R. Račkauskas: Ar šitaip reikia „gelbėti“ Panevėžį?

R. Račkauskas: Ar šitaip reikia „gelbėti“ Panevėžį?

Istorijoje dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo pripažinti Panevėžio merą Rytį Račkauską supainiojus viešuosius ir privačius interesus taškas nepadėtas. Mero advokatas rengia skundą teismui. Interviu „Sekundei“ meras atskleidė kilusio ažiotažo užkulisius.

Kodėl nematėte prasmės nusišalinti 2017 m. balandžio 28 d. Tarybai balsuojant dėl Senvagės ir Skaistakalnio parko, poeto J. Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo? Ar nenumatėte, kad sulauksite opozicijos puolimo?

Nesu priešas nei Panevėžiui, nei sau. Jei būčiau turėjęs asmeninių interesų ar įžiūrėjęs viešųjų ir privačių interesų supainiojimo galimybę, tikrai būčiau nusišalinęs. Buvau tikras, kad nepažeidžiu įstatymo. Ar tikrai iš manęs turi būti atimta teisė išreikšti poziciją balsuojant dėl miestui gyvybiškai svarbių projektų ir ar verta rizikuoti nepriimti sprendimo ir prarasti europines investicijas?

Nors VTEK nusprendė, kad taip supainiojau viešuosius ir privačius interesus, bet aiškiai ir neįvardijo, kur gi tie mano asmeniniai interesai.

Kartoju – gyniau viešąjį interesą, balsavau už šitų trijų projektų tęstinumą. Šiais Tarybos sprendimais nustatyta projektų vertė, tikslus Savivaldybės prisidėjimo procentas, įsipareigojimas padengti netinkamas projektų išlaidas. Tai yra standartinė procedūra, kad Savivaldybė galėtų teikti paraiškas Europos Sąjungos paramai gauti ir į miestą ateitų pinigai. Šie balsavimai niekaip nesusiję su idėjų konkurse visuomeniniais pagrindais dalyvavusiu mano sūnumi. Jie susiję su tolesnėmis projektų stadijomis, jais uždegama žalia šviesa tolesniems veiksmams, kurie turėjo būti pradėti po balsavimo ir kuriuose mano sūnus neplanavo dalyvauti ir nedalyvauja. Tai sakykite, kurgi čia interesų konfliktas?

Kai sužinojau apie opozicijos skundą VTEK, nustebau, kaip pro šalį prašauta. Todėl VTEK viražas pripažinus mane supainiojusį interesus man buvo visiškai netikėtas ir nesuprantamas.

Norėtųsi tikėti, kad toks sprendimas nebuvo politizuotas, bet aplinkybės daugiau nei keistos ir tik dar labiau sustiprina mano pasiryžimą kreiptis į teismą.

Stebėtina, kad rengdami dokumentus teismui iš VTEK iki šiol negavome visos prašomos pateikti tyrimo medžiagos. Keista, kad komisija taip delsia pateikti dokumentus tyrimo, kurį atlikusi dar taip neseniai.

Ar pagrįstai su jūsų sūnumi siejama Skaistakalnio parko, Senvagės ir jų prieigų sutvarkymo techninį projektą rengianti idėjų konkursą laimėjusi mažoji bendrija „Pupa – strateginė urbanistika“?

Spręskite patys. Mano sūnus nebuvo ir nėra jos narys, nedalyvavo ir nedalyvauja jos veikloje, neturėjo ir neturi jokių darbo, turtinių ar kitokių santykių su šia įmone.

Akivaizdu, kad „Pupa – strateginė urbanistika“ nėra Ignas Račkauskas. Idėjas konkursui kūrė penki bendraautoriai: trys iš šios mažosios bendrijos ir du žmonės iš šalies. Vienas jų – mano sūnus.

VTEK buvo pateiktas „Pupa – strateginė urbanistika“ ir I. Račkausko dar vasarį pasirašytas susitarimas dėl dalyvavimo Panevėžio Senvagės ir Skaistakalnio parko su prieigomis sutvarkymo konkurse. Šalys susitarė, jog I. Račkauskas neatlygintinai dalyvaus kūrybinėje komandoje pateikdamas savo idėjas ir įžvalgas apie Panevėžio miesto urbanistinę struktūrą, viešųjų erdvių sistemą, Skaistakalnio parko bei Senvagės identitetą, bet neprisidės prie idėjos techninio išpildymo ar kitokio pobūdžio darbo. Tai yra prisidėjimas visuomeniniais pagrindais, pats tikriausias savanoriavimas. Mano sūnus – absoliutus Panevėžio sirgalius. Ir jį suprantu. Aš lygiai toks pat. Man visiškai nekeista, kad žmogus, pasidalydamas idėjomis, už tai neprašo pinigų.

VTEK paklausiau, ar pats mano sūnaus dalyvavimas idėjų konkurse yra viešųjų ir privačių interesų supainiojimo problema? Komisija patvirtino, kad tikrai ne.

Esą problema, kad aš nenusišalinau balsuodamas dėl Skaistakalnio parko, Senvagės, J. Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo.

VTEK paprašiau paaiškinti konkrečiai, kaip balsuodamas galėjau turėti naudos pats arba mano sūnus, jei nė vienas iš mūsų iš to negausime nė cento, o ir mano sūnus tiesiog nedalyvaus tuose procesuose, už kuriuos balsavau. Konkretaus atsakymo į klausimą neišgirdau, tačiau buvo pareikšta, kad Panevėžio tarybos opozicija vis dėlto įžiūrėjo čia interesų konfliktą. Nesupratau, ar tai buvo opozicijos advokatų, ar komisijos atsakymas?

Ar opozicijos puolimas nesusijęs su tuo, kad Jūsų pavardė buvo įrašyta, o vėliau išbraukta iš komisijos, vertinusios konkursui pateiktąsias architektūrines idėjas?

Šioje vietoje turiu apgailestaudamas pripažinti Savivaldybės administracijos neapsižiūrėjimą.

Vos tik sužinojęs, kad esu įrašytas į komisiją, iš karto pareikalavau mane išbraukti. Nežinau, kodėl buvau į ją įtrauktas. Administracija turbūt įvertino mano, kaip architekto, kompetenciją. Bet dabar aš ne architektas, o meras ir tokiose vertinimo komisijose nedalyvauju.

Nutiko taip, kad iš komisijos buvau išbrauktas tik po kelių mėnesių. Tačiau tai, ar išbrauktas po savaitės, ar po kelių mėnesių, visiškai nekeičia esmės. Nedalyvavau nė viename komisijos posėdyje, nesu pildęs jokio konfidencialumo pažymėjimo, nešališkumo deklaracijos ar kitų dokumentų. Manęs to net ir neprašė, nes, akivaizdu, netraktavo kaip komisijos nario. Priartėjus vertinimo procedūroms, komisija susizgribo ir ištaisė formalumus, mano pavardės komisijos sudėtyje neliko. Atmetus visus bandymus painioti, faktas yra toks – niekada nedalyvavau nei komisijos darbe, nei vertinimo procedūrose.

Iš devynių idėjas vertinusių komisijos narių tik trys buvo Savivaldybės atstovai. Kiti nariai – nacionaliniu lygmeniu žinomi ir pripažinti asmenys, pavyzdžiui, M. Šaliamoras, profesorius, Dailės akademijos Architektūros katedros vedėjas, Architektų sąjungos pirmininkas, Alvydas Mituzas, Kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas, Sigitas Kuncevičius, VGTU architektūros katedros vedėjas. Neįsivaizduoju, kaip tokius grandus galėčiau paveikti.

Kaip jūsų šeima reaguoja į šitą užsitęsusį ažiotažą?

Kiekvienas į tai reaguotų jautriai. Man nesmagiausia prieš savo vaiką. Natūralu, kad kandidatuodamas į mero pareigas buvau pasiruošęs šūviams į mane. Tačiau kodėl turi kentėti artimieji? Sūnus sako, jog turėtų iškėlęs galvą vaikščioti – juk tokie komisijoje dirbę autoritetai jo ir bendraminčių idėją įvertino geriausiai, jie nugalėjo garbingoje ir sąžiningoje kovoje, bet, deja, dabar turi jaustis tarsi po mėšlą klampojantys. Matau, kaip jautriai jis išgyvena tą ažiotažą. Šitaip jaunas žmogus verčiamas meluoti. Juk galėjo ir nerašyti savo pavardės, bet kam slėptis, juk nieko blogo nepadarė? Iš to, kad prisidėjo prie bendrijos „Pupa – strateginė urbanistika“ sukurtos Skaistakalnio parko, Senvagės sutvarkymo idėjos, jis neturės absoliučiai jokios naudos: nei materialinio atlygio, nei juo labiau kažkokios garbės. Jo net pavardės prie „Pupos – strateginė urbanistika“ projekto nebus. Kita vertus, mano sūnus yra suprojektavęs gerokai įspūdingesnių objektų ne Lietuvoje, tad bendraautorystė nugalėtojų komandoje šiame idėjų konkurse profesine prasme jam nėra reikšminga.

Kaip manote, kam tuomet buvo reikalinga sukelti šitą sumaištį?

Skandalas kuriamas lygioje vietoje. Asmeniškai man aišku, kas čia vyksta. Matau, kad jau pradedama žaisti rinkimus. Ažiotažą bandančių eskaluoti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų naujai iškepta Panevėžio skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė netgi neslepia, kad visa ši istorija nukreipta į būsimus rinkimus. Ji, profesionali politikė, yra gerai perpratusi žaidimo taisykles. Įtariu, link to einama seniai. Taip galėjo būti prasivalyta erdvė siekiant skyriaus pirmininkės pozicijos. Po pirmojo savivaldos rinkimų turo buvome sutarę su konservatoriais-krikščionimis demokratais sudaryti koaliciją. Net ir Panevėžio skyriaus taryba buvo priėmusi sprendimą su mumis eiti į daugumą. Vėliau ponia Rasa padarė ko gero viską, kad TS-LKD susitarimą sulaužytų, ir iš partijos buvo pašalinti keturi nariai, kurie laikėsi duoto žodžio. Jų, potencialiausių jos konkurentų kovoje dėl skyriaus pirmininko posto, tiesiog neliko, o tada „gelbėti“ skyriaus atėjo R. Juknevičienė. Tikėtina, šitokiais metodais ji ruošiasi „gelbėti“ ir Panevėžį.

Po VTEK sprendimo Tarybos opozicija prakalbo apie galimą interpeliaciją merui. Kaip manote, ar sulauksite kadencijos pabaigos?

Neatsitiktinai iš karto apie tai prabilta. Netgi suvokiant, kad ši istorija nėra tokia, dėl ko teismas atvertų kelią interpeliacijai, procesas gali būti įsiūbuotas turint kitų tikslų. Įpainiojimas į tokius reikalus tikrai nėra miesto interesas.

Tai panašu į kenkimą ir trukdymą įgyvendinti miestui gyvybiškai svarbius investicinius projektus. Į Panevėžį ateina 20 mln. eurų.

Aš, kaip meras, privalau užtikrinti, kad būtų įgyvendinti visi suplanuoti projektai. Bet kai esi įpainiojamas į tokį sūkurį, neatsiranda nei papildomai laiko, nei sveikatos. Projektus bandoma žlugdyti turbūt traktuojant, kad jų sėkmė – o tai, mano supratimu, pirmiausia būtų miesto sėkmė – esą pakels mūsų reitingus per rinkimus. Nors sužlugus projektams nukentėtų miestas, bet užtat oponentams galbūt išaugtų šansai laimėti rinkimus. Turbūt čia ir yra atsakymas, kodėl visiems mūsų projektams oponuojama.

Į tokį siurrealizmą tiesiog nėra laiko gilintis. Jau kitąmet prasidės Senvagės, Skaistakalnio parko tvarkymo darbai. Taip pat Laisvės aikštės ir jos prieigų. Keista, kad dėl pastarojo projekto piktinasi buvęs konservatorių meras Vitalijus Satkevičius, dar 2014 m. pats pasirašęs tvarkytinų teritorijų sąrašą. Taip pat bus sutvarkytos Bendruomenių rūmų prieigos, Jaunimo bei Kultūros ir poilsio parkai, visa Nevėžio pakrantė, kitos viešosios erdvės. Panevėžiečiai buvo įpratę naujienas sužinoti tik pradėjus dirbti statybininkams. Šįkart dėl projektų atsiklausiama panevėžiečių nuomonės. Jie rengiami sužinojus, ko reikia žmonėms. Darbai sparčiai juda į priekį, bet visiems panevėžiečiams geriausiems rezultatams pasiekti reikalingos sutelktos visos miesto Tarybos pastangos, o ne taip destruktyviai suvokiamas oponavimas.

Komentarai

 • Jau tik nereikia konservatorių gelbėtojų!

  • Man įsomus tik vienas klausimas. Daug architektù, daug profesionalù, o 4 konkurdus iš eiles, kuriù vertė ~ 400tukst. Laimi virna MB Pupa, niekaip nesusijusi su Meru?

  • Tikrai ne taip, Mere.

  • Kada bus pradėtas tyrimas dėl užkulisinių žaidimų su autobusų stotimi ?

   • Atsakyti
 • Jau gelbėjo kariuomenę — spjaudomės iki šiol prisiminę. Be gelbėjimo gyvenasi geriau 🙂 Siūlau su visa pagalba atgal i Kauną ar Vilnių, ar dar kur nors, kur buvot ir jau gelbėjot?

 • Iššvaistys pinigus nereikalingiems ,,besparnių“ projektams, o svarbiems ir būtiniems neliks. Viskas griūte griūva, o jie tik plepa. Atnešė vėjas tikrus besparnius….

  • Atsakyti
  • Gatvės atnaujinamos, įvažiavimai į kiemus irgi, parkas tvarkomas ir dar daugybė pasikeitimų. Jaunimo centrą sukūrė per metus, nors prieš tai buvę tik kalbėjo 10 metų. Ne mažiau ir apie Besparnio sodybą šneka, o šitie ims ir padarys. O tada jau tokiems mokytojams išvis siaubas, nes zirzt dėl ko bus mažiau ir mažiau

  • Taip griute griuva?

  • adekvatumo nors kruopelės reikia tiem, katrie neįžiūri mieste aiškių teigiamų pasikeitimų. Griuvo daug daug metų, o dabar kaip tik tvarkoma, ir tai daroma labai gerai.

   • Kada griuvo? Kai buvo pastatytas mokslo technologijù parkas, arena, pritrauktos norvegù investicijos? Matuzo laikai? Kada ponas? Pravaziuokit stoties gatve ir saugokit dantis , kad neišbyrêtù. Trumpa atmintis. Kas daug rekia- nereiškia , kad dirba. Kas eis į tuos parkus ir galerijas, kol jie pastatys, zmones emigruos. Investicijas, darbo vietas kurt reikia. O čia saviem dalija projektus po 100 000 eur vertes. Miestas tvarkosi?

    • Techogiju parkas? Kad jis tik konkurentas privačiam verlui nuomoti patalpas, nei mokslo, nei technogiju ten nėra nei kvapo. Arena? Springsta miestas nuo koncesijos sutarties ir springs dar ilgai. Kokie dar jūsų nuopelnai?

     • skandinavų investicijų pritraukimas, sukūrtos realios darbo vietos!

    • Darbo vietų kurt tikrai jau nebūtina,nes nėra dirbančių ir esamose?

     • Atsakyti
 • Darykite ir nemakluokite liezuviais.KO? Pinigu maza? nevokite.

  • O kas ką pavogė? Straipsnį skaitėt, ar tiesiog smagu pabambėti, kad visi vagys?

 • O kada laukti Urbsio ivertinimo pagal Leliuko pateiskima ? Laikas tiksi.

  • O kas yra leliukas?

   • O kas yra urbsys?

  • Kai jau sau tokia diagnoze nusistatai, keista butu tiketis atsakymo 🙂

  • Ką gi taip ėmė ir pateiskė, pateiškė, gal net patėškė?

   • Atsakyti
  • kad tamsta toks kokiu save įvardijote, matosi iš jūsų komentaro:)

 • O kada Panevėžyje bus Metro ?

  • Va taip ir gyvename su oponuojančiais į pievas, kuriose ganosi balti arkliai…

 • Labai stebina – opozicijos nariai turėtų būti įsimylėję Panevėžį iki išprotėjimo. Taip, kaip pagrobtą mylimąją. Juk opozicijos sudėtyje iš 8 narių – net 3 buvę merai, 2 vicemerai , 1 daugiakartinis Tarybos narys, jis gi – ir rekordinį laiką buvęs J. Miltinio teatro vadovas! Kas yra? Kodėl vietoje to, kad daryti viską, kas įmanoma, ir mylimajai pagelbėti, pasirenkamas kelias – jeigu ne aš, tada niekas? Tegu geriau sukelti sumaištį, miestas tegu praranda investicijas, bet galėsim pasakyti – voooo-o! jeigu mes būtume buvę, tai būtų buvę…
  Esate šūdžiai. Normalūs žmonės jums ausis išdaužytų, ne tik asfaltas (galite skųsti dėl agresijos kurstymo). Už tai, kad nemylite miesto. Į jį jums nusispjaut. Jums svarbu paregzti intrigėles, kurios savo masteliu patiems atrodo tokios svarbios ir didelės kaip Liudviko dvaro. Tada ir jūs sau atrodote baisiai svarbūs. Tai žinokite – esate smulkūs. Būtumėt bent juokingi, bet kad esate kenkėjai. Esate silpni, nes solidžių idėjų neturite, tad pasirenkate kenkimo kelią. Jumis , aišku, naudojasi ir naudosis. Kitaip tariant, jus panaudojo ir dar ketina panaudoti. Kas? Visi tie, kam reikia statistinių rėksnių. Anksčiau buvo sąvoka „grupė draugų (tovariščių)“, dabar – „būrelis rėksnių“.

  • Atsakyti
 • Na va ir prasiveržė. Metro bus.

 • Gėda p. Račkauskai. Gėda!

  • Visiškai nesutinku. Gerbiu MERĄ. Ačiū dievuliui, kad pagaliau mietas turi mero vardo vertą žmogų. Mere, stiprybės Jums!

   • Cia tai, kaip sovietù laikais. Grubus cinizmas. Viskas miestui. Bet per savú kišenę. Liūdesys dėl Urbšio chebros skaidrumo. Viskas tik, kaip sovietiniai lozungai. Padare savivaldybes restruktūrizacijà: 20 atleido, 22 priėmė. Merai niekad neturejo dviejù pavaduotojù su galingais atlyginimais. Kazkodėl savivaldybė neranda ar nenori įdarbinti panevežiečiù, vežasi iš Anykščiù, apmoka butù nuomas. Čia ekomomiška? Ar nera tiek įgudusiù suktus susuktus projektus parengti , kad laimetù tie, kam reikia. Nustokit tikėt lozungais. Po kaldra blusos ir utelés?

    • Merai turėjo du pavaduotojus. Bet nieko bambėkit

     • parašykit miestiečiams jų atlyginimus ir priedus…

 • Šaunuolis šitas meras. Net amžini bambekliai turėtų pripažinti, kad iki Račkausko Panevėžys geresnio mero neturėjo.

  • Šimtaprocentinis faktas: meras puikus.
   Opozicijai ir bambekliams gėda.

 • Rado chebra kaip apie save primint, lengviau urgzt negu kazka padaryt

  • gera daryt, kai pinigų upėmis ateina per europinius projektus, kurių ruošime padirbėjo buvusieji.
   Kokius darbus parodytų, kai biudžetas tuščias ir krizės akivaizdoje?
   Mero gerumas priklauso nuo pinigų srautų, o tokios gausos, kokius dabar gaus miestas dar nebuvo istorijoje, ~22mlj eurų.

 • Iki šiol miestas pinigų tiek neturėjo ir visi atiteko Rackauskui ir co valdyti. Jie t tiesiog leidzia pinigus,nukritusius iš dangaus, bet va tokio švaistymo dar tikrai nebuvo. Ir mato ne tik opo
  zicija. Tie tik pasako. Malaciai.

  • Faktų turi?

 • Dėl projektų kokybės man nekyla abejonių. Konkursu sąlygos aiškios, daug architektūrinių pasiūlymų. Vertinimo komisijos sudėtis man pasirodė tikrai rimta. Aš tikrai nenusivilęs meru. (Jei dar į Panevėžį ateitų biotechnologijų gamykla, iš vis būtų fantastika!!)
  Sekmės Mere!! Mes Jumis tikime!!
  O opozicija labai nekonstruktyvi. ;/

  • Palaikau MERĄ !

 • rasa nori būti mere. Skinasi kelią be skrupulų. Tiesiog savo tėvo duktė.

  • Bet kodėl tokiem atrodo, kad žmonės durni ir nesupranta, kad Panevėžys čia paskutinėj vietoj. Kaune kandidatavo eilę metų ir nešė šviesų rytojų kauniečiams. Iš Kauno išmetė, nustūmė į provinciją ir staiga pabudo nevaldoma meilė Panevėžiui. Tik kad matėm tos konservatorių šviesos ir prie Matuzo, ir prie Satkevičiaus. Užteks keliolikai metų į priekį, kol kas tą „šviesą“ išliuobs

  • ar ji taip kur nors teigė? ar Rackauskas Jus įtikino?
   Jūs užmiršote , kad demokratinėse struktūrose yra opozicija, kurios tikslas matyti , stebėti, informuoti . Tai opozicijos prerogatyva. Ar Jūs norit Švenčionių ar Druskininkų karaliuko? Kad niekas niekur nekritikuotų, kad būtų viena tiesa? Iš kur toks pasitikėjimas? pasinagrinėkit Rackausko istoriją? kodėl jis paliko konservatorių partiją, kaip buvo su privatizacija? Ar ne dėl to konservatoriai taip puolami, kad pats ponas susitepęs?

   • Aišku,kritika turi būti,bet turi būti konstruktyvi,pagrįsta ir pan. O šiuo atveju :tik vandens drumstimas. Suprantu , palaikau ir žmogiškai užjaučiu Merą,,kad turi aiškintis ir gaišti taip brangų laiką pasiteisinimams dėl kažkokių „nesąmoningų“ kaltinimų.

    • Atsakyti
 • Vakar grįžinėdama iš Šiaulių naktį važiavau per Panevėžį ir – super! Gatvėse degė absoliučiai visi šviestuvai. Iki vieno. O Vilniaus, Basanavičiaus gatvėse švietė dar ir dekoracijos ant stulpų. Su draugais prisiminėm, kaip anksčiau tik kas trečiam stulpe lempelė spingsojo. O dar ir gatvės jau asfaltuojamos ir labai puikus dviračių takas per Kultūros parką. Man šita valdžia jau patinka.

  • Ypač maloniai stebina, kad tvarkomas ne tik centras, bet ir miesto pakraščiai. Žolė pjaunama, parkai tvarkingi, ką jau kalbėt apie asfaltuojamas gatves. Sėkmės ir nesustokit keisti miestą!

  • Buvo ir toks extra šūkis: ,,kam valyti sniegą, iki joninių pats nutirps?“ Gal pamiršote?
   Mere, žmonės Jus palaiko.

   • Buvo buvo – buvusios Kartu partnerės socialdemokratės Gaidziunaites.aukso žodžiai.

  • pravaziuokit Respublikos gatve, pats centras, pro biblioteką, draudimą, pravažiuokit Stoties gatve… saugokit, kad dantys neišbyrėtų. Miestas tvarkosi:)

 • Bet jei pinigų yra, administracija dirba gerai, kam gelbėti šitą merą – kitas gal ne tik architekturinėm idėjom svaigs ?

  • Atsakyti
  • O gal jei pinigų yra, administracija gerai dirba – išvis mero nereikia? O gal ir tarybos nereikia? O gal ir administracijos? Vis tiek ten visi vagys ir žiopliai. Išsidalinam visi pinigus po lygiai ir pasidarom, kam kas labiau prie dūšios?

   • Bendruomene susitare. Ir pradedam nuo mero kaip silpnosios grandies.

    • Aktyvus mėnulis…

     • VA toks ir yra oponavimas: bile tratėti, bile liežuviu malti.
      Ak, razume razumėli, kada gi sugrįši?

 • Norėčiau tikėti tai ką sako, tačiau savivaldybėje buvo zinoma, kad dalyvauja mero sunus gerokai pries konkurso pabaiga. Ir visi tai žinojo ir nėra ko slėpti. Štai tik meras pats nieko nezinojo, su Jukna puse metų taip ir korididoriuos nesusitiko… ale. Nu baikim tas pasakas. Nu kam meluot….

  • Sąmokslas prieš Panevėžį, ane? 😉

   • ne sąmokslas. O taip buvo ir faktas.

 • Kiek miesto žmonėms kanavo interviu su meru?

  • Tai kanoja irkis sau šonan…

  • na nepaslaptis, kad nemažai. Sekunde informacinis partneris. Kiek tūkst iš savivaldybės biudžeto,
   teisusis mere? ~18 tūkst? ar klystam?

 • Visi šneka,kad reikia naujų veidų,kad reikia naujai mąstančių…tai čia ta ponia Raselė yra naujas veidas?Dėkui.Buvo Vytuko,paskui Vitaliuko veideliai.Ką matėme? Šabakštynais apaugusį miestą/na,aikštę apsišluodavo/ neapšviestas , duobėtas gatves.Dabar per trumpą laiką matosi pokyčiai į gerą.O net savo kieme neberandančioms dviračio moteriškėms siūlyčiau užsiimti mezgimu ar gėlių daigelių auginimu.

 • MERE, bandymai trukdyti rodo, kad dirbate gerai. Ačiū Jums.
  Kaip velnias kryžiaus bijo gerų pasikeitimų visokie marginalai. Matysite, žmonės atsirinks ir atsirenka tai, kas dėl miesto stengiasi. Kiti liks už borto.
  Ignui Račkauskui spaudžiu dešinę už pilietišką poziciją !

 • Urbšys dabar gina, kaip gynė Kildišienę, o paskui kratysis, kad niekuo dėtas. Jo žodžiai apie korupcijà, apie tai, kaip konkursus laimi viena vienintelè kompanija… Kas už to kyšo? Ogi turbūt korupcija kokios dar Panevezy nebuvo. Graźūs vertintojai, garsios pavardes, o laimi, kas sudeliota mero ir vyr architektes kabinetuose. Laimi sumas, kuriù iki šiol architektai negirdejo. Dazniausias laimetojas MB Pupa, “ niekaip nesusijusi su mero sūnum“. Ir kaltinti opozicijà, kad netyli? Kad mato baisius gražiai surežisuotus reikalus? Nedora. Yla lenda.

 • kodėl „objektyvi“ Sekundė negalėjo išspausdinti VTEK išvadų? 4 komisijos nariai vienbalsiai nustatė, kad meras Račkauskas supainiojo privačius ir tarnybinius interesus, Ten viskas aišku, pagrįsta, o čia ginyba, paistalionės: sutelktų jėgų, viskas miestui, dėl miesto O juk yra visai ne taip. Atsibuskite. KETURIS KONKURSUS IŠ EILĖS laimi su mero sūnumi susijusi bendrija. pinigai didziuliai į vienas rankas.

  • Tigi sako iš pilietiškumo, nemokamai, gal 1 ct pasiūlė. O premijos tai nepiršo pasiimt:)))))

   • Atsakyti
 • Tu projektu buvo ne vienas. Padaro vizulkes, sako vizija. šast. 400000 Eur. Tik įdomu ar tos idėjos, su paveldu derintos? Ar nebus taip ,kad čia tik idėja kuri 400000 kainavo:)))))))Įdomu kiek reikėtu projektų reiktų padaryt, kad tokias sumas įsisavint. privačių namų jei ir sugebėtų 10 per metus po 3000 eur. tai dvylika metu turėtu dirbt. o dabar už visulkes….Sudarkyt laisvės aikšte, Aleksandro statula nuverst, čia įdėjos…. visuomenei tegu parodo, kur viešasis interesas už ką tie 400000 EUR. Už tiek galima buvo du darželius renuovot…..

  • Ar supratimo trūksta, ar šiaip nuovokos?

   • Atsakyti
 • Miestas laukia Rasos Juknevičienės, galbūt geriausios merės per visą istoriją.

  • Tu gal blogam sapne gyveni? Ten gal ir laukia, Panevėžy tikrai ne

  • pritariu

 • Kam kyla abejones del PUPOS cia http://mw.eviesiejipirkimai.lt/vpm/vpt_pub_n5_vppa_print_forma_1_3_new.asp?DOK_ID=2003558830
  Norejo nutylet, bet vis tiek yla islindo. Ketvirtas kartas ir Panevezy laimi 100 proc. Poviliuk, kodėl Tu tyli? Juk Tu toks teisingas ir už teisybę…

 • Kadangi jau mylėti Panevėžį lygu mylėti Račkauską, darytina išvada, kad Panevėžys grįžo į gūdžius laikus ir, jei ne KARTU ir Račkauskui patiems netikėtai į į rankas nukritę pinigai, būtų visiška skylė. Pinigai baigsis, skylė liks. Laukiam istorijos tęsinio. Iš tikrų užkulisių.

 • Perskaičiau visus komentarus. Dieve, kaip šlykštu skaityti opozicijos ar jai prijaučiančių sapaliones apie Pupos neva protegavimą, pertvarką savivaldybėje. Iš tiesų dėl tos pertvarkos valdziai ir aš turiu priekaištą – per mažai darbuotojų atleidot, reikėjo visus sustabarėjusius, senais metodais dirbančius šluoti lauk ir į jų vietas priimti naujus, jaunus, kūrybingus ir kompetetingus. Mere, nors asmeniškai Jūsų nepažįstu, bet tikiu Jūsų sąžiningumu ir labai labai palaikau.

  • o man šlykštu jūsų pataikūniškus ditirambus skaityti. Atsibuskit, užbūrė jus pagonys…

 • Panevėžio miesto Tarybos posėdžio metu Tarybos narys Mantas Leliukas perskaitė opozicijos kreipimąsi į judėjimo „Kartu“ lyderį Povilą Urbšį bei merą Rytį Mykolą Račkauską. Jame rašoma:

  „Rugpjūčio 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas 2017 m. balandžio 28 d. savivaldybės tarybos posėdyje nenusišalinęs nuo sprendimų, su kuriais susijęs jo sūnus, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

  Prašau nenustebti, jeigu mūsų mintys šiuo klausimu pasirodys jums kažkur girdėtos – kadangi opozicijoje dirba Tarybos nariai, judėjimo KARTU įvardinti kaip CITUOJU:,,nematantys politinio pavasario Panevėžyje’’, vengdami to aklumo, šiandien kalbėsime Povilo Urbšio ir jo Prisikėlimo komandos narių citatomis.

  Taigi – CITUOJU : ,,Lietuva žiūri į tai, kas įvyko mūsų mieste ir stebi. Jai judėjimas KARTU tapo Prisikėlimo žmonėmis – taigi nenuvilkime jų ir savęs. Mums kiekvienam reikėtų atnaujinti Prisikėlimo galią savyje‘‘ . Mūsų pareiškimas suteikia jums, judėjimui KARTU ir jo merui, tokią progą.

  Reikia pasakyti, kad opozicija minėtame posėdyje atkakliai mėgino pateisinti P.Urbšio judėjimo KARTU frakcijos seniūno Dariaus Viržonio 2015 metais išsakytą viltį, kad CITUOJU : ,,intelektuali opozicija saugotų mus nuo klastingų sprendimų‘‘ ir vis siūlė merui deklaruoti sūnaus ryšį su sėkmingąja ,,Pupa – strateginė urbanistika‘‘ , po ko būtų logiškai sekęs mero nusišalinimas ir viena istorija būtų baigta.

  CITUOJU : ,,Nieko blogo nebūtų galima įtarti, jei ne viena keista detalė‘‘ – meras stengėsi neviešinti savo sūnaus dalyvavimo Pupos augime, o juk CITUOJU :,,velnias slypi detalėse‘‘. CITUOJU : ,,Atviras politikas būtų savo iniciatyva visuomenei deklaravęs, kaip yra susijęs su planuojama teritorija‘‘, bet meras tokiu nebuvo, o CITUOJU : ,,bandymas tą slėpti sukėlė įtarimų turint savanaudiškų interesų‘‘.

  Įtarimai pasitvirtino. VTEK vienbalsiai nutarė merą supainiojus viešus ir privačius interesus. Tiesa, šiek tiek keista, jog P.Urbšiui atrodė, kad CITUOJU : ,,komisijos nuomonės dėl išvadų išsiskyrė‘‘, bet tai jau kita melo tema, prie kurios dar grįšime. Labai svarbu žmonėms atskleisti, CITUOJU ,, kas verčia politikus melu teršti savo reputaciją“.

  Taigi atėjo laikas CITUOJU : ,,pasišnekėti, kas yra politiko reputacija ir kaip ji suvokiama.‘‘ Mums atrodo – meras ir P.Urbšys ją CITUOJU : ,,labai ribotai supranta.‘‘ ,,Konkurse sūnus dalyvavo kaip laisvas kūrėjas – idėjos bendraautoris. Premiją už laimėtą konkursą gaus ne mano sūnus, o šio konkurso dalyvė MB „PUPA – strateginė urbanistika“, sako meras. ,,Esu įsitikinęs, kad teismas turėtų įvertinti visas aplinkybes ir ar toks VTEK sprendimas neprieštarauja teisės aktams“, jam antrina P.Urbšys.

  Ir abu tyli :

  kad kiekvienam architektui, taipogi ir mero sūnui svarbu turėti portfolio, CITUOJU VTEK : ,,kuris kuria architekto vardą ir todėl kiekvienas yra suinteresuotas, kad jo projektas įgautų materialinę formą ir būtų įgyvendintas‘‘, taigi mero sūnaus gauta nauda yra akivaizdi ;

  kad Pupa, laimėjusi kuklų atvirą projekto konkursą, pagal konkurso sąlygas įgijo teisę rengti didžiulės miesto teritorijos sklypų sutvarkymo techninius projektus ir vykdyti šių projektų įgyvendinimo priežiūrą, o tai jau šešiaženkliai skaičiai;

  kad dar kovo mėnesį, paslauga „Laisvės aikštės, Laisvės aikštės prieigų, autobusų stoties prieigų kompleksinis sutvarkymas“ konkurso įgyvendinimo paslaugų administravimas’’ nupirkta, nenustačius tiekėjams kvalifikacinių reikalavimų, nors tai vienas svarbiausių miesto projektų, apipintas daugybe interesų, ir jo įgyvendinimo priežiūra turi būti ypač kvalifikuota ir skaidri. Pupa tada laimėjo pirmąkart. Jei ji buvo niekam iš savivaldybės nežinoma – ne per drąsus sprendimas ?

  kad vykstančiame savivaldybės supaprastintame atvirame konkurse dėl ,,Investicijų projekto „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“ parengimo paslaugos’’ pirkimo dalyvauja MB ,,Pupa-strateginė urbanistika‘‘ oficialus partneris UAB „CIVITTA“ ir tai atsitiktinumas ?

  kad ,,Pupos – strateginė urbanistika‘‘, įsteigtos 2013 m., dalyvavimo konkursuose sėkmės procentas yra 52 proc., gi 2017 m. ji yra laimėjusi 4 viešuosius pirkimus, sėkmės procentas 100 proc., iš jų – 3 viešieji pirkimai (konkursai ) – Panevėžio miesto savivaldybės administracijos skelbti, vienas – tikėtina Panevėžio rajono savivaldybės. Panevėžio miesto savivaldybės administracija yra didžiausias pirkėjas. MB dirba su 5 Panevėžio miesto savivaldybės projektais.

  CITUOJU : „Labai keistai atrodo, kai viena įmonė laimi tokius konkursus ir jinai tampa vienintele nepakartojama,… Jeigu kalbame apie tai, kad …. yra kažkokie vieninteliai ir nepakartojami konkursų laimėtojai, tai visų pirma turėtų būti nustatyta, kas stovi už tų įmonių pavadinimų. Ir tada gali paaiškėti, kad atsiranda sąsajos arba su tų įmonių būtent vadovais, o gal ir atsiranda ryšiai ir su politikais“.

  Kaip pirštu į dangų, todėl reikalaujame mero visas šias aplinkybes atvirai paaiškinti, o judėjimo KARTU vadovo – įvertinti šią situaciją, remiantis savo citatomis, kurias pateikėme.

  Ir tik nebesakykite, kad konkursus organizuoja administracija, nes jos vadovus meras rinkosi pats, siūlė jiems didžiulius atlyginimų priedus ir už jų veiklą atsako. CITUOJU : ,,Neteisinga kalbėti, kad caras geras, o pavaldiniai blogi’’.

  Primename – CITUOJU : ,,politikas neišvengiamai ir sąmoningai atsiveria nuodugniai kiekvieno savo žodžio ir darbo kontrolei‘‘. Tą kontrolę vykdo bendruomenė ir opozicija, todėl teismai bus vėliau, abejonės Jūsų, mere, reputacija – yra dabar. Kaip ir abejonės KARTU lyderio P.Urbšio žodžių bei judėjimo KARTU programos tikrumu. O ką pakeis teismas ? Pačiu geriausiu merui atveju, kas abejotina – nieko, nes CITUOJU : ,,teisėta nereiškia teisinga. …. Reputacija neturi kelti jokių abejonių. … Mes matome, kad reputacija kelia abejonių visuomenei. ‘’

  ,,Mes negalime susitapatinti su tokiu asmeniu, nors kad ir teisiškai viskas gali atrodyti pagal įstatymo raidę. Kalbame apie vertybes, kurios yra aukščiau …. atsakomybės. Žmogus yra toks klystantis – mes darome klaidų. Bet jei tu slepi, reiškia nori klaidinti rinkėjus…’’ – neperseniausiai sakė judėjimo KARTU vadovas P.Urbšys. Laukiame tų žodžių pritaikymo Panevėžyje, tik šįkart saviems.

  Norėčiau pacituoti : “KLOUNAI IŠ SUDEGUSIO CIRKO”, BET NECITUOSIU“

  • Atsakyti
  • O kada opozicija padės dirbti? Nes džiaugtis, kad vienas iš opozicionierių sugebėjo perskaityt paruoštą tekstuką neatrodo daug žadančiai

  • o padėti reiškia tylėti , matant akivaizdžią , cinišką korupciją? taip Jus įtikino Urbšys ir co?

  • Pirmajame sakinyje išdidžiai pranešama, kad Leliukas moka skaityti. Bet tokį frazių kratinį irgi kažkas turėjo PARAŠYTI! Pasigirkite – kas? Bent papildomame kratinukyje parašykite. Negaliu, kaip įdomu…

 • O kaip opozicija turi dyrpti ? Išvardinkite prašom.

  • Atsakyti
  • Pradžiai išmokti rašyti, ne tik perskaityti zagatovkes

   • Gerai, surasysim koki popieriu.

    • Tikrai, bendrom jėgom vis tiek kažkas pavyks

 • Nieko sau kriminalai, turėk įžulumo nemokamai pasiūlyt idėją… Bet sakoma žmogus pagal save sprendžia, jei nagai į save lenkti negali patikėti, kad gali būti kitaip

 • Palaikau merą.

 • Palaikau merą. Gražios miesto šventes visiems.

 • Palaikau Merą. Stiprybės Jums ir gražios miesto šventės.

Rodyti visus komentarus (84)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų