ELTA (G. Savickio) nuotr.

Prezidentui siūlo naikinti M. Drobiazko pilietybę

Prezidentui siūlo naikinti M. Drobiazko pilietybę

Ketvirtadienį posėdžiavusi Pilietybės reikalų komisija pateikė rekomendaciją prezidentui Gitanui Nausėdai, siūlydami panaikinti išimties tvarka suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę ledo šokėjai Margaritai Drobiazko.

„Komisija priėmė sprendimą siūlyti Respublikos Prezidentui pripažinti Margaritą Drobiazko netekus jai išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės dėl jos viešai reiškiamo palaikymo Rusijos Federacijai, kuri traktuojama kaip priešiška Lietuvai, Europos Sąjungos valstybėms ir jų sąjungininkėms valstybėms“, – ketvirtadienį žurnalistams pranešė komisijos pirmininkas Pranas Žukauskas.
8 komisijos nariai šį sprendimą, pasak P. Žukausko, priėmė vienbalsiai. Tačiau posėdis truko beveik 3 valandas. Pirmininko teigimu, diskusijos užsitęsė, mat, reikėjo tinkamai įvertinti situaciją ir išgirsti visas nuomones šiuo klausimu.
„Reikia suprasti, kad tai yra pirmas toks sprendimas šiuo pagrindu. Jis formuoja precedentą ir ateičiai. Dėl to sprendimas turėjo būti tikrai apgalvotas, išdiskutuotas, pagrįstas“, – aiškino jis.
P. Žukauskas nurodė, kad Pilietybės reikalų komisija rekomendaciją šalies vadovui argumentavo įvertinusi M. Drobiazko veiklos aplinką. Anot jo, argumentų, kad čiuožėja tiesiogiai remia ar palaiko Maskvos režimą, komisija nepateikė.
„Ne, argumentų, kad ji paraidžiui tiesiogiai remia, palaiko (režimą – ELTA) – tokių argumentų nebuvo, jų nėra“, – kalbėjo P. Žukauskas.
„Patys šou, kuriuose ji dalyvauja ir šoka, be abejo, jie su režimu ar jo propaganda tikrai neturi nieko bendro. Tačiau buvo vertinamas platesnis kontekstas – t. y., tų šou organizatoriai, jų statusas, jų padėtis Rusijos valstybėje ir to režimo kontekste. Taip pat šių šou, šių pastatymų rėmėjai, kurie viešai skelbiami, viešai žinomi – daugelis sankcionuotų bendrovių, asmenų. Žinant, kad ta minkštoji galia – kultūra, menas – tai yra vertintina kaip neatsiejama Rusijos režimo, Rusijos politikos dalis“, – komisijos poziciją išdėstė jis.
„Artimi santykiai su būtent tokiais asmenimis, su tokiomis bendrovėmis parodo – kad ir ne atviru tekstu – asmens tam tikrą požiūrį“, – pridūrė pirmininkas.
Galutinį sprendimą dėl M. Drobiazko pilietybės turės priimti prezidentas G. Nausėda.
Kaip skelbta anksčiau, iniciatyvos dėl M. Drobiazko pilietybės panaikinimo ėmėsi grupė Seimo narių, kreipęsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM). Pastaroji, įvertinusi atsakingų institucijų išvadas, savo ruožtu kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydama priimti sprendimą dėl išimties tvarka čiuožėjai suteiktos pilietybės.
Rašte pažymima, kad, institucijų vertinimu, M. Drobiazko bendradarbiauja su Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona Tatiana Navka, dalyvauja jos organizuojamuose šokių ant ledo pasirodymuose. Nurodoma, kad tokie renginiai padeda plėtoti Maskvos režimo naratyvą apie „Rusijos pasaulį“ ir stiprinti Kremliaus galią.
Visgi, šią savaitę išplatintame viešame laiške Pilietybės reikalų komisijai M. Drobiazko kritikuoja siūlymus panaikinti jai suteiktą pilietybę. Iniciatyvą ji vadina „raganų medžiokle“ ir tvirtina, kad kartu su šokių ir gyvenimo partneriu Povilu Vanagu neša „kultūros ir gėrio šviesą“, o propagandinėje veikloje nedalyvauja.
Rusijoje gimusiai ir gyvenančiai M. Drobiazko Lietuvos pilietybė buvo suteikta išimties tvarka už nuopelnus sporto srityje.
Pagal Pilietybės įstatymą išimties tvarka suteikta Lietuvos pilietybė iš asmens gali būti atimta ne tik tada, kai jis savo veiksmais kelia grėsmę nacionalinio saugumo interesams, bet ir kai viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ir (ar) kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir (ar) jų sąjungininkų saugumo interesams.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų