PST už 6 mln. eurų tvarkys Laisvės aikštę Panevėžyje

PST už 6 mln. eurų tvarkys Laisvės aikštę Panevėžyje

Panevėžio parkuose ir kitose rekreacinėse zonose jau darbuojasi statybininkai, netrukus statybų aikštele virs ir Laisvės aikštė. Jos rekonstrukcijos darbai turėtų prasidėti jau šią vasarą.

Viena didžiausių šalyje statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas už 5,958 mln. eurų tvarkys Laisvės aikštę ir jos prieigas Panevėžyje. Panevėžio miesto savivaldybė ir PST pasirašė tai numatančią sutartį. Paruošus darbo projektą, darbus bendrovė planuoja pradėti šių metų vasarą ir baigti 2020 metų pabaigoje.

Laisvės aikštė turėtų atgyti kitokiu veidu: čia neliktų automobilių stovėjimo aikštelės, o automobilių stovėjimo vietos numatomos artimiausiose prieigose, atsirastų kur kas daugiau erdvės susitikimams ir renginiams. Laisvės aikštėje suprojektuotos keturios pagrindinės funkcinės zonos: masinių renginių vieta priešais viešbutį, J. Miltinio dramos teatro aikštė, kasdieninio ir rekreacinio naudojimo erdvė aikštės centrinėje dalyje bei reprezentacinė erdvė priešais Savivaldybę – tarpukario laikais buvusį žydų verslininkų butų nuomai skirtą pastatą.

Šiaurinėje Laisvės aikštės dalyje numatyta panaikinti amfiteatro laiptus ir atraminę sienelę šalia jų. Šioje vietoje neliks ir esamos daubos – aikštė visa bus išlyginta. Architektai motyvuoja, jog taip siekiama sukurti švarią ir saugią erdvę masiniams renginiams bei miesto šventėms.

Rekonstrukcijos sulauks ir esamas fontanas. Neliks dabartinių jo duobių – vandens čiurkšlės į viršų šaus tiesiai iš aikštės grindinio. Pasak architektų, toks fontano sprendimas sukurs trauką į šią erdvę: čia galės žaisti vaikai, ant į fontaną integruotų terasų kavinės išnešti staliukus. Aikštės centrinėje dalyje dar numatyta nauja vaikų žaidimų aikštelė. Renginiams ir šventėms skirtoje vietoje būtų paklota skirtinga danga su į ją įkomponuotais dekoratyviniais šviestuvais.

Tačiau laiptai iš aikštės nedings. Juos kartu su įmontuotais suolais numatyta įrengti prie J. Miltinio dramos teatro vietoje čia esančios sienelės. Taip, pasak architektų, atsiras vizualinis ryšys su Aleksandro paminklu ir Senvage.

Spalvų ir medžiagų žaismė

Centrinę, rekreacinę, aikštės dalį iš abiejų pusių sups pagrindiniai granitu grįsti pėsčiųjų takai. Čia formuojamos vaikų žaidimų aikštelės, lauko kavinės, poilsio erdvės, aktyvaus laisvalaikio vietos, želdinių kompozicijos. Visas erdves ir saleles jungs takų tinklas. Aikštės centre bus sumontuoti individualaus dizaino suoliukai, išmėtyti po visą teritoriją.

Iš esmės keisis ir vaizdas priešais miesto Savivaldybę, o rytinėje aikštės dalyje bus nutiestas 2,5 metro pločio dviračių takas iš raudonos spalvos asfaltbetonio.

Rekonstrukcijos metu bus sutvarkytos ir Laisvės a. prieigos – Respublikos, Klaipėdos, Vasario 16-osios, Elektros, Vilniaus gatvės. Jas numatoma išgrįsti granito arba betono su akmens masės tekstūra trinkelėmis, bus įrengtos automobilių stovėjimo vietos, mažosios architektūros elementai – atitvarai, šiukšliadėžės, suoliukai, dviračių stovai. Ypatingas dėmesys – želdynams, naujoms jų rūšims ir kompozicijoms.

Keisis ir P. Plechavičiaus skvero vaizdas. Čia po esamomis pušimis ketinama įrengti jaunatvišką zoną su šiuolaikiško dizaino skulptūriškomis sėdėjimo vietomis – savotišką salelę studentams. Skvere esančios sienelės viršus irgi keičiamas – šioje vietoje taip pat planuojama įrengti suoliukus.

 

Komentarai

 • 6 milijonai, ar turit proto?, kas už tai atsakingi, vieni stato kiti griauna, bus kita valdžia, vėl griaus iš pagrindų. Kas projektus daro, kas pasirašo, ar tik ne išrinktojo sūnelis, PRAŠOME , URBŠIO padėti šią situaciją spręsti.

  • 21 000 000 litų – košmaras…

 • ir savaime suprantama nebeliks medžių, aikštė be veido ir istorijos

  • Šakės provincijai?

   • Atsakyti
  • sovietiniais metais aplink visa aikste vaziavo autobusai, tai pagal tavo logika sakes istorijai nes nebevaziuoja tik pestieji vaiksto

   • Atsakyti
 • samata greit keliasi ir eu pinigai isisavinami – granito takai , granito grindinys net keista kaip 6 milijonu uzteko

 • bet ir jos prieigos

  • Atsakyti
 • „numatoma išgrįsti granito arba betono su akmens masės tekstūra trinkelėmis“ … tai kas bus žiemą! ne tik lūžusių, bet ir užsimušių skaičiai statistikos sąrašus papildys… investuokit pinigus protingiau

  • suprantu pilnatis , laikykis slystantis ant plyteliu, laikykis, puse lt miestu sutvarke aikstes granito plokstem ir kaip nekeista visi gyvi vaiksto, tu vienas slidineti ruosiesi,

 • kaip cia yra,nebera supratingu zmoniu mieste.is komentaru vien pavasario aptirpdinti besmegeniai

 • daro kur nebūtina, o šaligatviai plytelės iškilotos tai nemato, kur labiausiai žmonėms reikia , kad tvarkytų, išvada, kad mūsų valdžia tik po laisvės aikštę vaikšto

 • Nestabdom atsinaujinancio Panevezio!
  Labai saunu, kad panaudojamos EU lesos. Miestas taps grazesnis. Pirmyn mere, sekmes tau!

 • Jo….

 • Kiek galima laižyt tą laisvės aikštę? Tvarkykit apleistas Panevėžio vietas.

  • Kiek mieste yra reikalingu projektu gyventojams, niekas nieko nedaro, laisves aikstė sutvarkyta, geles žydi liuks, labai liudna, kad tik laisves aikste mato. Kkokie pagaliai į ratus kaisiojami, atsiklauskite gyventoju, pastebekite ju reikalavimus, o ne nusalintas su savo bendrazygiais, nuo garbes jums smegenys atrofavosi, o prikaisiojate savo komentaruose kitiems.

 • Džiaukimes kad miestas puošesi o nekiškim pagaliu į ratus

 • Gėda jau buvo dėl Laisvės aikštės. Kaip atrodo pagrindinė miesto aikštė. Kaimai geriau susitvarkę. Šaunu. laukiam. Sveikinam. Pagaliau normalus verslas ateis, jaunimas rinksis, žmonės džiaugsis, bendraus. Ar to nereikia???

  • Atsakyti
 • Kada paskutinį kartą atnaujino Laisvės aikšte? Maždaug prieš 21 metus. Duokit pinigų tai ir pamažu duobę atnaujinsim

 • rinkimai baigesi, jusu mylimi kandidatai rinkimus prakiso, todel nebeviduriuokite cia apie kazkokius korupcinius planus, o, laisves aikste ir jos prieeigas atnaujinti butina, nes es lesos miestui ateityje skiriamos nebus ir is miesto biudzeto po kokiu 5 metu to padaryti nebus galima, konkursa laimejo panevezio imone ir tai dziugina, 6 milijonai yra labai nedidele suma es projektuose, kaip atrodys ir kokia bus aikste na labai atsiprasau,bet jusu profesionalu nuomone cia nelabai kam idomi, normalioje visuomeneje gydytojas gydo, mokytojas moko, o architektai planuoja, paziurejus jusu komentarus tai susidaro ispudis kad panevezy vien statybu ir viesuju erdviu planavimo specialistai gyvena, tie kas kliedyte apie miesto saligatvius tai turetume zinoti, kad sitų es lesu kaip bebutu gaila negalima naudoti gatviu asfaltavimui ir saligatviu remontui, kazkada sovitmeciu sita aikste vazinejo autobusai, tai pagal jusu logika taip ir reikejo palikti , nieko nekeisti , issiplaukite is savo galvu kaimiecio mentaliteta, pasaulis kinta, keiciasi ir labai gerai kad keiciasi ir musu miestas, taip kad neviduriuokit ,tulzim nesispjaudykit o geriau ruoskites akcijai darom

  • Atsakyti
 • Geda turetu but del autobusu stoties, Paneveziui ,kodel jos netvarko?Mazi miesteliai ir tie stotis sutvarke ,o cia atrodo autobusu stotis kaip tvartas .Miestas nemazas ir daug pravazuoja uzsenieciu .Aikste dar galetu palaukt.

 • patraukliasia gatve Panevezyje tai Respublikos g. tik ja reikia atitinkamai sutvarkyti. kaip sprendziamas apleistu pastatu Vasario 16 g, geda kad tai daroma jau 20 m. o dar ,,konservu fabrikas

 • Vaikai ir gėlės puošia žemę.Jeigum aš vadovaučiau miestui, tai pareikalaučiau, kad kiekvienam balkone žydėtų gėlės, prie kiekvienų durų stovėtų vazonai gėlių, žalumos.Juk viską daro žmonės., o ne meras.Reikia pareikalauti iš žmonių, kad visos jų teritorijos, kelias, šaligatvis prie jų namų būtų valomas, šluojamas.Man tai neaišku, ,kokį vaidmenį turi atlikti seniūnaičiai.Pagal užsienio praktiką, jie privalo lankytis savo teritorijose ir reikalauti švaros, kad apsišienautų, kad augintų gėles,Man moteris L.a.valgyklėlėje sako, gražiausias paveikslas Panevėžyje yra šitas. O ten yra senamiesčio gatvelė, kur balkonai skendi gėlėse.,čia pat pakelkit akis į mūsų gatvelę, tuščia.Taigi ,valdininkai reikalaukit ir bus geriau ir gražiau

 • Na,va, ir vėl kažkam pasisekė – ir vėl kiek pinigų bus „išplauta“…
  Normali ta aikštė. Autobusų stotį reikia sutvarkyti. Pravažiuoja europiniai autobusai. Akių nėra kur dėti iš gėdos…

 • KAS ČIA KEISTO, JEI RAČKAUSKAS VĖLIAVĄ UŽ 100000 ANT TEATRO PASTATĖ … TAI ČIA GI AIKŠTĖS TVARKYMAS…..

 • Turi pergyventi savo Zuokula, tegul tik sutvarko miestą, kiek laiko niekas nieko doro Panevėžy nepadarė ??? Tegul pralaužia ledus, tegul atsinaujina, po to ir verslas normalus gal ateis ir pradės kurtis …. Tada vėl atsinaujinsim, gal kiek kitaip, bet atsinaujinsim 🙂

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (25)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų