Populiariausios mobiliųjų telefonų operacinės sistemos

Populiariausios mobiliųjų telefonų operacinės sistemos

Turbūt nerastume nė vieno šiuolaikiško žmogaus, kuris neturėtų išmaniojo telefono. Išmanieji mobilieji telefonai yra neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, juose saugomi svarbūs failai, užrašai, nuotraukos, vaizdo įrašai ir kita vertinga informacija. Be viso to, mobilieji padeda bendrauti su draugais, kolegomis, šeimos nariais, planuoti laiką, rasti informaciją. Tačiau ar rinkdamiesi išmanųjį įrenginį atsižvelgiate į jį valdančią operacinę sistemą?

Mobiliųjų telefonų rinkoje atsiranda vis daugiau naujų prekės ženklų, kurie siūlo skirtingas operacines sistemas. Tačiau nepaneigsime, jog pačios populiariausios išlieka „Android“ ir iOS išmaniųjų telefonų operacinės sistemos. Tad šiame straipsnyje plačiau apžvelgsime jų skirtumus, pranašumus ir galimybes.

Kas yra mobiliojo telefono operacinė sistema?

Mobiliojo telefono operacinė sistema veikia panašiu principu, kaip ir kompiuterių operacinės sistemos. Tai programa, kuria pagrįstas visas telefono veikimas: funkcijos, ypatybės, aplikacijos, garsas, raiška ir kitos savybės. Be operacinės sistemos jūsų mobilusis telefonas būtų mažai ko vertas. Tačiau ne visos operacinės sistemos yra vienodos – vienos jų pasižymi aukšta duomenų apsauga, kitos itin greitu veikimu.

Pačios populiariausios mobiliųjų valdymo sistemos yra „Android“ ir iOS. „Android“ sudaro 74,45 proc. rinkos dalies, o iOS – 22,85 proc., žymiam atotrūkiai įtaką daro platesnis „Android“ prietaisų pasirinkimas. Tačiau drauge šie gigantai užima beveik visą operacinių sistemų rinką. Tad, jei svarstote, kurią valdymo sistemą ir įrenginį rinktis, pateikiame kelis palyginimus.

„Android“ ir iOS operacinės sistemos

Kaina – tai vienas pagrindinių rodiklių renkantis mobilųjį prietaisą. Atsižvelgiant į kainos pranašumą, laimėtų „Android“ mobilieji, nes „iPhone“, valdomi iOS operacinės sistemos, visuomet išsiskyrė aukštomis kainomis. Tuo metu „Android“ operacine sistema valdomi daugybė skirtingų mobiliųjų modelių, tad rinktis galima iš brangių įrenginių ir neįtikėtinai pigių išmaniųjų.

Mobiliosios programėlės – populiariausios išmaniųjų programėlės dažniausiai randamos tiek „iTunes“, tiek „Google Play“ parduotuvėse. „Android“ parduotuvės šiuo metu siūlo daugiau programėlių, kurių didesnė nei iOS dalis yra nemokamos. Tačiau dauguma profesionalių ir patikimų programėlių pirmiau sukuriamos „iPhone“ naudotojams ir nemaža dalis jų nepasiekia „Android“ vartotojų.

Baterijos veikimo laikas – šiuolaikiniai mobilieji telefonai mažai kuo skiriasi ir baterijos gyvavimo laikas tiek iOS, tiek „Android“ panašus. Tačiau nuo pat gamybos pradžios „Android“ prietaisams naudodavo greito krovimo įkroviklius. Šiuo metu iOS naujiems telefonų modeliams irgi naudoja greito krovimo kroviklius, bet lyginant kainas, „Android“ išlieka pigesni, o pasižymi panašiomis įkrovimo savybėmis.

Saugumas – jūsų duomenų saugumas daugiausia priklauso nuo jūsų pačių, kaip dažnai naršote nesaugiuose portaluose ar siunčiatės programėles ne iš autorizuotų parduotuvių. Į operacines sistemas žvelgiant iš arčiau, „Apple“ visuomet teikė išskirtinį dėmesį vartotojų duomenų apsaugai ir nors „Android“ šifruoja daugelį duomenų, ši operacinė sistema vertinama kaip mažiau patikima.

iOS ir „Android“ operacinės sistemos turi daug panašumų, tačiau tam tikri skirtumai padeda prisitaikyti prie skirtingų vartotojų poreikių. Detaliai peržvelkite abiejų sistemų privalumus bei trūkumus ir išsirinkite jums tinkančią.

Mobilieji telefonai – 1a.lt internetinėje parduotuvėje

Nusprendėte, kuri mobiliųjų telefonų operacinė sistema jums labiausiai tinka? Tuomet pradėkite ieškoti išmaniųjų! 1a.lt parduotuvėje mobilieji telefonai suskirstyti pagal modelius, kainas, tipus ir operacines sistemas, tad vos per kelias akimirkas rasite jums tinkamą variantą. Na, o jei vis dar svarstote, 1a.lt rasite daug naudingos informacijos apie išmaniuosius telefonus, jų ypatybes ir operacines sistemas. Tad apsilankykite 1a.lt ir išsirinkite naują mobilųjį telefoną!

Komentarai

  • IOS daugiau programėlių nei Android.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų