„Ta FoTo“ nuotr.

Ramygaloje varžėsi diskgolfo mėgėjai

Diskgolfas sparčiai populiarėja ne tik Panevėžio mieste, bet ir rajone. Ramygaloje įvyko 18 krepšių diskgolfo aikštyno atidarymo varžybos, kuriose jėgas išbandė 54 dalyviai. Varžybose dalyvavo ne tik Panevėžio miesto bei rajono šios sporto šakos mėgėjai, bet ir svečiai iš kitų mūsų šalies miestų.

Diskgolfo žaidėjai varžėsi skirtingose amžiaus grupėje, taip pat buvo suskirstyti į divizionus pagal pajėgumą.

Pagrindinėje vyrų grupėje nugalėtoju tapo Žygimantas Šauklys (-5 PAR). Kitas dvi prizines vietas užėmė vilniečiai Mindaugas Mažeika (+2 PAR) ir Mindaugas Grigaitis (+3 PAR).

Pagrindinėje moterų grupėje visas tris prizines vietas iškovojo kitų miestų atstovės. Nugalėtoja tapo Auksė Lapinskienė (+32 PAR) iš mūsų šalies sostinės. Antrąją vietą užėmė vilnietė Eglė Kaleckaitė (+32 PAR), o trečiąją – gargždiškė Simona Stonkienė (+42 PAR).

Jaunimo grupėje ant garbės pakylos laiptelių atsistojo vien ramygaliečiai. Pirmoji vieta atiteko Tautvydui Martyšiui (+7 PAR), antroji – Matui Martyšiui (+14 PAR), trečioji – Aivarui Zubkai (+27 PAR).

Vyrų 40–50 metų amžiaus grupėje pirmąsias dvi vietas iškovojo panevėžiečiai Arūnas Balčiūnas (+6 PAR) ir Evaldas Stokė (+19 PAR), o trečias liko ramygalietis Danas Jagminas (+20 PAR).

Vyrų amžiaus grupėje virš 50 metų geriausiai sekėsi Arūnui Stipinui (+20 PAR) iš Staniūnų. Antras liko panevėžietis Virginijus Mažeika (+28 PAR), o trečias – gargždiškis Antanas Stonkus (+29 PAR).

Moterų virš 40 metų amžiaus grupėje nugalėtoja tapo Danguolė Kriaučiūnienė (+52 PAR) iš Velžio, pralenkusi panevėžietę Taisą Balčiūnienę (+73 PAR).

Pažengusiųjų divizione geriausiai sekėsi vilniečiams Mantui Drazdžiui (+10 PAR) ir Aleksejui Mamelou (+12 PAR). Trečioje vietoje liko panevėžietis Mantas Navagruckas (+17 PAR).

Pradedančiųjų grupėje nugalėjo Mangirdas Kazlauskas (+32 PAR) iš sostinės. Antrąją vietą užėmė Raimondas Zubka iš Ramygalos (+41 PAR), o trečiąją – vilnietis Saulius Liuberskis (+42 PAR).

Diskgolfo pradininkas Panevėžyje Arūnas Balčiūnas pasidžiaugė, kad ši sporto šaka Lietuvoje itin sparčiais žingsniais žengia į priekį.

„Panevėžyje pirmosios diskgolfo varžybos įvyko 2019 metais, jos dalyvių gausa nepasižymėjo. Dabar jau virš šimto šios sporto šakos atstovų dalyvauja įvairiose varžybose. Panevėžio rajone ši sporto šaka taip pat populiarėja itin sparčiai. Ramygaloje dabar jau veikia šiuolaikinius standartus atitinkantis parkas, todėl čia bus galima rengti aukšto lygio varžybas. Ramygalos parkas su 18 krepšių jau šeštasis šiais metais mūsų šalyje. O iš viso tokių parkų Lietuvoje veikia keturiolika“, – mintimis su „Sekunde“ dalijosi A. Balčiūnas, kuris ir pats sėkmingai pasirodė Ramygaloje surengtame turnyre.