Prasideda Metų panevėžiečių rinkimai

Prasideda Metų panevėžiečių rinkimai

Tradiciškai spalį Panevėžyje prasideda Metų panevėžiečių rinkimai. Panevėžiečiai kviečiami įvertinti labiausiai nusipelniusius – siūlyti įvairiose srityse pasižymėjusius, nusipelniusius, vertus pagarbos miestiečius. Primename: pateikti savo kandidatą galite visi – gyventojai, kolektyvai, įmonės, įstaigos ir organizacijos.

„Miestas kasdien keičiasi, gražėja, atsinaujina, matome vis didesnį panevėžiečių norą dalyvauti miesto gyvenime. Tokį pokytį kuria stiprios asmenybės. Turime gražią tradiciją, kasmet pagerbti labiausiai miestui nusipelniusius žmones. Tad kviečiu aktyviai dalyvauti ir siūlyti tuos, kurie, jūsų nuomone, labiausiai prisideda prie miesto pokyčių. Šie žmonės verti ne tik mūsų pagarbos ir padėkos žodžių, jie verti Metų panevėžiečio vardo. Pastebėkite šalia savęs esantį žmogų ir, jei manote, kad jis vertas būti metų panevėžiečiu, siūlykite kandidatus“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Kaip ir kasmet, už nuopelnus miestui kalendoriniais metais bus išrinkti ne daugiau kaip penki Metų panevėžiečiai. Jie apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje; švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus; profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją; labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams; visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą; miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas; savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio vardas taip pat gali būti suteikiamas už viso gyvenimo nuopelnus.

2020-ųjų Metų panevėžiečiai tradiciškai bus apdovanoti J. Lebednyko sukurtomis skulptūrėlėmis.

Pasiūlymų, kas vertas šio titulo, Savivaldybė laukia iki gruodžio 1-osios. Siūlantieji turi nurodyti žmogaus vardą, pavardę, konkrečius nuopelnus kalendoriniais metais ar apibūdinti viso gyvenimo darbus.

Pernai Metų panevėžiečiais tapo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas, „Harju elekter“ įmonės vadovas Tomas Prūsas, fotomenininkė Irena Giedraitienė, plaukikas Danas Rapšys, Panevėžio ligoninės gydytojas radiologas Andrius Pranculis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų