Prašo atidėti artimųjų kapų lankymą, visą laiką dėvėti kaukes

Prašo atidėti artimųjų kapų lankymą, visą laiką dėvėti kaukes

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Verygą augant naujų koronaviruso atvejų skaičiui prieš ilgąjį Vėlinių savaitgalį prašo atidėti artimųjų kapų lankymą, o kapinėse ir kitur būtinai dėvėti kaukes, vengti kontaktų.

„Yra prašymas dėl Vėlinių ir Visų šventųjų dienų, artėjančio ilgojo savaitgalio, tai yra laikas, kai įprastai keliaudavom į tėviškes, lankydavom artimųjų kapus, prašymas būtų šiemet pergalvoti būtinybę ten vykti, jei yra tokia galimybė, kelionę atidėti“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė A. Veryga.

Ministras pažymėjo, kad epidemiologinė šalies situacija negerėja ir „neabejotinai Lietuva bus raudonų šalių sąraše pagal savo viruso plitimo rodiklius“.

A. Veryga ragino gyventojus dėvėti kaukes, nepriklausomai nuo to ar savivaldybėje, kurioje lankomasi, paskelbtas karantinas ar ne.

„Jei bus vykstama, nepriklausomai nuo to, ar savivaldybėj yra paskelbtas karantinas, ar ne, venkite artimo kontakto su asmenimis, su kuriais kartu nedirbate, negyvenate, kas tai bebūtų – ar giminaičiai, ar kiti asmenys, su kuriais susitikite. Visą laiką būnant lauke ir lankantis kapinėse reikėtų dėvėti kaukę ir saugotis nepriklausomai nuo to, paskelbtas ar nepaskelbtas savivaldybėj karantinas. Tai neturėtų sukelti ypatingų sunkumų, bet leistų sumažinti galimas rizikas“, – kalbėjo A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija prieš ilgąjį Vėlinių savaitgalį išplatino rekomendacijas: siūloma atidėti keliones į savivaldybes, kuriose paskelbtas karantinas, esant galimybei į vietą rekomenduojama vykti asmeniniu automobiliu, vengti kelionių troleibusu, autobusu ar traukiniu.

Pažymima, kad žmonėms, esantiems izoliacijoje arba turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), draudžiama vykti lankyti artimųjų kapus, privaloma likti namuose.

Teritorijose, kuriose paskelbtas karantinas, kapinėse, kaip ir kitose viešose erdvėse, negalima būriuotis didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis, išskyrus šeimos narius. Privaloma laikytis ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp žmonių ar žmonių grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto (rankų paspaudimo sveikinantis, apsikabinimų), laikytis asmens higienos reikalavimų.

Aplankius kapus nerekomenduojama vykti į organizuotus giminių susitikimus uždarose patalpose. Rekomenduojama visur laikytis SAM rekomenduojamų prevencijos priemonių: vyresniems nei šešerių metų žmonėms viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę, išskyrus taikomas išimtis dėl veido apsaugos priemonių negalią turintiems žmonėms.

Komentarai

  • Kapines lankomos apskritus metus, nereikia ten daryti parodų. Blogiau tai gėlių verslui, mažiau išpirks, Ką padarysi ,kapinėse bus mažiau ir šiukšlių .AMEN..

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų