Medikai dėl padarytos žalos galės bylinėtis su darbdaviu

Medikai dėl padarytos žalos galės bylinėtis su darbdaviu

Medikai, kurių saugumas dėl koronaviruso nebuvo užtikrintas, dėl padarytos žalos galės bylinėtis su darbdaviu, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Deja, ne visos ligoninės yra vienodai pasiruošę, mes matome skirtingas situacijas. Žmonės, jei manys, kad darbdavys nesudarė sąlygų, neužtikrino jo saugos reikalavimų, tai be abejo, tokios galimybės yra su darbdaviu teistis“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė premjeras.

„Bet turėtume kiekvieną situaciją vertinti individualiai, kokios priežastys lėmė, kad tas protrūkis arba ta situacija nebuvo suvaldyta ir buvo paplitimas tarp gydymo įstaigų gydytojų ar personalo darbuotojų“, – pridūrė jis.

Anot premjero, dabar tenka „tik apgailestauti, nes kiekvienas medikas šiandien mums yra svarbus šioje kovoje su pandemijos pasekmėmis“.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro trečiadienio duomenimis, koronavirusu šuo metu serga 154 medikai, daugiau nei 1,2 tūkst. – izoliacijoje.

Vilniaus apskrityje koronavirusas diagnozuotas 61 medikui, Klaipėdos – 54, Kauno ir Marijampolės – po 15, Panevėžio ir Tauragės – po tris, Šiaulių – du, Alytaus apskrityje – vienas.

Per parą sergančių medikų skaičius išaugo beveik 20-čia, o izoliuotų – keliais šimtais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų