Puikiai rungtyniavęs „Lietkabelis“ kausis KMT finale

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) pirmajame pusfinalyje didelės intrigos nebuvo. Beveik visas rungtynes dominavę Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai be didesnio vargo nugalėjo Utenos „Juventus“ ekipą – 84:73 (16:11, 30:23, 20:20, 18:19).

Susitikimo pradžioje abi ekipas kaustė įtampa, kas lėmė netaiklių metimų ir klaidų gausą. Rungtynės sėkmingiau pradėjo svečiai, po Žygimanto Skučo dvitaškio pirmavę rezultatu 2:6. „Lietkabelio“ puolimą iškart pagyvino po keitimo aikštelėje pasirodęs Džordže Gagičius – vidurio puolėjas vos gavęs kamuolį pasižymėjo dvitaškiu bei sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Sėkmingą atkarpą sužaidę panevėžiečiai perėmė rungtynių kontrolę (12:8). Utenos ekipa krito į duobę negalėdama pelnyti taškų kelias minutes. Tuo tarpu puikiai į žaidimą įsiliejęs D. Gagičius dar dviem baudų metimais padidino šeimininkų persvarą iki 6 taškų – 16:10.

Antrajame ketvirtyje Nenado Čanako auklėtiniai toliau įrodinėjo savo pranašumą. Paulius Valinskas tritaškiu padidino „Lietkabelio“ persvarą rekordinės – 29:20. „Juventus“ problemos tuo nesibaigė – panevėžiečiai po G. Maldūno dvitaškio bei G. Masiulio baudų metimų pasiekė jau 12 taškų pranašumą (35:23). Tokiu pat taškų skirtumu šeimininkai pirmavo ir po dviejų ketvirčių – 46:34.

Po ilgosios pertraukos Panevėžio klubas spurtavo 6:0 ir šeimininkai pradėjo triuškinti varžovus (52:34). Tuo „Juventus“ bėdos nesibaigė – V. Čepukaitis užsidirbo nesportinę pražangą, o ekipas jau skyrė 20 taškų. Tuomet svečiai ėmė lipti iš duobės, po V. Runkausko tolimo metimo priartėdami prie „Lietkabelio“ – 58:44. Prieš pat lemiamą ketvirtį uteniškiai dar labiau sumažino savo deficitą (66:54).

Ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ stengėsi mažinti varžovų persvarą, tačiau po M. Normanto tolimo metimo ekipas skyrė jau 16 taškų – 74:58. Likus žaisti 4 minutes uteniškiams pavyko priartėti iki 7 taškų, kai tritaškiu pasižymėjo M. Gecevičius (75:68). Netrukus K. Vinalesas prarado kamuolį, o tuo pasinaudoję svečiai priartėjo dar labiau. „Lietkabelio“ puolimo sausrą nutraukė V. Lipkevičiaus tritaškis bei D. Gagičiaus metimas iš po krepšio – skirtumas tarp ekipų vėl tapo dviženklis (80:70). Per likusį laiką „Juventus“ ekipai išsigelbėti nepavyko – Panevėžio ekipa patenka į KMT finalą.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 18, Gabrielius Maldūnas ir Kyle`as Vinalesas po 14, Paulius Valinskas 12.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 24, Žygimantas Skučas 11.