelių voratinkli kai jau senasis subirejas ir niekam tai nerupi. Aš ir kaip kiekvienas Panevėžietis butume 100 kartu labiau suinteresuoti kad gatves butu tvarkingos o ne laimetos kelios minutes laiko bet sulaužyta važiuoklė ir prakiurusios padangos pataikius i duobes. Atsiprašau už klaidas bet esme turėjot suprast

 • Ir paskaičius komentarus susidariau nuomone kad rašo komentarus ir pritaria neadekvatus žmones kurie net vardo neparašo kaško bijo ar tesiog vienas laido riteris buvo nupirktas kad rašitu viską atvirkščiai?

 • Miestas laimejo, tai yra gera naujiena. O jei mieste gatves kazkam trukdo, tegul keliasi i kaima. Cia ne kurortas. Beja, tik riztingi zingsniai yra varomoji jega judeti i prieki. Sveikinu visus !

  • Tau tikriausiai 40 ir tu dar nekaltas. Tik visiskas idiotas galetu pritart tokiam sprendimui ir dar sveikint visus. Prideda visokiu ismaniuju sviesaforu ir poto nesupranta kodel eismas toks. Gatves tragedija ir galvoja taip ispres visas problemas ? Dieve dieve isvis proto neturit.

 • nauja gatve tai tikrai reikalinga visam musu rozyno raj niekas turbut nepriestarautu nei jurginu nei vyturio nei visas rozynas,tik kitas klausimas 2 juostu ar 4 gatves uztektu?

 • Man labai idomu kieno kisenej sedi ponas Pauža.

Rodyti visus komentarus (30)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų