P. Židonio nuotr.

Prakirtus dujotiekio vamzdį, evakuoti gyventojai (papildyta)

Prakirtus dujotiekio vamzdį, evakuoti gyventojai (papildyta)

Panevėžyje kelias dešimtis žmonių teko evakuoti iš namų, kai rekonstruojamoje gatvėje rangovai prakirto dujotiekio vamzdį.

Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba penktadienį, 11 val., sulaukė pranešimo apie nelaimę tvarkomoje Matininkų gatvėje.
Į incidento vietą atvykus ugniagesiams gelbėtojams, rastas prakirstas 63 mm dujotiekio vamzdis. Iš jo veržėsi dujos.
Padedami policijos, ugniagesiai iš aplinkinių namų skubiai evakavo 42 žmones.
Ugniagesiai budėjo, kol atvykusi dujų avarinė tarnyba sustabdė dujų nuotėkį.
Matininkų gatvėje šią vasarą vyksta rekonstrukcijos darbai.
Ją remontuojančios Panevėžio įmonės „JK Ranga“ projektų vadovas Mindaugas Kairys teigia, jog dalį atsakomybės dėl nelaimės turėtų prisiimti energijos skirstymo operatorius ESO.
„Mūsų darbuotojas kastuvu vis tikrino, ar nėra dujotiekio vamzdžio. O vamzdis pasirodo buvo aukščiau nei numatyta projekte. Su geodezininku pamatavome – vamzdis buvo 81,9 cm, nors pagal taisykles nuo kelio konstrukcijos viršaus turėtų būti ne mažiau nei 1 m 10 cm. Be to, nebuvo 20 cm virš dujotiekio vamzdžio privalomos signalinės juostos. Šią radome šalia vamzdžio gal 5-10 cm aukštyje. O signalinis kabelis, pagal kurį galima nustatyti, kur yra vamzdis, ėjo šalia jo, bet ne viršui, kaip privaloma“, – vardijo M. Kairys.
Anot jo, susidėjus visoms šioms aplinkybėms, kasant ekskavatoriaus kaušu buvo įspaustas dujotiekio vamzdis ir išlūžus apie 18 cm jo daliai pradėjo veržtis dujos.
„Dalis kaltės priklauso mums, kaip rangovams. Nors ir labai sudėtinga su kastuvu prakasti suvežtą statybinį laužą, bet galbūt buvo įmanoma. Bet yra ir ESO kaltės, tik nežinia, ar jie bus linkę ją prisiimti. Laukiame, kol atvažiuos jų atstovai, nes tas vamzdis apskritai trukdo rekonstrukcijos darbams“, – kalbėjo M. Kairys.
Anot jo, gatvės rekonstrukcijos darbai šiuo metu tęsiami kitoje vietoje.
Šiais metais numatytas Matininkų gatvės sutvarkymo pirmas etapas – nukasus kelio sankasą supilti smėlio pasluoksnį, dalį skaldos, įrengti lietaus nuotekų bei drenažo sistemas.
Kitąmet planuojama pabaigti kelio remontą ir įrengti pėsčiųjų taką.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų