P. Židonio nuotr.

Registracijos centras antplūdžio nesulaukė

Registracijos centras antplūdžio nesulaukė

Panevėžio „Aušros“ progimnazijoje jau dvi savaites veikiančiame karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centre šurmulio mažai.

Srautas sumažėjo

Per dieną jame užsiregistruoja vidutiniškai 30–35 į Panevėžį atvykę ukrainiečiai.

„Pačią pirmą darbo dieną, kai registracija iš Migracijos departamento persikėlė į centrą, jame sulaukėme 76-ių karo pabėgėlių ir tai buvo pats didžiausias skaičius iki šiol“, – sako Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Sumažėjus pabėgėlių srautai, sutrumpintas ir centro darbo laikas.

Iš pradžių jo durys buvo atidarytos nuo 8 iki 22 val., dabar – nuo 9 iki 18 val. darbo dienomis.

Slaugytoja neturėjo darbo

Pasak K. Armonavičiaus, nuo karo Ukrainoje bėgančių žmonių gerokai mažiau sulaukiama ne tik Aukštaitijos sostinėje.

„Srautai mažėja visuose šalies registracijos centruose. Vidaus reikalų ministerija dėl mažos apkrovos jau ruošiasi uždaryti centrą Šiauliuose, kur per dieną registruojama vos 20–30 karo pabėgėlių, jie jau neberegistruojami Marijampolėje“, – teigė direktoriaus pavaduotojas.

„Pamatėme, kad tuščias laiko gaišimas – slaugytoja visą dieną prasėdėdavo be darbo.“

K. Armonavičius

Panevėžyje registracijos centras paliekamas, nes, pasak K. Armonavičiaus, jame sudarytos labai geros sąlygos visoms tarnyboms, padedančioms atvykstantiems ukrainiečiams.

„Aušros“ progimnazijoje įsikūrę Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, „Maisto banko“, Užimtumo tarnybos atstovai.

Prieš kurį laiką centre buvo įrengtas ir medicinos kabinetas. Jame ištisą dieną budėjo miesto poliklinikos slaugytoja. Vis dėlto jos paslaugų atsisakyta.

„Pamatėme, kad tuščias laiko gaišimas – slaugytoja visą dieną prasėdėdavo be darbo“, – sako K. Armonavičius.

Anot jo, suderinta, kad prireikus pagalbos telefonu 112 į centrą iškviestas greitosios medicinos pagalbos ekipažas atvyks per 5–7 minutes.

„Aušros“ progimnazijoje įrengtame karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centre atvykstančiųjų srautas gerokai mažesnis, nei planuota – per dieną čia užregistruojama vidutiniškai 30 žmonių. P. Židonio nuotr.

Lovos tebestovi tuščios

Pabėgėlių registracijos centre įrengtos ir 36 dviaukštės lovos su patalyne. Ukrainiečiai čia gali apsistoti 72 valandoms, kol savanoriai padės surasti gyvenamąją vietą.

Visgi per pastarąsias dvi savaites neatsirado nė vieno, pasiprašiusio nakvynės mokykloje.

„Kai VRM ieškojo patalpų pabėgėlių centrui Panevėžyje, svarstyta, kad srautas bus žymiai didesnis. Mes netgi galvojome, kad 72 lovų nepakaks ir teks jų ieškoti daugiau“, – pasakoja direktoriaus pavaduotojas.

Registracijos centre dirbantys savanoriai, jei pabėgėliams reikalingas apgyvendinimas, kreipiasi į organizaciją „Stiprūs kartu“ arba Savivaldybę.

Pastaroji yra sudariusi sutartis su Švietimo ir mokslo ministerijos žinioje esančiomis miesto profesinėmis mokyklomis dėl ukrainiečių apgyvendinimo bendrabučiuose. Pasak K. Armonavičiaus, juose nuolat yra 10–16 laisvų vietų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų