Pusfinalio serijoje „Lietkabelis“ nusileido „Rytui“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato pusfinalio serijos trečiosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje dar kartą pralaimėjo Vilniaus „Rytui“ rezultatu 80:87 (24:25, 20:20, 24:18, 12:22).

Šįvakar šalies sostinėje nusileidę „Ryto“ krepšininkams, panevėžiečiai pusfinalio seriją varžovams pralaimėjo rezultatu 0:3. Prieš tai „Lietkabelio“ komanda du sykius nusileido sostinės ekipai – 74:94 (22:27, 17:19, 19:29, 16:19) ir 72:97 (16:24, 23:32, 14:21, 19:20).

Nebeturėdami kur trauktis panevėžiečiai ryžtingai nusiteikę pradėjo rungtynes Vilniuje

. Susitikimo pradžioje „Lietkabelio“ krepšininkai pirmavo visą laiką, nors ta persvara nebuvo didelė. Tik 8-ąją mačo minutę vilniečiai pirmą sykį išsiveržė į priekį. Po pirmojo susitikimo ketvirčio „Ryto“ komanda pirmavo minimalia persvara 25:24.

Antrajame kėlinyje aikštėje taip pat vyko apylygė kova, o poilsio komandos išėjo šeimininkams pirmaujant rezultatu 45:44.

Trečiojo kėlinio pradžią sėkmingiau pradėjo „Ryto“ krepšininkai, kurie kėlinio viduryje įgijo rekordinę persvarą 55:46. Panevėžiečiai nebuvo linkę lengvai pasiduoti ir greitai savo atsilikimą sumažino iki 2 taškų – 59:61. Paskutinę trečiojo kėlinio minutę Paulius Valinskas, prasiveržęs po „Ryto“ krepšiu, išlygino rezultatą (63:63), o du baudų metimus realizavęs Panagiotis Kalaitzakis po ilgos pertraukos panevėžiečius išvedė į priekį (65:63). Paskutinėmis šio kėlinio sekundėmis Kyle’as Vinalesas pataikė tritaškį metimą. Po trijų ketvirčių „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 68:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po P. Kalaitzakio dėjimo iš viršaus svečiai pirmavo jau 5 taškų skirtumu – 70:65. Kėlinio viduryje jau minimalia persvara 74:73 pirmavo vilniečiai. Šeimininkai sugebėjo sėkmingiau sužaisti rungtynių pabaigą ir laimėti dramatiškai vykusį susitikimą rezultatu 87:80.

„Rytas“: Martynas Echodas 19, Gytis Radzevičius 17, Andrew Goudelockas ir Arnas Butkevičius po 13, Dovis Bičkauskis 9, Ivanas Buva 8.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 21, Paulius Valinskas 15, Margiris Normantas 12, Gytis Masiulis 9, Panagiotis Kalaitzakis 8, Vytenis Lipkevičius 7, Džordže Gagičius 6.

Pralaimėjęs pusfinalio seriją 0:3, „Lietkabelis“ dėl trečiosios vietos susitiks su Utenos „Juventus“ klubu, kuris kitame pusfinalyje taip pat 0:3 nusileido Kauno „Žalgiriui“.