P. Židonio nuotr.

Pristatyta knyga apie futbolą (foto galerija)

Pristatyta knyga apie futbolą (foto galerija)

Atvykęs į Aukštaitijos sostinę žinomas Lietuvos futbolo istorikas, rašytojas ir statistikos rinkėjas Gediminas Kalinauskas pristatė savo knygą „Panevėžio futbolas 1920–2020“.

Knygos pristatyme dalyvavo Panevėžio miesto futbolo bendruomenės nariai: žaidėjai, treneriai, teisėjai, buvę futbolininkai ir kiti šia sporto šaka besidomintys žmonės, kurie iš autoriaus rankų gavo naują leidinį.

Idėja parašyti knygą prieš dvylika metų gimė Panevėžio „Ekrano“ futbolo klubo pirmojo prezidento Aleksandro Michelsono galvoje. Būtent A. Michelsonas ir tapo generaliniu knygos „Panevėžio futbolas 1920–2020“ rėmėju.

Panevėžio apskrities futbolo federacijos (PAFF) prezidentas, praeityje su „Ekrano“ komanda tapęs Lietuvos čempionu Darius Butkus pasidžiaugė, kad tokia knyga išvydo dienos šviesą.

„Knygos autorius nuveikė milžinišką darbą rinkdamas informaciją apie šimto metų senumo įvykius. G. Kalinauskas nuolat lankydavosi Panevėžyje, susitikdavo su to meto įvykių liudininkais ir viską kruopščiai fiksuodavo. Rašytojas aštuonerius metus dirbo, kol viskas buvo paruošta spausdinimui. Jeigu paskutinių keleto dešimtmečių įvykius galima palyginti nesunkiai atsekti, tai rasti įdomios informacijos, koks buvo Panevėžio futbolas prieš šimtą ar devyniasdešimt metų, buvo itin sudėtinga. Naujoji knyga – tai enciklopedija ir futbolo paminklas Panevėžiui“, – „Sekundei“ sakė D. Butkus.

Įvairiomis nuotraukomis iliustruotoje 700 puslapių knygoje „Panevėžio futbolas 1920–2020“ prisimenami prieškario metai, rašoma apie „Statybos“, „Ekrano“ komandas, kurios tapo Lietuvos čempionėmis, dabartinę reprezentacinę miesto ekipą FK „Panevėžys“. Knygoje gausu informacijos ne tik apie pagrindines miesto komandas. Skaitytojai išsamiai gali susipažinti ir su merginų, taip pat jaunųjų futbolininkų pasiekimais įvairiose varžybose. Knygoje nepamirštos ir salės futbolo bei mažojo futbolo komandos, mėgėjų kolektyvai.

Skyrelyje „Įžymybių galerija“ atskirai aprašoma apie Panevėžio futbolui nusipelniusius žaidėjus bei trenerius.

Knyga „Panevėžio futbolas 1920–2020“ išleista 500 egz. tiražu, o prekyboje jos nebus. Knygos leidėjai ketina keletą egzempliorių padovanoti miesto bibliotekai, kad pageidaujantys skaitytojai turėtų galimybę su nauju leidiniu susipažinti iš arčiau.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų