Po ramaus, bet ilgo lietaus kai kurios Panevėžio gatvės vėl atsidūrė po vandeniu ir tapo sunkiai išvažiuojamos. P. Židonio nuotr.

Rekonstrukcija gatvę pavertė upe

Rekonstrukcija gatvę pavertė upe

Po ilgo, nors ir ramaus, lietaus antradienį Panevėžio gatvės vėl atsidūrė po vandeniu ir tapo netgi sunkiai išvažiuojamos. Kai kur prie tokio potvynio prisidėjo ir nuotekų tinklus mieste atnaujinantys darbininkai.

Išgąsdino potvynis

Gyvenantieji ties Algirdo ir J. Basanavičiaus gatvių sankirta ironizavo pasijutę tarsi būtų įsikūrę ne miesto centre, o prie išsiliejusios upės. Jų daugiabučių namų pamatus lietaus potvyniai pasiekė vidudienį. Vanduo apsėmė gatvę, šaligatvius ir už jų esančias vejas.

Pravažiuojančius automobilius pristabdęs ežeriūkštis nusidriekė iki pat Sirupio gatvės. Toks potvynis ne juokais išgąsdino gyventojus. Žmonės būgštavo, kad vandeniui pasiekus rūsius, kentės juose esantis turtas.

Nuostolius atlygins

Jau kurį laiką šiose gatvėse inžinerinių tinklų ir kelių statybos bendrovė „KRS“ atlieka nuotekų tinklo rekonstrukcijos darbus, užsakytus bendrovės „Panevėžio gatvės“.

„Niekas nesitikėjo, kad tiek daug kritulių iškris.“
A. Zapalskis

„Po tokio lietaus tikėjausi sulaukti panašių skundų. Ilgai lijo, o miesto lietaus nuotekų tinklai seni, tad potvynis nieko keisto. Panašiai buvo prieš kelias savaites. Mes dirbame tik tam, kad tokių bėdų nebūtų“, – teigė bendrovės „Panevėžio gatvės“ direktorius Arvydas Zapalskis.

Visgi netrukus paaiškėjo, kad gatvė apsemta ir dėl pačių darbininkų kaltės.

„Niekas nesitikėjo, kad tiek daug kritulių iškris. Jei kas patyrė nuostolių, prašyčiau kreiptis į mūsų įmonę, bus atlyginta žala“, – teigė A. Zapalskis.

Rekonstruojami vamzdynai

Pasak direktoriaus, patvino ne tik Algirdo gatvė, apsemta ir daugiau miesto vietų, bet jose jau tikrai pasidarbavo vien gamta.

Algirdo gatvės tinklų rekonstrukcija, pasak direktoriaus, yra dalis stambaus, dar nuo 2016 metų už ES paramos lėšas vykdomo projekto. Tokie atnaujinimo darbai dabar apima Ukmergės, Vilniaus, J. Basanavičiaus, Beržų gatvių požeminį vamzdyną ir bus baigti, kaip tikimasi, šiais metais. Pasak direktoriaus, jau įvykdyta 77 proc. suplanuotos rekonstrukcijos.

„Intensyviai renovuojame nuotekų tinklus pagal naujas technologijas, kurios leidžia mums netrukdyti gatvėse eismo“, – pasakojo A. Zapalskis.

Anot jo, kitas žingsnis – sutvarkyti nuotekų ir valymo įrenginius Senamiesčio gatvėje.

Galerija

Komentarai

  • Sensacija !? Taip gyvename jau daug metų. Važiuoja televizijos, ateina žurnalistai. Bet niekas nesikeičia…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų