Prioriteto tvarka galėtų būti skiepijami ir abiturientai

Prioriteto tvarka galėtų būti skiepijami ir abiturientai

Prezidentas remia Vyriausybės siekį palaipsniui grįžti prie kontaktinio ugdymo, o prioritetine tvarka galėtų būti skiepijami ir egzaminus laikantys abiturientai, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėja Jolanta Karpavičienė.

„Prezidentas labai palaiko Vyriausybės siekį palaipsniui atnaujinti kontaktinį ugdymą, įvertinant epidemiologinę situaciją. Kontaktinio ugdymo atnaujinimas turi būti susietas su saugumo mokytojams užtikrinimu, naudojant tiek testavimą, tiek vakcinavimą“, – trečiadienį po šalies vadovo susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene sakė J. Karpavičienė.

„Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad labai svarbi mokinių grupė, kuri taip pat galėtų būti prioritetine planuojant vakcinavimą, tai yra baigiamųjų klasių mokiniai, kurie laikys valstybinius brandos egzaminus“, – teigė patarėja.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė po susitikimo teigė, kad ministerijos prioritetas yra, kad „kuo anksčiau pradinukai galėtų grįžti į mokyklas, taip pat abiturientai“, tačiau konkrečios datos neįvardijamos.

„Yra numatyta vakcinavimas mokytojų, kurie dirba ikimokyklinio ugdymo įstaigose, taip pat pradinėse mokyklose prioriteto tvarka, tikimės, kad greitu metu, kai tik turėsime vakcinas, ši prioritetinė grupė bus vakcinuota“, – sakė J. Šiugždinienė.

Didesnė dalis moksleivių, išskyrus pradinukus, į nuotolinį ar mišrų mokymą perėjo nuo pernai lapkričio 7-osios, įvedus antrąjį karantiną. Nuo gruodžio vidurio priėmus sugriežtinimus, pereita prie visuotinio nuotolinio mokymo, pradinukai išleisti atostogų, o nuo sausio taip pat mokosi tik nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymas buvo įvestas ir per pirmąjį karantiną pernai pavasarį.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

  • Būtų geriau ir ramiau.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų