Daugiau nei 300 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių prisiekė tarnauti šaliai, ginti savo kraštą. V. Bulaičio nuotr.

Prisiekė ginti savo kraštą

Prisiekė ginti savo kraštą

Daugiau nei 300 Karaliaus Mindaugo husarų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių antradienį savo artimųjų ir panevėžiečių akivaizdoje iškilmingai prisiekė tarnauti šaliai.

Bataliono vado pulkininko leitenanto Rolando Putniko teigimu, jų gretas papildė 331 karys. Didžioji dauguma – iš Panevėžio regiono, apie septynias dešimtis – Vilniaus regiono, o dvi trys dešimtys – iš Šiaulių. Davę priesaiką jie tapo tikrais, visaverčiais Lietuvos kariuomenės kariais.

„Prieš 22 dienas jie buvo tik atvažiavusi labai margaspalvė minia jaunuolių, kurie labai pasitikėjo savimi. Kai apsivilko uniformas, pasitikėjimas dingo“, – sako jis.

Kario gyvenime priesaikos diena nepaprastai didinga ir įsimintina, šis ritualas per amžius buvo itin iškilmingas ir šventas. Tad vadas nesistebėjo išvydęs, kaip jaunuoliai, tądien žygiuodami greta, jaučia vienas kitą ir tiki, kad prireikus šie kariai apgins šalį nuo priešų.

„Stenkitės kasdien išmokti ko nors naujo“, – ragino pulkininkas leitenantas R. Putnikas, pasak kurio jei karys vakare atsigulus mintyse peržvelgia dieną ir nesugalvoja, ko naujo išmoko, diena būna praleista veltui.

Vadas taip pat ragino nepamiršti, jog priesaikos dieną šalia stovintys kariai visą likusį gyvenimą bus ginklo broliai ir sesės, tad priminė saugoti vienas kitą, nes tik kartu esame stiprūs.

Dėkojo bataliono vadas ir karių artimiesiems, gal ir nelabai noromis, tačiau išleidusiems atžalas tarnauti šaliai, bei žadėjo, kad jais bus rūpinamasi kaip savais vaikais.

„Jei sutiksite gatvėje, prieikite, padėkokite, paspauskite ranką, petį. Jie aukoja laiką dėl jūsų“, –kreipėsi bataliono vadas ir į panevėžiečius.

Pasak R. Putniko, nejaučiant palaikymo ir nesijaučiant reikalingiems kariams sunkiau įveikti tarnybos iššūkius, o su palaikymu viskas sekasi daug lengviau.

Po priesaikos davimo kariai išleisti į namus – į batalioną jie sugrįš tik sekmadienį.

Kelią pasirinko patys

Šį kartą tarnybą Karaliaus Mindaugo husarų batalione pradėjo kaip niekada daug merginų – penkiolika. Pasak R. Putniko, ankstesniais kartais būdavo kiek per dešimt, o dabar daugiau norinčiųjų nebebuvo galima priimti.

„Pačiomis pirmomis dienomis buvo ypač sunku, labai norėjosi namo. Atrodė, ką aš čia darau, – „Sekundei“ atviravo ką tik davusi priesaiką pasvalietė Jūratė Rupinskaitė. – O paskui pradėjo patikti vadai, dėmesys mums. Atrodo, matai priešais save vadą ir nori tapti lygiai tokia pati kaip jis. Tas griežtumas, bent jau man, patinka. Dabar galėčiau drąsiai pasakyti, kad aš po devynių mėnesių tikrai pasiliksiu čia ir, jeigu reikės, ginsiu, net ir galvą padėsiu dėl Lietuvos.“

Kario gyvenimas Jūratę traukė nuo pat vaikystės – užaugusi norėjo būti Lietuvos kariuomenės dalimi. Tėvai neatkalbėjo nuo to žingsnio, o drąsino ir pritarė jam.

Policijos pareigūnė Jurgita Audickienė į kariuomenę atlydėjo sūnų Rytį. Jos teigimu, tai buvo taip pat buvo jaunuolio pasirinkimas ir noras.

„Iš pradžių buvo sunku, bet dabar viskas jau gerai“, – apie pirmąsias savaites kariuomenėje kalbėjo Rytis Audickas, prisipažinęs, jog tikėjosi tikėjęsis truputį laisvesnės tvarkos. Tačiau vadų griežtumas vaikino neišgąsdino. Tiesa, ateities su kariuomene Rytis nesieja – atitarnavęs rinksis kitą kelią.

Ceremonijoje sutiktas Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų direktorius Sigitas Juodzevičius sako tik atėjęs pasižiūrėti, kaip jaunuoliai duoda priesaiką, – šį kartą nė vieno tarnaujančio kariuomenėje auklėtinio neturi. Tačiau globos namai bendradarbiauja su savanoriais, yra ir globotinių, svarstančių studijuoti karybos mokslus. Tokių planų turi ir viena mergina – ji tam aktyviai rengiasi.

Pasak S. Juodzevičiaus, vaikus stengiamasi auklėti patriotiškai.

„Tarnyba padeda. Padeda neapsisprendusiems, nežinantiems savo kelio žmonėms. Dabar daug besiblaškančių jaunų žmonių, orientuotų į lengvą gyvenimą, į lengvus pinigus. Jie nežino, ką veikti, kaip save atrasti, o čia toks devynių mėnesių savęs išbandymas labai geras“, – įsitikinęs jis.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų