Rezonansinėje byloje – netikėtas posūkis

Rezonansinėje byloje – netikėtas posūkis

 

Panevėžio savivaldybę supurčiusioje byloje – netikėtas posūkis.

Sausio 7-ąją mirė vienas iš šios bylos teisiamųjų, vienas pirmųjų Lietuvoje reklamos atstovų Marius Vaupšas.

Žiniasklaidai šią žinią patvirtino mirusiojo artimieji.

Šiaulių apygardos teismas dar praėjusių metų birželį pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą dėl galimo piktnaudžiavimo. Teisėsaugos atstovai teigia surinkę duomenų, jog M. Vaupšo atstovaujamai įmonei buvo sudarytos palankios sąlygos dalyvauti ir laimėti Savivaldybės skelbtus du viešųjų pirkimų konkursus. Prokurorų teigimu, pagal vieno konkurso užduotį buvo atliktas gyventojų nuomonės tyrimas, kaip panevėžiečiai vertina mero darbą, o antro konkurso pagrindu parengta veiklos programa. Vieno užsakymo vertė siekė 2 tūkst. 420, kito – 3 tūkst. 52 eurus. Verslininkams už darbą sumokėta iš Savivaldybės biudžeto.

Prokurorai įsitikinę, kad ir tyrimas, ir parengta veiklos programa galėjo būti naudingi asmeniškai Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui, siekusiam antros kadencijos šiose pareigose.

Pats meras ne kartą yra pabrėžęs neabejojantis, kad įrodys nesąs nusižengęs įstatymams.

„Neabejoju, kad mano nekaltumas bus įrodytas. Juo labiau kad visa ši istorija atrodo ne kaip kitaip, o kaip būdas pašalinti mane iš praėjusių rinkimų kovos ir iš politikos apskritai“, – „Sekundei“ yra teigęs R. Račkauskas.

M. Vaupšas dėl ligos negalėjo dalyvauti keliuose teismo posėdžiuose.

Artimiausias posėdis Šiaulių apygardos teisme numatytas sausio 21-ąją. Teismo atstovo Vytauto Jončo teigimu, kol kas teismas nėra gavęs oficialaus pranešimo apie teisiamojo mirtį.

Komentarai

 • Noriu išreikšti užuojautą artimiesiems, šeimos nariams.
  Man atrodo, kad sveikatos jam nepridėjo procesas. Juk vyras dar paties darbingiausio amžiaus, galėjo ilgai ir laimingai gyventi, sulaukti žilos senatvės. Labai gaila dėl per ankstyvos netikėtos mirties.
  Vienas išmintingas žmogus sakė, kad neklausk, kam skambina varpai, jie visada skambina ir tau.

 • Kažin kodėl išteisintasis apie tarnybas būtent Panevėžyje atsiliepia blogai? ttps://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/10/19/news/isteisintas-mindaugas-balciunas-atskleide-daugiau-detaliu-7956414/

 • – Pagrindinis lūžis visoje istorijoje buvo, kai Generalinė prokuratūra perėmė bylą iš Panevėžio prokuratūros ir STT valdybos dėl ten esamų grubių pažeidimų šios bylos nagrinėjime ir vykdyme. Kiek supratau prokuratūroje, STT yra decentralizacija, vietinės valdybos turi labai daug iniciatyvos. Kas sukūrė tokią subkultūrą – vietinės Panevėžio prokuratūros ir STT veiklos – čia turbūt galima spėlioti, bet kaip ir aišku.
  – Subkultūra – įdomiai pavadinote.
  – Kitaip negalėčiau pavadinti. Bendra kultūra tyrimų yra tikrai kitokia. Požiūris, kurį sutikau Kaune, Vilniuje ypatingai, buvo absoliučiai kitoks.
  – Žinome, kas tuo metu vadovavo Panevėžio STT valdybai – dabartinis Seimo narys Povilas Urbšys.
  – Ir garsiausiai šnekėjo. Ir tada, ir dabar.

  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/10/19/news/isteisintas-mindaugas-balciunas-atskleide-daugiau-detaliu-7956414/

  • Atsakyti
 • Atrodo, kad teisiamasis nuobaudos neišvengs. Du posėdžius dėl operacijos praleidęs vyras tikino ūmai pasijutęs prastai, bet į medikus nesikreipęs. „Atsiprašau teismo“, – kelis kartus pakartojo teisiamasis.

  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/10/08/news/teismo-saleje-seimo-nario-ir-mero-susitikimas-12104641/

  • Atsakyti
 • Užuojauta.

 • Nuoširdžiai užjaučiu velionio šeimą.

 • Deja tai jau nebepirma mirtis STT pradėtuose tyrimuose

 • Nuoširdi užuojauta ir amžiną atilsį.

 • Amžinos ramybės.

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų