Rajone į kelią išriedėjo galingi ūkininkų traktoriai (fotogalerija)

Rajone į kelią išriedėjo galingi ūkininkų traktoriai (fotogalerija)

Dešimtys modernių, didelių ir garsiai kriokiančių traktorių iš visų pusių antradienio rytą suriedėjo į judrų kelią Panevėžys – Šiauliai.

Ties Berčiūnais jų jau laukė Lietuvos ūkininkų sąjungos vadovai, davę startą žadėtai taikiai protesto akcijai. Kartu su visos šalies ūkininkais siųsdami žinią Lietuvai, kad jos kaimas miršta, Panevėžio rajono žemdirbiai maždaug 70-ia traktorių 20 km/val. greičiu išriedėjo iki Smilgių.

Į kelią bendražygius išlydėjusi Panevėžio ūkininkų sąjungos pirmininkė Danguolė Kuzmienė tiki, kad aukščiausioji valdžia išgirs savo tikruosius maitintojus, kurie tik prašo dar labiau jų neklupdyti didesniais mokesčiais ir supriešinimu su miestu.

„Negana, kad jau kelintus metus žemdirbių nelepina gamta, tai dar nesulaukiame ir palaikymo iš politikų, valdžios. O iš tiesų tai mes juk maitiname Lietuvą, jos žmones. Esame supriešinti su visuomene, visi galvoja, kad lobstame, o iš tikro vaduojamės skurdu“, – „Sekundei“ kalbėjo pirmininkė.

Lapkritį ūkininkai dėmesį į smunkantį žemės ūkį bandė atkreipti savo žemėse statydami žalius kryčius. Anot akcijos rengėjų, tai simbolizuoja žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje, žemdirbių ir visuomenės supriešinimą. Šiuo metu visoje Lietuvoje pastatyta apie 10 tūkst. kryžių.

Nesulaukę valdžios reakcijos, gruodžio pradžioje ūkininkai ketina keliauti traktoriais į Vilnių.

Galerija

 

Komentarai

  • Dėkokite konservatoriams, jie norėdami sužlugdyti valstiečių partija vis kiša pagalius į ratus. Jei konservatoriai nebebus išrinkti į seimą, tai situacija Lietuvoje pasikeis ir kaimas nebebus žlugdomas.

  • Kokie mokesčiai pajėgtų paklupdyti „modernius, didelius ir garsiai kriokiančius traktorius“? Ar tai, anot pirmininkės, „besivaduojančių iš skurdo“ požymis?

    • kaip spaudė ir kaip traiškė mane tie sunkūs sunkiausi traktoriai, sutrūkinėsiu ir vasaros nesulaukęs

  • tiek daug turite dizelino ir laisvo laiko,tiek daug pinigu sumoketi traktoristams uz ta diena?Toli grazu dar ne skurstat,jei taip istaigingai protestuojat.Aciu,kad auginat duona,bet ir kiti dirba ne maziau svarbius darbus Lietuvos zmonems su gerokai mazesnem pajamom.Kaip sakoma“apetitas kyla bevalgant“ar ne?

    • kodėl niekas neduoda paramos miesto turizmo sodybai kuri po 5 metų taps privačiu namu pasistatyti ?

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų