Į žiedinę rekonstruojamą S. Kerbedžio, Senamiesčio ir Tinklų gatvių sankryžą eismui atverti žadama vėliausiai pirmąją mokslo metų dieną.

Rekordiniams kamščiams liko mėnuo

Rekordiniams kamščiams liko mėnuo

Panevėžiui rekordiniai automobilių kamščiai arterinėse Paliūniškio ir Smėlynės gatvėse po mėnesio turi ištirpti.

Už tvarkomą infrastruktūrą atsakingi Savivaldybės specialistai žada į žiedinę rekonstruojamą S. Kerbedžio, Senamiesčio ir Tinklų gatvių sankryžą eismui atverti vėliausiai pirmąją mokslo metų dieną.

Atvers automobiliams

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, vairuotojams pakentėti spūstyse, užkimšusiose Paliūniškio ir Smėlynės gatves, liko dar mėnuo.

Pasak vedėjo, dėl rekonstrukcijos automobiliams uždarytą S. Kerbedžio, Senamiesčio ir Tinklų gatvių sankryžą ją tvarkantis rangovas – Vilniuje registruota įmonė „Fegda“ – žada atverti vėliausiai pirmąją mokslo metų dieną.
„Rangovai įsipareigojo sankryžą eismui atidaryti rugsėjo 1-ąją, bet gali būti ir anksčiau. Iki mokslo metų pradžios būtina ja paleisti eismą, kitaip, kai panevėžiečiai pradės vaikus vežti į mokyklas, šiaurinė miesto dalis taps visai neišvažiuojama. Daroma viskas, kad to nenutiktų“, – teigė D. Vadluga.

Milžiniškas spūstis sukėlusios sankryžos rekonstrukcijai, pasak vedėjo, parinktas tinkamiausias laikas – vasara, kai daugelis atostogauja ir automobilių gatvėse gerokai sumažėja.

„Šita sankryža anksčiau ar vėliau turėjo būti rekonstruoti į žiedinę. Kad kuo greičiau būtų sutvarkyta, reikėjo leisti rangovams ją uždaryti“, – paaiškino vedėjas.

Komentarų neskaito

D. Vadluga mano, kad rekonstrukcija atliekama sparčiai, skubantys rangovai darbuojasi trimis pamainomis.

„Turbūt visi supranta, kad nerealu sankryžą rekonstruoti per kelis mėnesius. Matome situaciją mieste, visi stengiasi kuo greičiau atlikti tiek darbų, kad sankryžą būtų įmanoma atverti automobiliams“, – tvirtina vedėjas.
Jis teigia žinantis į šiaurinę miesto dalį važinėjančių vairuotojų nuotaikas, tačiau stengiasi šia tema neskaityti komentarų internete.

Pats vedėjas jau ketverius metus į darbą Panevėžio savivaldybėje važinėja iš Biržų. D. Vadluga tikina tikrai nestringantis kamščiuose.

„Pasirenku maršrutus, kur nėra spūsčių. Anksčiau iš Biržų važiuodavau pro Vabalninką ir į Panevėžį atvažiuodavau nuo Vaivadų pusės. Dabar, kai Paliūniškio gatve sunku išvažiuoti, iš Biržų į Panevėžį važiuoju per Pasvalį ir suku aplinkkeliu į Šiaulių kelią, nuo jo į miestą atvažiuoju Klaipėdos gatve – jokių kamščių, jokios gaišaties. Iš namų išvažiuoju 7 valandą, darbe būnu 8 valandą“, – patirtimi dalinosi D. Vadluga.

Keisis eismo tvarka

Anksčiau šviesoforų reguliuotos S. Kerbedžio, Senamiesčio ir Tinklų gatvių sankryžos rekonstrukcija į žiedinę kainuos 880 tūkst. eurų.

Ją įrengus, pasikeis eismo tvarka ir Senamiesčio bei Elektronikos gatvėse. Pastaroji taps keturių juostų ir dvipusio eismo. Elektronikos ir Tinklų g. sankryžoje atsiras šviesoforų.

O Senamiesčio gatvė bus uždrausta vilkikams. Atsižvelgus į gyventojų skundus dėl sunkiasvorių mašinų keliamo triukšmo, seniausia miesto gatvė liks atvira tik lengvajam ir aptarnaujančiam transportui.

Šioje miesto dalyje atsiras net trys žiedai. Be rekonstruojamos S. Kerbedžio, Senamiesčio ir Tinklų gatvių sankryžos, nuolatiniai bus šiuo metu laikinieji Senamiesčio ir Venslaviškio gatvių bei Venslaviškio, Elektronikos ir J. Biliūno gatvių žiedai.

Pasak D. Vadlugos, viso šio transporto mazgo rekonstrukciją planuojama visiškai užbaigti iki kitos vasaros.
Tas pats rangovas šiuo metu tvarko Beržų g. atkarpą tarp Pilėnų ir Ramygalos gatvių. Vedėjo teigimu, joje šiais metais bus paklotas bent vienas asfalto sluoksnis ir dalis gatvės atverta eismui.

Naujas žiedas – jau spalį

Pabaigtuvės dar šį rudenį numatytos J. Janonio, Pramonės ir Vakarinės gatvių sankryžoje. Šiuo metu
uždarytas iš jos išvažiavimas į Pramonės gatvę.

Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo teigimu, šioje į žiedinę rekonstruojamoje sankryžoje darbus numatyta baigti spalį.

Tačiau važinėjantiesiems Smėlynės gatve kantrybės reikės dar ilgai.

Pasak D. Vadlugos, šią savaitę planuojama vienu sluoksniu asfaltuoti dabar uždarytąją jos dalį iki miesto galo. Ją atvėrus eismui, bus pradėta kasti kita gatvės pusė. Vėliau numatyti Smėlynės ir Šiaurinės gatvių žiedinės sankryžos įrengimo darbai.

Vedėjo teigimu, kitąmet planuojama tęsti Smėlynės gatvės rekonstrukciją nuo Šiaurinės gatvės iki geležinkelio pervažos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų