P. Židonio nuotr.

Rekonstruotas parkas atgimtų nauju vardu

Rekonstruotas parkas atgimtų nauju vardu

Atnaujintas Jaunimo parkas, įsiterpęs tarp A. Jakšto ir Marijonų gatvių, gali gauti prieš karą šioje vietoje sodą puoselėjusių marijonų vienuolių vardą.

Gyventojų iniciatyvą parką pervadinti Marijonų sodu palaiko miesto istorijos tyrinėtojai, tačiau sprendimas, ar ši rekreacinė erdvė bus įregistruota nauju pavadinimu – Savivaldybėje veikiančios pavadinimų suteikimo, keitimo darbo grupės bei europinių lėšų valdytojų rankose.

Prašymą Jaunimo parkui suteikti jo ištakas menantį Marijonų sodo vardą Savivaldybės administracijai pateikusi Nevėžio seniūnaitė Enrika Vitonienė teigia, jog tokia iniciatyva atėjusi iš šios miesto dalies gyventojus vienijančios Marijonų mikrorajono bendruomenės.

„Stebina, kad Nepriklausomybės pradžioje J. Rotomskio gatvę pervadinant į Marijonų nebuvo pagalvota ir apie tokio vardo suteikimą parkui. Dabar jis rekonstruotas, gražus – pats tinkamiausias laikas į naują gyvavimo etapą pereiti ir kitu, istoriniu, pavadinimu“, – sako E. Vitonienė.

Pro parką einanti buvusi J. Rotomskio gatvė pervadinta į Marijonų 1990-ųjų lapkričio 5-os dienos Panevėžio miesto valdybos potvarkiu. Juo taip pat buvo pakeisti pavadinimai arba grąžinti senieji dar 16-ai gatvių: S. Nėries g. tapo M. Tiškevičiaus g., Tarybinės armijos g. virto Margių g., V. Kapsuko g. pervadinta į Sirupio g., B. Grigo – į Parko g.

Visą straipsnį skaitykite sausio 21 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Lapai rudeniniai liko negrėbti…parkas

  • Lapų ir nereikia rudenį grėbti: jie – puiki trąša žemei, maistas sliekams. Pavasarį jų nebeliks, o jeigu kažkiek liks, tada ir sugrėbs. Taip daro Skandinavijos šalyse.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų