Rimantas Šadžius. Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

Protestus prieš mokesčius vadina demokratijos išraiška

Protestus prieš mokesčius vadina demokratijos išraiška

Finansų ministras Rimantas Šadžius antrina premjerui Gintautui Paluckui, pareiškusiam, kad nereikėtų baimintis dėl visuomenėje jau pasigirstančių ketinimų protestuoti prieš ruošiamus mokesčių pakeitimus.

Ministro teigimu, visuomenės noras parodyti savo nepasitenkinimą valdžios iniciatyvomis yra demokratijos apraiška.

„Kiekvienas gali reikšti savo nuomonę“, – žurnalistams sakė R. Šadžius.

Jo teigimu, Ministrų kabinetas ateinančią savaitę pateiks ne tik planuojamo Nekilnojamo turto (NT) mokesčio gaires, bet ir detaliau pristatys kitus projektuojamus mokestinius pakeitimus.

„Kantriai palaukime. Kitą savaitę ruošiamės paskelbti mūsų Finansų ministerijos rengiamus teisės aktų projektus“, – teigė R. Šadžius, pažymėdamas, jog tai bus proga visuomenei įsitraukti į diskusiją.

„Kada paskelbsime teisės aktų projektus – ne tik NT mokesčio pakeitimų, bet ir kitų mokesčių, apie kuriuos buvo šnekėta bei suderėta koalicijos taryboje – bus puiki galimybė išsakyti savo nuomonę“, – pridūrė ministras.

Normali demokratinė priemonė

Premjeras G. Paluckas antradienį komentuodamas planuojamus protestus prieš NT mokestį teigė, kad piketai ir mitingai yra normali demokratinė raiškos priemonė.

„Įtampa kyla tada, kai neleidi išsiveržti garui ir neleidi diskutuoti, neleidi šnekėtis. Bet mitingai, piketai yra normali demokratinė raiškos forma. Paprastai išdėsčius reikalavimus yra pereinama prie derybų, pokalbių, kaip tuos reikalavimus vertinti ir įgyvendinti“, – Vyriausybėje kalbėjo premjeras.

Vilniaus Katedros aikštėje balandžio 27-ąją organizuojamas mitingas prieš Nekilnojamo turto (NT) mokestį – „NE gyvenamojo būsto mokesčiui“.

Kaip skelbiama socialiniame tinkle „Facebook“, renginį organizuoja asociacija „Atoveiksmis“ ir praėjusiais metais kelis kartus vaivorykštės spalvų vėliavas viešai deginęs, visuomenininku prisistatantis Raimondas Šimaitis.

Šį renginį viešai palaiko ir dalyvauti jame ragina Lietuvos šeimų sąjūdis.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas Eltai patvirtino, kad šiam mitingui jau išduotas leidimas iki 30 tūkst. žmonių.

Siūlomi mokesčių pakeitimai

Siekdama didesnio finansavimo gynybai, koalicinė taryba suformulavo mokesčių pertvarkos siūlymus.

Sutarta dėl pelno mokesčio kėlimo: stambioms įmonėms jis augtų iki 17 proc., lengvatinis – iki 7 proc.

Taip pat siūloma gyventojų pajamas apmokestinti pagal dydį, o ne jų rūšį ir pagal tris gyventojų pajamų mokesčio tarifus: iki 36 metinių vidutinių darbo užmokesčių (VDU) uždirbančių gyventojų pajamoms būtų taikomas 20 proc. tarifas, pajamoms nuo 36 iki 60 VDU – 25 proc., o virš 60 VDU – 32 proc. tarifas.

Siūloma įvesti ir cukraus mokestį saldiesiems gėrimams, 10 proc. apmokestinti draudimo sutartis, taikant 5 proc. lengvatą kai kurioms civilinės atsakomybės įmokoms.

Taip pat svarstomas ir Nekilnojamojo turto mokestis.

Pagal valdančiųjų siūlymus, iki 200 tūkst. eurų vertės nekilnojamam turtui mokestis siektų 0,1 proc., nuo 200 iki 400 tūkst. eurų – 0,2 proc., o kitam brangiausiam turtui, priklausomai nuo vertės, būtų taikomi 0,5 proc., 1 proc. ar 2 proc. tarifai.

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite