P. Židonio nuotr.

Pradėjo tikrinti, ar sergantieji COVID-19 ir turėjusieji sąlytį izoliuojasi

Pradėjo tikrinti, ar sergantieji COVID-19 ir turėjusieji sąlytį izoliuojasi

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pradėjo tikrinti, ar asmenys, kuriems patvirtinta COVID-19 liga ir kurie gydomi namuose bei su jais sąlytį turėję asmenys, laikosi izoliavimosi taisyklių.

Tikrinimai pradėti sveikatos apsaugos ministro sprendimu, penktadienį pranešė NVSC.

NVSC specialistai atsitiktinės atrankos būdu kas savaitę atrinks 20 proc. izoliacijoje esančių asmenų ir tikrins, ar jie nepažeidžia pagrindinio reikalavimo – likti namuose.

„Kadangi visų izoliuotų asmenų patikrinti nėra galimybės, bus tikrinami atsitiktinai pasirinkti asmenys. Tikimės, kad žmonės atsakingai vertina padėtį ir laikosi Lietuvos Respublikos įstatymų, už kurių nesilaikymą jiems gresia griežta atsakomybė“, – teigia NVSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė.

Šią savaitę specialistai jau patikrino 109 asmenis, kurie izoliuojasi namuose.

Šių patikrinimų metu pažeidimų nenustatyta: specialistams nuvykus buvo įsitikinta, kad izoliuotis privalantys asmenys yra namuose ar kitoje jų nurodytoje vietoje.

Pagal reikalavimus, asmenys, kuriems privaloma izoliuotis, negali išeiti iš namų ar kitos vietos visas 14 dienų. Per tą laikotarpį jie negali priiminėti svečių, eiti į  parduotuvę. Maistą ir kitas būtinas priemones prie ligonio izoliavimosi patalpos išorinių durų turi palikti kiti asmenys.

Pagal dabar galiojančias taisykles, asmenys gali izoliuotis apsistodami atskirame bute ar name, gerai izoliuotame individualaus buto ar namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu. Izoliavimosi metu toje pačioje patalpoje kartu su ligoniu negali gyventi kiti sveiki asmenys.

Kartu su ligoniu gyvenantys asmenys taip pat yra sąlytį turėję asmenys, kuriems privaloma izoliuotis 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos ir laikytis izoliavimosi taisyklių. Jie turi izoliuotis atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve.

Dėl izoliacijos taisyklių nesilaikymo fiziniams asmenims gali būti skiriama bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų