PST inicijuoja teisminio proceso dėl konkurencijos pažeidimo atnaujinimą

PST inicijuoja teisminio proceso dėl konkurencijos pažeidimo atnaujinimą

Panevėžio statybos trestas (PST) pateikė prašymą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui atnaujinti teisminį procesą dėl konkurencijos įstatymo pažeidimo. Bendrovė pažymi, kad nepaisant šio žingsnio, jau vykdo paskirtos baudos mokėjimus pagal sutartą grafiką.

„Pirmiausia noriu pažymėti, kad PST vykdys visus šiuo metu galiojančius teismo sprendimus, taip pat laikysis susitarimo su Valstybine mokesčių inspekcija dėl paskirtos baudos mokėjimo – šiuos mokėjimus jau atliekame. Tačiau atsižvelgdami į gautas teisininkų bendruomenės rekomendacijas, nusprendėme pasinaudoti įstatyme numatyta teise inicijuoti proceso atnaujinimą. Manome, kad turime svarių teisinių argumentų, kurie turėtų būti išklausyti ir jų kontekste iš naujo įvertintos ankstesnės teismo nutartys. Be to, visai statybų rinkai aktualu gauti išsamesnius išaiškinimus dėl jungtinės veiklos sutarčių sudarymo dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose vertinimo, nes dabartinė interpretacija yra sunkiai suprantama net teisininkams“, – sako PST generalinis direktorius Egidijus Urbonas.

Konkurencijos tarybos sprendimu dėl šios institucijos nuomone konkurenciją ribojančio susitarimo 2017 m. PST buvo skirta daugiau nei 8,5 mln. eurų bauda. Bendrovė sprendimą apskundė teismui, tačiau jis buvo paliktas galioti.

Šiuo metu PST yra pateikusi prašymą atnaujinti teisminį procesą pagal Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatyme numatytą teisę, remiantis keliais šiame įstatyme nurodytais pagrindais. Bendrovė prašo taikyti išimtinę proceso atnaujinimo procedūrą konkurencijos teisės taikymo ir teisingumo vykdymo esminėms klaidoms ištaisyti.

Anot E. Urbono, nors PST gerbia ir vykdo iki šiol priimtus administracinių teismų sprendimus, tačiau mano, kad jie formuoja ydingą precedentą rinkoje: „Suprantame sąžiningos konkurencijos reikšmę ir efektyvių atgrasymo priemonių būtinybę, tačiau tokios priemonės turėtų būti proporcingos ir taikomos atsižvelgiant į konkrečios bendrovės situaciją. Jų tikslas turi būti prevencija, o ne grėsmė verslo veiklos tvarumui ir tęstinumui“. PST vadovas atkreipia dėmesį, kad bendrovei skirtos baudos dydis yra neproporcingas ir ženkliai viršija net maksimalų baudos, kuri gali būti skiriama juridiniam asmeniui už Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatytą nusikalstamą veiką, dydį.

PST yra viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje: pagal 2019 m. pardavimo pajamas ji užėmė pirmąją vietą šiame sektoriuje ir pateko į didžiausių šalyje veikiančių verslo įmonių šimtuką. PST įmonių grupėje šiuo metu dirba daugiau nei 1000 žmonių, ji yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų šalies statybų sektoriuje.

PST ir jos valdomų įmonių konsoliduotos pardavimo pajamos pernai siekė 108,5 mln. eurų ir buvo 14 proc. didesnės nei ankstesniais metais. Iš per viešuosius pirkimus laimėtų projektų gauta pajamų dalis 2019 m. sudarė tik apie 12 proc. visų bendrovės pajamų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų