Renginiuose kaukės keičiamos į respiratorius

Renginiuose kaukės keičiamos į respiratorius

Plintant naujajai koronaviruso atmainai omikronui, pirmadienį įsigalioja naujas ribojimas – uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose privaloma dėvėti respiratorius.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėjos Loretos Ašoklienės, pagal operacijų vadovo sprendimą renginių apibrėžimas apima kino teatrų, profesionaliojo scenos meno įstaigų, taip pat kitus komercinius ir nekomercinius kultūros, pramogų, sporto renginius, šventes, muges, festivalius ar kitus tam tikrą laiką trunkančius organizuotus žmonių susibūrimus viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijos surengtoje spaudos konferencijoje L. Ašoklienė pabrėžė, kad religinės bei asmeninės šventės nėra laikomos renginiais, todėl dėvėti respiratorius yra tik rekomenduojama.

„Apibrėžimas neapima religinių renginių, kaip ir kalbėjome apie mišias, mišioms taikomos rekomendacijos. Ir neapima asmeninių švenčių, nes asmeninėms šventėms taip pat yra taikomos rekomendacijos“, – pridūrė L. Ašoklienė.

L. Ašoklienė taip pat akcentuoja, kad, siekiant sustabdyti viruso plitimą, svarbu respiratorius dėvėti taisyklingai ir nerekomenduojama jų dėvėti ilgiau nei keturias valandas.

„Respiratorius turėtų būti prigludęs prie veido, jis turėtų būti tinkamo dydžio, jo negalima dėvėti ilgiau nei keturias valandas. Jei jis sudrėksta ar yra kaip nors pažeidžiamas, jis turėtų būti pakeistas“, – kalbėjo L. Ašoklienė kartu pridurdama, kad toks pat reikalavimas galioja ir dėvint apsaugines veido kaukes.
„Tos pačios taisyklės, be jokios abejonės, yra taikomos ir medicininėms kaukėms, bet, atsižvelgiant į omikrono viruso plitimo greitį, vis tik ten, kur yra žmonių susibūrimai, visada rekomenduojama rinktis respiratorių“, – pridūrė epidemiologė.

Be to, L. Ašoklienės teigimu, perkant respiratorių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų medicininės paskirties ir be vožtuvo.

„Nerekomenduojama dėvėti respiratoriaus su vožtuvu, toks respiratorius apsaugo dėvintį, bet neapsaugo šalia esančių asmenų, todėl visada rekomenduojama rinktis respiratorių be vožtuvo. Kitas dalykas, į ką reikia atkreipti dėmesį, tai reikia rinktis respiratorių, kuris yra medicininės paskirties“, – teigė L. Ašoklienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų