Statybininkų g. gyventojai guodžiasi patiriantys didelių nepatogumų: priversti braidyti per telkšančias didžiules balas arba ne ką mažiau po lietaus pažliugusiose pievose purvintis batus.

Rekonstruotoje gatvėje sausins balas

Rekonstruotoje gatvėje sausins balas

 

Kol po užsitęsusių sausrų vieni laukia lietaus, kiti baimingai dairosi į virš Panevėžio besikaupiančius debesis. Prasidėję rudeniniai lietūs atskleidė ką tik renovuotos Statybininkų gatvės problemas.

Po atnaujinimo jos gyventojai guodžiasi vietoje lauktojo komforto patiriantys didelių nepatogumų: priversti braidyti per telkšančias didžiules balas arba ne ką mažiau po lietaus pažliugusiose pievose purvintis batus.

Kosmonautų gatvės 9-ojo namo gyventoja skundėsi šiomis dienomis be guminių batų negalinti nei šiukšlių išnešti, nei į miesto polikliniką nueiti. Nors Statybininkų gatvė dabar išties graži, sutvarkyta, pastatyti suoliukai, neseniai pasodinta naujų medžių, išasfaltuota važiuojamoji dalis, tačiau atsivėrė bėdos, kurių anksčiau neturėta.

„Vietomis taip šlapia, kad praeiti neįmanoma. Reikėjo į miesto polikliniką, tai iki šaligatvio teko keliauti aplinkui, per pievą“, – pasakojo panevėžietė.

Anot jos, šitaip pasivaikščiojus per pievą batai lieka purvini, bet vietomis baseinu virtusiu šaligatviu be aulinių praeiti neįmanoma. Vietinės teigimu, įvažoje, vedančioje iš Statybininkų gatvės į daugiabučių kiemus, vanduo kauptis ėmė po rekonstrukcijos.

„Nežinau, ar ten nuolydžių nepadaryta, ar dar kas. Prasidėjo lietūs, o kai labiau atšals, galėsime čiuožti ant užpakalio“, – piktinosi panevėžietė.

Tarnybos nepadėjo

Balomis piktinosi ir Statybininkų gatvės gyventojai. Jų teigimu, po lietaus dar ilgokai didžiulės balos telkšo ne vienoje vietoje: prie prekybos centro „Maxima“, įvažoje į daugiabučius.

„Kol nelyja, didelės bėdos nėra, bet palijus viskas plaukia. Balos plyti didžiulės, reikia vaikščioti pievomis“, – apie naujus rūpesčius Statybininkų gatvėje pasakojo vyras.

Jo nuomone, bėda ta, kad tose vietose, kur naujasis šaligatvis jungiasi su senuoju, susidarė įdubos ir vanduo neturi kur nubėgti. Panevėžietis netgi buvo iškvietęs atitinkamas tarnybas, tačiau šių darbuotojai esą tik pavaikščiojo, o problema liko neišspręsta.

Laukia mašinos

Panevėžio savivaldybės specialistai tvirtino žinantys Statybininkų gatvės gyventojų bėdą. Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Dariaus Linkono teigimu, renovuotoje gatvėje išryškėjo dvi problemiškos vietos.

„Šios po lietaus atsiradusios balos yra ant senųjų šaligatvių dangų, kadangi naujieji šaligatviai pagal galiojančias normas išlyginti, išplaniruoti, o ten pasidarė žemiau“, – aiškino pavaduotojas.

Atsivėrus problemai, projektuotojai pataisė rekonstrukcijos techninį projektą, jis patvirtintas, tačiau Statybininkų gatvės atkarpos po lietaus ir toliau skęsta.

D. Linkonas pažadėjo, kad jau artimiausiu metu rangovas turėtų įrengti lietaus nuotekų surinkimo sistemą, kad iš tų vietų vanduo nubėgtų ir nebetelkšotų didžiulės balos.

„Bus sutvarkyta dar šiais metais, iki gatvės atidavimo naudoti. Tikrai nebus palikta taip, kad žmonėms reikėtų braidyti po balas. Gatvė dar nėra užbaigta ir tikrai mes matome problemą. Paprasčiausiai užtruko laiko, kad ji būtų išspręsta“, – „Sekundei“ tvirtino D. Linkonas.

Jo teigimu, daugiau Statybininkų gatvėje panašių problemų neišryškėjo – tik šios dvi vietos.

„Visur kitur nuolydžiai „sugaudyti“ taip, kad vanduo išbėgtų į gatvę, į lietaus nuotakyną. Tik dviejose vietose išėjo taip, kad taką išlygino, jis pasikėlė, o senose dangose susidarė įdubimai“, – aiškino pavaduotojas.

Savivaldybės atstovas patikino, jog darbai bus pradėti artimiausiomis dienomis. Anot jo, rangovas laukia užsakytos specialios mašinos, leidžiančios darbus atlikti neardant naujos gatvės dangos.

Komentarai

  • musu namo gyventojai Klaipedos gatveje ,kasdien ziuri kaip jau du metai karosi pelke viduryje miesto ir valdzia nenori paraginti bendriju pirmininku ta savivale ,niokojima zalios vejos, pabaigti,net policijai jau igriso musu pranesimai,kur tada mums kreiptis,gal i MASKVA,kaip senais laikais….

  • išvažiavime iš Statybininkų 26, 34 ir kitų kiemų dabar, kai šonuose padarytos stovėjimo aikštelės, blogas matomumas, ypač, kai prie išvažiavimo/įvažiavimo į tų namų kiemus pastatomi mikroautobusai. Reikėtų įrengti veidrodį, matomumui pagerinti

  • Prastai padaryta Statybininkų gatvė. Atrodo pusė skusta pusė lupta. Tikėjomės geresnės rekonstrukcijos.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų