DELFI nuotr.

Pritarė siūlymui keisti galimybių paso išdavimo tvarką vaikams

Pritarė siūlymui keisti galimybių paso išdavimo tvarką vaikams

Trečiadienį Vyriausybė pritarė dėl galimybių paso vaikams išdavimo kriterijų pakeitimo. Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo beveik dviem mėnesiams laikinai stabdyti reikalavimą vaikams nuo 16 metų turėti galimybių pasą kontaktinėse veiklose.

„Šiuo nutarimu įgyvendiname tai, ką jau ir aptarėme, apie ką buvo viešai sakyta nuo pirmadienio“, – teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pasak jo, dėl omikron atmainos plitimo greitai išaugusį PGR testavimo poreikį gali būti sunkiau patenkinti artimiausiomis dienomis, skaičiai grėsmingai auga, ir būtų problema užtikrinti mokinių tyrimą PGR testais galimybių pasui gauti. Todėl galimybių pasą turėti vaikams nuo 12 metų ir dviejų mėnesiu būtų reikalaujama ne dabar, o nuo 2022 m. kovo 1 dienos, pažymėjo A. Dulkys.

Dokumente nurodoma, kad, atsižvelgiant į tai, jog ugdymo įstaigose ne visi vaikai testuojami profilaktiškai, jų atliekamų savikontrolės testų kol kas negalima susieti su galimybių pasui keliamais kriterijais, taip pat nedidelė vaikų dalis 12–15 metų amžiaus grupėje yra pasiskiepijusi, galimybių pasu kol kas gali naudotis nedidelė vaikų dalis. Siekiant suteikti daugiau laiko paskiepyti vaikus nuo COVID-19 ligos, siūloma pakeisti nutarimą ir patikslinti galimybių paso išdavimo kriterijus vaikams, numatant, kad reikalavimas turėti galimybių pasą kontaktinėse veiklose vaikams taikomas ne nuo 12 metų ir 2 mėnesių, o nuo 16 metų.

Šis pakeitimas galiotų iki 2022 m. vasario 28 d., o nuo 2022 m. kovo 1 d. vėl būtų reikalaujama galimybių pasą turėti vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių.

Pataisų, numatančių galimybių paso išdavimo kriterijų pakeitimą, ketinama imtis dėl perpildytų testavimo punktų ir siūlymo mokyklose atliekamus savikontrolės profilaktinius antigeno testus galimybių pasui gauti įgyvendinimo.

Kaip antradienį teigė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, laikinas galimybių paso reikalavimo stabdymas 12–15 metų vaikams reikalingas dėl sparčiai plintančios omikron atmainos, kuomet testuojami vaikai papildomai apkrauna infrastruktūrą.

„Kadangi mes dėl viruso plėtros dabar turėsime koncentruoti savo dėmesį į simptominius žmones ir į tų žmonių artimiausius kontaktus, o mobilieji punktai ir visa testavimo infrastruktūra turi tiek pajėgumų, kiek turi, mes neturime atliekamos infrastruktūros ir papildomų pajėgumų tam, kad reguliariai dar testuotume ir vaikus, kurių tėvai nusprendė neskiepyti dėl savo kažkokių įsitikinimų“, – sakė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad galimybių pasas 12 metų ir 2 mėnesių amžiaus vaikams įvestas nuo gruodžio 28 dienos. Be galimybių paso draudžiama vaikams lankytis prekybos, paslaugų ir pramogų vietose. Visgi įstatymas numato, kad dokumento nereikia mokyklose ar būreliuose. Iki gruodžio 28 d. galimybių paso reikėjo vaikams nuo 16 metų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų